چگونه توسعه AirPads Pro فرهنگ حریم خصوصی اپل را تغییر داده و محیط کار را شفاف‌تر کرده است؟

چگونه توسعه AirPads Pro فرهنگ حریم خصوصی اپل را تغییر داده و محیط کار را شفاف‌تر کرده است؟

در زمانی که AirPads Pro در سال‌های منتهی به عرضه رسمی آن در سال 2019 در دست توسعه بود، اپل توسط تیم کوچکی از مدیران منابع انسانی تحت فشار قرار گرفت تا محیط کاری شفاف‌تر و محرمانه‌تری برای کارمندان ایجاد کند که به نوعی انحراف از فرهنگ کاری بسیار محرمانه اپل یک راز تلقی می شد.

اپل در مراحل توسعه AirPads Pro از حریم خصوصی کمتری برخوردار است

این افشاگری از مقاله ای از شرکت سریعنوشته شده توسط کریس دایور، مدیر سابق منابع انسانی اپل که از سال 2015 تا 2019 برای این شرکت کار می کرد. محرمانه بودن کارمندانی که روی محصولاتی مانند مک یا آی پد کار می کردند، آنها را از آنچه آیفون یا سایر محصولات کار می کردند بی اطلاع بودند و همین امر باعث شد برخی از کارمندان بدانند. احساس طرد شدن

فرهنگ رازداری و نگهداری اپل اغلب کارکنانی را که در محصولات و رشته‌های مختلف کار می‌کنند سردرگم می‌کند و نمی‌دانند با چه کسی صحبت کنند و چه کسی را از ترس تحریم‌های قانونی یا کاری مخفی نگه دارند. “غواص به نقل از یک کارمند در طول اقامت خود در سازمان:”چگونه میتونم اینو انجام بدم؟ اگر فقط بتوانم اطلاعات را با افراد خاصی به اشتراک بگذارم، چگونه می توانم بفهمم چه کسی و چه زمانی؟ من نمی خواهم در نهایت اخراج یا زندانی شوم.»

فرهنگ رازداری علاوه بر مشکلات شخصی و اجتماعی برای کارکنان، باعث ایجاد اصطکاک بین تیم های شرکت می شود. دیور نقش خود را به عنوان عضوی از بخش منابع انسانی توصیف می کند که باید با اختلافات داخلی برخورد کند، که به گفته او، اغلب نتیجه شکایت هایی است که “این تیم را درگیر نکنید”.

Dever، همراه با یک دوست صمیمی تجاری، Ian Clawson، در حال طراحی یک تیم کوچک از کارشناسان و شرکای منابع انسانی هستند تا روشی جدید و واضح‌تر برای کار تیم‌های اپل ارائه دهند که در نتیجه اصطکاک کمتری در طول توسعه محصول ایجاد می‌شود. ایان کلاوسون گفت که بر اساس تجربه‌اش در توسعه ایرپادهای اصلی، او برای انجام کاری الهام گرفته است که ظاهراً کارمندان را خسته و ناامید می‌کند.

اپل در مراحل توسعه AirPads Pro از حریم خصوصی کمتری برخوردار است

تیم‌های اپل ماه‌ها به نوآوری در اتاق‌های ویژه پرداختند، تا اینکه سرانجام در ساعت ۱۱ صبح قبل از معرفی رسمی محصول گرد هم آمدند، که در پنج یا شش ساعت جلسات روزانه به اوج خود رسید و باعث اصطکاک و فرسودگی شدید شد. کارکنان ناامید شدند. آنها می خواستند شرکت را ترک کنند یا “دیگر با یک نفر کار نکنند”.

اپل چگونه می تواند از آشفتگی داخلی که در هنگام توسعه ایرپادها با آن مواجه شدیم جلوگیری کند؟ فرهنگ ها چگونه شکلی که دارند به خود می گیرند؟ این پرسش‌ها و ملاقات‌های الهام‌بخش با ایان باعث شد کمی اعتماد فکری به اپل ایجاد کنم. به عنوان گروه کوچکی از شرکای منابع انسانی، ما با کنجکاوی در مورد فرهنگ اپل شروع به بررسی این موضوع کردیم.

طوفان فکری این تیم در نهایت باعث شد اپل فرهنگ کار واضح تری را با مشارکت بیشتر برای AirPads Pro اتخاذ کند. اپل به جای گروه‌های جداگانه‌ای که روی محصولات مشابه در اتاق‌های ویژه کار می‌کنند، اما قادر به برقراری ارتباط یا کار با یکدیگر نیستند، یک گردش کار رایگان را برای AirPads Pro انتخاب کرد.

از آنجا که تیم ها با رهبران خود، مرتبط تر و بهتر از قبل کار می کردند. ما زمانی را صرف آموزش، همکاری و تأثیرگذاری بر رهبران و مهندسان کلیدی کردیم که در مرز بعدی ایرپادهای پرو بودند. آنچه پدیدار شد، اعتماد اصلی با جلسات منظم، باز و ارتباطات رایگان بود که محصول بزرگی مانند AirPods Pro را احیا کرد. این گواهی بر نوآوری و همچنین قدرت اشتراک گذاری بود. بله، به اشتراک گذاری نیز می تواند در چارچوب محرمانه بودن انجام شود.

فرهنگ جدید در خود اپل “متفاوت با هم” نامیده می شد، بازی در کمپین نمادین “متفاوت بیندیشید” این شرکت. بخشی از اولویت اصلی اپل جلوگیری از افشای اطلاعات و شایعات در مورد آنچه این شرکت روی آن کار می کند است. همانطور که دیور سعی کرد ثابت کند، اپل می تواند هم مخفیانه و هم رنگارنگ باشد، همانطور که توسعه AirPods Pro نشان داده است.