• خانه
  • اخبار
  • چگونه دستور آمازون در برابر افشاگری های رسانه ای به بستن قرارداد 3.9 میلیارد دلاری برای خرید وان مدیکال کمک کرد

چگونه دستور آمازون در برابر افشاگری های رسانه ای به بستن قرارداد 3.9 میلیارد دلاری برای خرید وان مدیکال کمک کرد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چگونه دستور آمازون در برابر افشاگری های رسانه ای به بستن قرارداد 3.9 میلیارد دلاری برای خرید وان مدیکال کمک کرد

چگونه دستور آمازون در برابر افشاگری های رسانه ای به بستن قرارداد 3.9 میلیارد دلاری برای خرید وان مدیکال کمک کرد

یک پرونده نظارتی جدید جزئیات مذاکرات پشت صحنه آمازون در مورد One Medical که منجر به توافق غول فناوری سیاتل برای تصاحب شرکت مراقبت های اولیه به مبلغ 3.9 میلیارد دلار شد که توسط این شرکت ها در 21 جولای اعلام شد.

  • این سند تأیید می کند که آمازون در مناقصه برای One Medical تنها نبوده است. به گفته منابع ناشناس که در هفته جاری به نقل از بلومبرگ گزارش شده است، در پرونده های شرکت مادر وان مدیکال، 1Life Healthcare، تنها به عنوان “پارتی A” شناخته شده است، خواستگار دیگر CVS Health است.
  • به گزارش STAT News، پیشنهادات دوئل آمازون و CVS شواهد دیگری از تمایل شرکت های بزرگ برای گسترش بیشتر در فناوری سلامت است.
  • اگر این خرید توسط تنظیم‌کننده‌ها تایید شود، One Medical قول می‌دهد که به سنگ بنای بلندپروازی‌های آمازون در بخش مراقبت‌های بهداشتی تبدیل شود.

اما در این پیشینه تازه فاش شده، چیزی که واقعاً برجسته است، قدرتی است که آمازون برای تسریع مذاکرات و در نهایت بستن قرارداد استفاده کرد.

پس از ارائه پیشنهاد خود برای One Medical به هیئت مدیره 1Life، آمازون “با توجه به جدول زمانی مفصل مذاکرات موجود در تنظیم مقررات 1Life اظهار داشت که در صورت وجود هرگونه شایعه یا گمانه زنی عمومی در مورد علاقه احتمالی به چنین تراکنش استراتژیک، منصرف خواهد شد.” هفته

این اخطار یکی از عواملی بود که بعداً هیئت مدیره 1Life را بر آن داشت که به جای دنبال کردن قیمت بالاتر، پیشنهاد 18 دلاری آمازون را برای هر سهم پیش ببرد.

هیئت مدیره بر این باور است که “بعید است که مذاکره بیشتر در مورد قیمت منجر به افزایش پیشنهاد آمازون شود و در عوض می تواند معامله را در معرض خطر قرار دهد” به دلیل عواملی از جمله درز رسانه های احتمالی که باعث می شود آمازون به طور کامل پیشنهاد خود را پس بگیرد. فایل.

با توجه به اتفاقاتی که قبلاً رخ داده بود، احتمال نشت یک نگرانی بیهوده برای آمازون نبود. این گونه است که سند مجموعه ای از رویدادهای قبلی را توصیف می کند.

در 5 ژوئیه 2022 [1Life CEO Amir Dan] روبین و مدیر مالی حزب الف مکالمه ای داشتند که در آن آقای روبین بیان کرد که اگر حزب الف همچنان به کاوش در رابطه استراتژیک با 1Life علاقه مند است، پس زمان بسیار مهم است زیرا 1Life جایگزین های استراتژیک خود را در زمانبندی تسریع شده بررسی می کند. مدیر مالی حزب الف نشان داد که این اطلاعات را با مدیریت حزب الف در میان گذاشته و پیگیری خواهد کرد.

بعداً در 5 ژوئیه 2022، بلومبرگ و سایر رسانه ها شایعاتی را گزارش کردند که 1Life در حال بررسی جایگزین های استراتژیک است، زیرا خریداران بالقوه علاقه اولیه خود را به یک معامله استراتژیک با 1Life ابراز کردند. به دنبال گزارش‌ها، قیمت سهام 1Life در 5 ژوئیه 2022 به 10.34 دلار در مقایسه با 8.28 دلار در 1 ژوئیه 2022 (روز معاملاتی بلافاصله قبل از گزارش‌ها) بسته شد.

در یک گزارش بلومبرگ در آن زمان گفته شد که 1Life/One Medical “علاقه اولیه شرکت‌هایی از جمله CVS Health Corp. را به خود جلب کرده است،” به نقل از افراد ناشناس آشنا با این موضوع. این داستان می افزاید: «مذاکرات با CVS دیگر فعال نیستند، اما خواستگاران بالقوه دیگری وجود دارند که شایستگی این معامله را می سنجند.

البته، بازیگران مختلف در هر مذاکره ممکن است به دلایل مختلف از نشت استراتژیک برای جستجوی اهرم در نقاط مختلف مذاکره استفاده کنند. پرونده 1Life به جزئیات در مورد منابع داستان بلومبرگ اشاره نکرد.

با این حال، در این پرونده اشاره شده است که تصمیم هیئت مدیره 1Life برای ادامه پیشنهاد آمازون، بدون مذاکره بیشتر در مورد قیمت، تا حدی مبتنی بر “فقدان تماس سایر خریداران بالقوه پس از گزارش های رسانه ها در 5 ژوئیه مبنی بر شایعات مبنی بر یک معامله استراتژیک بالقوه با 1Life است. .

در پایان، استراتژی آمازون جواب داد، علاقه‌اش به One Medical را از اخبار دور نگه داشت، معامله را سرعت بخشید و بخش «پیشینه ادغام» از SEC 1Life را برای هر کسی که در ادغام و ادغام شرکت‌ها درگیر است، به عنوان یک مقاله ضروری تبدیل کرد.