چگونه برای فناوری ضد پیری آماده شویم

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چگونه برای فناوری ضد پیری آماده شویم

ضد پیری یا برنامه ریزی مجدد یک اصطلاح علمی برای جوان سازی سلول های پیر است. این فناوری اولین بار در سال 2012 توسط دانشمند ژاپنی شینیو یاماناکا کشف شد.

افرادی مانند جف بزوس که در دنیا میلیاردر محسوب می شوند. پیری بیماری است که می توان آن را متوقف کرد یا معکوس کرد. او در شرکتی به نام آزمایشگاه آلتوس برای پیاده سازی فناوری برنامه ریزی مجدد بیولوژیکی سرمایه گذاری کرد.

علاوه بر بزوس، به نظر می رسد شرکت های فعال دیگری نیز تلاش هایی را برای برنامه ریزی سلامت و افزایش طول عمر آغاز کرده اند. انتظار می رود این فناوری تا سال 2026 بیش از 64 میلیارد دلار هزینه داشته باشد. اما این افراد در فرآیند ضد پیری به دنبال چه هستند؟

این ایده که مرگ یک جوانی اجتناب ناپذیر و گذرا است مدت هاست در ذهن ما جا افتاده است. از دیدگاه پزشکی، فناوری ضد پیری را می توان در مواردی مانند تعیین توالی ژنوم، اصلاح، ژن درمانی یا اصلاح سلول های بنیادی استفاده کرد. شش حوزه اصلی زندگی وجود دارد که می تواند در این فناوری موثر باشد. باورها یکی از مهمترین بخش های فناوری ضد پیری هستند.

برخی از مردم فکر می کنند که زندگی آنها در اواخر دهه 70 است. اما برخی دیگر پیری را یک بیماری می‌دانند و معتقدند با پیشرفت‌های فناوری می‌توان آن را درمان کرد. در این میان، رژیم رسانه ای می تواند تفکر ما را در برابر فناوری های ضد پیری تقویت کند. بخش مهم دیگر ارتباط و افرادی است که با آنها در تماس هستیم. پس بهتر است با جوانان با امید و انگیزه زندگی بیشتر سفر کنیم. عادات خواب نیز می تواند در تغییر این روند همراه با رژیم غذایی موثر باشد. یکی دیگر از پارامترهای بسیار مهم در تعیین سلامت ورزش. به نظر می رسد با تمرکز بیشتر بر بخش های مختلف آنچه در اطراف ما می گذرد، می توانیم با تفکر میلیاردرهایی مانند بزوس ارتباط برقرار کنیم تا بتوانیم پیشرفت های فناوری ضد پیری را درک کنیم.