• خانه
  • اخبار
  • چگونه دورکاری دستمزد فناوری را تغییر می‌دهد: مطالعه می‌گوید استارت‌آپ سیاتل برابر با سیلیکون ولی است

چگونه دورکاری دستمزد فناوری را تغییر می‌دهد: مطالعه می‌گوید استارت‌آپ سیاتل برابر با سیلیکون ولی است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چگونه دورکاری دستمزد فناوری را تغییر می‌دهد: مطالعه می‌گوید استارت‌آپ سیاتل برابر با سیلیکون ولی است

چگونه دورکاری دستمزد فناوری را تغییر می‌دهد: مطالعه می‌گوید استارت‌آپ سیاتل برابر با سیلیکون ولی است
یک مطالعه اخیر می گوید از Space Needle تا Golden Gate و فراتر از آن، پرداخت در استارت آپ های ایالات متحده ثابت تر می شود. (عکس‌های کوین لیزوتا، brooztechnology؛ و مارک گان، از طریق فلیکر، Creative Commons 2.0)

دورکاری در حال یکسان کردن دستمزد در استارت‌آپ‌های فناوری در سراسر کشور است که سیلیکون ولی و سانفرانسیسکو به عنوان معیار و سیاتل به عنوان مورد A.

این یکی از دیدگاه‌های نظرسنجی اخیر شرکت فین‌تک Carta است: بسته‌های غرامت در استارت‌آپ‌های فناوری در منطقه سیاتل، پس از افزایش 3 درصدی در سال گذشته، اکنون با بسته‌های جبرانی در منطقه خلیج مطابقت دارد.

پیتر واکر، رئیس تیم Carta’s Insights در خلاصه یافته‌های خود توضیح می‌دهد: «از آنجایی که در سال 2022 دورکاری بیشتر انتظار می‌رفت، حقوق شروع به حرکت به سمت متروهای سطح بالاتر کرد.

واکر این نظریه را مطرح می‌کند که عوامل متعددی باعث این همگرایی می‌شوند: «برخی از کارمندان دور شده‌اند، اما حقوق خود را حفظ کرده‌اند. برخی از شرکت‌ها با نیروی کار تازه از راه دور اکنون برای استعدادیابی در بازارهای مختلف در سراسر کشور، نه فقط در ایالت‌های خود، رقابت می‌کنند.»

چگونه دورکاری دستمزد فناوری را تغییر می‌دهد: مطالعه می‌گوید استارت‌آپ سیاتل برابر با سیلیکون ولی است
نموداری از گزارش اخیر غرامت Carta نشان می دهد افزایش برابری دستمزد در استارتاپ های فناوری بر اساس جغرافیا.

واکر می افزاید: “این روند، اگر ادامه یابد، پیامدهای گسترده ای برای کارگران فناوری و رهبران شرکت هایی که به دنبال استخدام های کلیدی بعدی خود هستند، خواهد داشت.”

به عنوان مثال، او توضیح می دهد که برخی از استارتاپ ها ممکن است شروع به استخدام بیشتر در خارج از مراکز بزرگ فناوری در ایالات متحده و همچنین در سطح بین المللی کنند زیرا غرامت در سراسر کشور همگرا می شود.

این روند به ویژه در غرب مشهود است و خطوط بین سیلیکون ولی و سیاتل را محو می کند و مفهوم یک “مگالوپولیس” گسترده ساحل غربی را تقویت می کند. این تغییر تا حدی به دلیل افزایش مشاغل مهندسی سیلیکون ولی در منطقه سیاتل در دهه گذشته است.

اکسیوس سیاتل اولین بار صبح دوشنبه در مورد یافته های Carta مبنی بر برابری دستمزد جدید بین استارت آپ های سیاتل و منطقه خلیج گزارش داد.

بر اساس داده‌های شرکت‌های مورد بررسی Carta، استخدام از راه دور یک محرک کلیدی است، به‌طوری‌که 62 درصد از استخدام‌های جدید اکنون در ایالت‌هایی غیر از مقر تعیین‌شده استارت‌آپ اتفاق می‌افتند، در مقایسه با 35 درصد در سال 2019.

حتی با وجود این همگرایی پرداخت فناوری در سراسر مناطق جغرافیایی، حدود 84 درصد از شرکت‌ها هنگام تعیین غرامت، جغرافیا را در نظر می‌گیرند و نابرابری‌های موجود را تنظیم می‌کنند.

تورم و رکود اقتصادی به این خورش پیچیده اضافه می شود. این مطالعه تأثیر بستن کمربند و اخراج کارکنان در بخش فناوری را نشان می‌دهد: 29 درصد از خروج‌ها در ماه می 2022 خاتمه غیرارادی بود، در حالی که این رقم در آگوست 2021 15 درصد بود.

Carta که قبلا با نام eShares شناخته می شد، یک شرکت مستقر در سانفرانسیسکو است که نرم افزاری برای ردیابی و مدیریت سرمایه شرکت، از جمله جبران سهام و جداول سقف تولید می کند. Carta می گوید که این مطالعه را بر اساس داده های 127000 کارمند از استارت آپ هایی که از پلت فرم مدیریت جبران خسارت استفاده می کنند، استوار کرده است.