چگونه این پست مهندسی آمازون موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد خود را به رشد تبدیل می کند

چگونه این پست مهندسی آمازون موقعیت جغرافیایی منحصر به فرد خود را به رشد تبدیل می کند

لورا دیکی، مدیر سایت دفتر مهندسی آمازون در پیتسبورگ و مدیر کل تیم ترجمه ماشینی این شرکت. (عکس از brooztechnology / تاد بیشاپ)

پیتسبورگ – زمانی که آخرین بار در سال 2018 از مرکز مهندسی آمازون در این شهر بازدید کردیم، این شرکت به تازگی اعلام کرد که قصد دارد جای پای خود را گسترش دهد و حدود 125 شغل به نیروی کار 60 نفره آن زمان در اینجا اضافه کند.

چهار سال بعد این طرح ها به واقعیت تبدیل شد. آمازون اکنون حدود 200 نفر را در دفاتر خود در مجتمع SouthSide Works در پیتسبورگ استخدام کرده است.

این بخشی از تلاش‌های بزرگ آمازون برای گسترش عملیات مهندسی خود در بخش‌های مختلف کشور، فراتر از دره سیلیکون، سیاتل، نیویورک و دیگر مراکز مهم فناوری است. یکی از مزیت های این شرکت امکان بهره گیری از گروه های مختلف استعدادهای فنی در جذب نیرو می باشد.

این امر در پیتسبورگ مشهود است، جایی که یکی از تمرکزهای مرکز فناوری آمازون، فناوری ترجمه ماشینی است. حضور آمازون در شهر ریشه در خرید این شرکت در سال 2015 از Safaba Translation Systems دارد، یک شرکت نوپا که از موسسه فناوری زبان دانشگاه کارنگی ملون جدا شده است.

لوگویی در لابی به کد منطقه ای پیتسبورگ و برخی از اصول رهبری آمازون احترام می گذارد. (عکس از brooztechnology / تاد بیشاپ)

گروه الکسای آمازون بزرگترین ساکن این سایت است، با تیم‌هایی که بر روی فناوری‌های زبان الکسا برای بازارهای بین‌المللی کار می‌کنند و دستیار صوتی را برای استفاده در انواع دستگاه‌ها و سناریوها تطبیق می‌دهند.

سایر تیم های آمازون با حضور در دفتر پیتسبورگ شامل خدمات وب آمازون و دوربین حلقه و کسب و کار امنیت خانه هستند.

این شرکت همچنین شروع به گسترش تیم فنی Amazon Care خود در اینجا کرده است و به لطف حضور مرکز پزشکی دانشگاه پیتسبورگ و سایر موسسات برجسته، ریشه‌های عمیق منطقه در مراقبت‌های بهداشتی را لمس می‌کند.

لورا دیکی، مدیر سایت دفتر مهندسی شهر و مدیر کل تیم ترجمه ماشینی شرکت، گفت آمازون در حال آوردن کارمندان جدید به پیتسبورگ خارج از منطقه است.

او گفت: «مردم بیشتر و بیشتری تمایلی به رفتن به شهرهای واقعاً پرهزینه ندارند. «بنابراین، اگر قرار است جابه‌جا شوند، قطعاً می‌بینیم که کیفیت زندگی و هزینه‌های زندگی در اینجا مردم را جذب می‌کند. به درد نمی خورد.”

خدمات وب آمازون یکی از تیم هایی است که در دفتر پیتسبورگ نمایندگی می کند. (عکس از brooztechnology / تاد بیشاپ)

کنترل از راه دور نیز پویایی را تغییر می دهد. برخی از کارمندان جدید به تیم‌هایی می‌پیوندند که در دفتر پیتسبورگ مستقر هستند اما در جای دیگری در کشور زندگی می‌کنند و به طور دوره‌ای برای ملاقات با همکاران به پیتسبورگ سفر می‌کنند، دقیقاً به همان روشی که سایر کارمندان از راه دور به دفتر مرکزی سیاتل سفر می‌کنند.

دیکی که در سال 2018 به آمازون پیوست، گفت: «این واقعا فرصت‌ها و یک صندوق کار را باز می‌کند، بنابراین می‌توانید از هر کجا استخدام کنید.

دیکی ریشه های عمیقی در پیتسبورگ دارد. پدرش، باب والش، کارگردان و تهیه کننده قدیمی محله آقای راجرز، برنامه تلویزیونی عمومی شهر پیتسبورگ بود. دیکی در کودکی در برخی قسمت ها ظاهر می شود.

دانشگاه ماساچوست، آمهرست دارای دکترای زبان شناسی است و قبلا در دفتر مهندسی گوگل در پیتسبورگ کار می کرد. گوگل این دفتر را در سال 2006 ایجاد کرد و زمینه را برای بسیاری از شرکت‌های دیگر فراهم کرد تا از آن پیروی کنند.

ادای احترام به پل های پیتسبورگ بخشی از دکوراسیون آمازون است. (عکس از brooztechnology / تاد بیشاپ)

یکی از وظایف تیم ترجمه ماشینی ترجمه محتوا و متن در وب سایت های خرده فروشی آمازون برای بازارهای بین المللی با استفاده از هوش مصنوعی برای انجام ترجمه در مقیاس بزرگ است. همچنین در حال کار بر روی ترجمه برای درخواست های جستجو است، به طوری که از متن ارسال شده به یک زبان نیز می توان برای بررسی محتوای موجود در پایگاه های داده ذخیره شده در زبان های دیگر استفاده کرد.

البته لازم به ذکر است که دفتر آمازون در پیتسبورگ هنوز تیمی ندارد که روی رباتیک کار کند، حوزه فناوری که شاید پیتسبورگ بیشتر با آن شناخته شده است. با توجه به نزدیکی موسسه رباتیک CMU و تعداد فزاینده استارت آپ های روباتیک در منطقه، تعجبی نخواهد داشت که ببینیم چگونه آمازون در نهایت رباتیک را به حضور خود در پیتسبورگ اضافه کرد.

در همین حال، دیکی برای حل مشکل دیگری کار می کند. دفتر آمازون در پیتسبورگ تقریباً ناشناس است. نام او در دایرکتوری ساختمان است، اما در غیر این صورت هیچ نشانه خارجی از حضور او وجود ندارد. برخی از افرادی که در پیتسبورگ با آنها صحبت کردیم وقتی به این موضوع اشاره کردیم که آمازون یک دفتر مهندسی در این شهر دارد شگفت زده شدند.

دیکی با صاحبخانه کار می کند و انتظار دارد امسال دو تابلوی بزرگ آمازون روی ساختمان ظاهر شود. او گفت: “من می خواهم حضور ما مشخص شود، زیرا ما واقعاً کار جالبی انجام می دهیم.”