• خانه
  • اخبار
  • چگونه این بنیانگذار استارت آپ سیاتل پس از نجات سرمایه گذارانش بازگشت

چگونه این بنیانگذار استارت آپ سیاتل پس از نجات سرمایه گذارانش بازگشت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چگونه این بنیانگذار استارت آپ سیاتل پس از نجات سرمایه گذارانش بازگشت

چگونه این بنیانگذار استارت آپ سیاتل پس از نجات سرمایه گذارانش بازگشت
سارا هاگارد، بنیانگذار و مدیر عامل Tribute. (عکس ادای احترام)

سارا هاگارد فکر می‌کرد که همه کارها را درست انجام می‌دهد تا Tribute، شرکت اولیه‌اش را به سمت موفقیت سرمایه‌گذاری خطرپذیر سوق دهد.

او با بنیان‌گذاران دیگری که شخصاً او را به شرکت‌های سرمایه‌گذاری مخاطره‌آمیز که برای آنها چک نوشته بودند، ارتباط برقرار کرد. او زمانی را صرف استخدام یک فن‌شناس ارشد کرد. او با مشتریان بزرگی برای تجارت خود قرارداد امضا کرده است و روابط مربیگری شرکتی را تسهیل می کند، از جمله مایکروسافت و زیلو. او صدها هزار دلار درآمد داشت.

به نظر می‌رسید که یک دور اولیه 3 میلیون دلاری برای استارت‌آپ او در سیاتل یک معامله تمام‌شده باشد.

سپس در ماه مه از سرمایه گذار اصلی تماس گرفت. داشتند عقب نشینی می کردند.

او مات و مبهوت شده بود و قادر به درک این خبر نبود. هاگارد به کارمندان، مشتریان و برنامه های بزرگ خود فکر می کرد. او به brooztechnology گفت: «همه این چیزها در حال حرکت هستند، که به یکباره از بین رفتند.»

هاگارد در پستی که این هفته در لینکدین به اشتراک گذاشت، ضربه از دست دادن بودجه و سپس از دست دادن مدیر ارشد فناوری و رئیس موفقیت مشتری خود را توصیف کرد. پس از این شکست، او از رسانه های اجتماعی کناره گیری کرد و رویدادها را راه اندازی کرد. او ویران شده بود.

او در این پست نوشت: “بسیار دردناک بود که ببینم دیگران در حال رشد هستند در حالی که من در غم غرق شده ام.”

اما این پایان ماجرا نبود.

یکی از سرمایه‌گذاران دور لغو شده VC، Engage مستقر در آتلانتا، تصمیم گرفت که چک خود را به مبلغ 250000 دلار بنویسد. نه تن از شرکای محدود او، از جمله مدیران خطوط هوایی دلتا، گلدمن ساکس و چیک‌فیل‌ای، به محصول او علاقه داشتند.

هنوز گزینه‌هایی وجود داشت، و او می‌دانست که باید دوباره کمک مالی کند. هاگارد مجبور شد آن را جمع کند.

او قبلاً از سال 2019 شروع به بازسازی مدل کسب و کار اصلی خود کرده بود. هاگارد که قبلاً یک دهه را در فروش شرکتی در مایکروسافت گذرانده بود، متوجه شد که تسهیل مشاوره به خودی خود یک تجارت قابل دوام نیست.

نسخه جدید Tribute یک پلتفرم به اشتراک گذاری دانش است که برای پشتیبانی از محیط کاری هیبریدی مبتنی بر بیماری همه گیر طراحی شده است. این مکانی برای کارمندان برای ایجاد ارتباطات حرفه ای، به اشتراک گذاری منابع توسعه شغلی و تقویت رفاه اجتماعی است.

هاگارد گفت که غریزه بقا در او شروع شد و شروع به راه رفتن به جلو کرد. او دریافت که رسیدن به کف با منابع بسیار کمتر، او را مجبور کرد تا کارهای بیشتری را با کمتر انجام دهد و به طور کامل مسیر جدید استارتاپ خود را بپذیرد. او گفت که کسب و کار Tribute اکنون در “قوی ترین موقعیتی است که ما تا به حال به عنوان یک شرکت داشته ایم، پس از اینکه همه چیز به هم ریخت.”

لیست مشتریان Tribute به Amperity، Calendly، Remitly، Sonos و غیره افزایش یافته است.

هاگارد گفت، یکی از بزرگ‌ترین درس‌های این تجربه این است که بسیاری از بنیان‌گذاران و استارت‌آپ‌ها قبل از بازگشت، با شکست‌های سختی روبرو می‌شوند.

شوهر او، جردن ریتر، شش شرکت تاسیس کرده است و به تازگی آخرین سرمایه گذاری خود را با هوش مصنوعی اعلام کرده است. او داستان‌های مشابهی را برای او تعریف کرد و هاگارد شروع کرد به اشتراک‌گذاری داستان‌های خودش، یک به یک، با دیگران در جامعه استارت‌آپ.

هاگارد متوجه شد که تنها نیست و این خطر را به جان خرید که سفر نزدیک به فاجعه‌ای خود را در معرض دید عموم قرار دهد. او از پاسخ بسیار مثبت خرسند بود.

هاگارد گفت: «این یک تجربه رایج است، اما ما در مورد آن صحبت نمی کنیم. “من مجبور شدم شرم را رها کنم.”

او سایر بنیان‌گذاران را تشویق می‌کند که به آن ادامه دهند، بدانند که عقب‌نشینی‌ها بخشی از فرآیند است، و درک کنند که جمع‌آوری کمک مالی یک کار است که تا حد زیادی از یک کتاب راهنما پیروی می‌کند. وی گفت که VCها اغلب بنیان‌گذارانی را ترجیح می‌دهند که ارتباطات ثابت، موفقیت‌های قبلی داشته باشند و در چند سال آینده از یک ایده اولیه به کسب‌وکاری با بودجه قابل توجه تبدیل می‌شوند. هاگارد قبلاً از آن مسیر منحرف شده است، اما تسلیم نمی شود.

” اوضاع بهتر می شود. این زیبایی این داستان است.» من نمرده ام. ما در مکان بهتری هستیم و در مورد کار پیش رو هیجان‌زده‌تر هستیم.»