• خانه
  • اخبار
  • چگونه این استارت آپ فروش از فناوری GPT-3 برای افزایش صلاحیت سرنخ استفاده می کند

چگونه این استارت آپ فروش از فناوری GPT-3 برای افزایش صلاحیت سرنخ استفاده می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چگونه این استارت آپ فروش از فناوری GPT-3 برای افزایش صلاحیت سرنخ استفاده می کند

چگونه این استارت آپ فروش از فناوری GPT-3 برای افزایش صلاحیت سرنخ استفاده می کند
مانی مدینا، مدیر اجرایی Outreach. (عکس فایل brooztechnology/Dan DeLong)

رکود اقتصادی و اخراج فناوری ضربه مضاعفی به تیم های فروش سازمانی وارد کرده است.

مانی مدینا، مدیر عامل Outreach فکر می کند که هوش مصنوعی می تواند کمک کند.

استارت‌آپ سیاتل در حال آزمایش ویژگی جدیدی به نام Smart Email Assist است، یک ابزار هوش مصنوعی با مدل GPT-3 OpenAI که پیش‌نویس ایمیل را بر اساس تبادلات قبلی بین خریدار و فروشنده به مشتری بالقوه ارسال می‌کند.

مدینه توضیح داد که این ویژگی جدید به فروشندگان اجازه می‌دهد تا تماس اولیه خود را با خریداران بالقوه خودکار کنند و به آنها اجازه می‌دهد تا قبل از اینکه نماینده فروش کاملاً مشغول به کار شود، به سؤالات واجد شرایط پاسخ دهند. او افزود که این تبادل خودکار به نماینده کمک می کند تا اطلاعاتی در مورد بودجه مشتری، اختیار تصمیم گیری و نقاط درد جمع آوری کند.

این مشابه چیزی است که مایکروسافت این ماه برای پلتفرم Viva Sales خود رونمایی کرد. این غول فناوری که یک سرمایه گذار بزرگ در OpenAI است، همچنین از فناوری GPT برای پیشنهاد خودکار ایمیل ها برای نمایندگان فروش استفاده می کند.

مدینه با اشاره به اینکه این فناوری ارزان نیست، گفت: یکی از چالش های کار با GPT، درک اقتصادی واحد است.

Outreach اطلاعات قیمت گذاری Smart Email Assist را تا زمان معرفی در رویداد Explore+ شرکت در ماه مارس منتشر نکرد.

سایر استارت آپ ها و کارآفرینان در منطقه سیاتل نیز از GPT برای بهبود محصولات استفاده می کنند.

راه‌اندازی فناوری حقوقی سیاتل، Lexion، GPT را در افزونه Microsoft Word خود برای پیشنهاد ویرایش‌ها و ایجاد خلاصه‌های متنی برای اسناد قانونی پیاده‌سازی کرد. پاتریک هاستینگ، کارآفرین و توسعه‌دهنده نرم‌افزار سیاتل اخیراً Ghostwriter را معرفی کرده است، یک افزونه Word که داستانی را از ورودی کاربر ایجاد می‌کند.

تولیدکننده ایمیل جدید Outreach در حالی معرفی می‌شود که اخراج‌های انبوه در بخش فناوری به طور نامتناسبی بر تیم‌های فروش تأثیر گذاشته است، که برخی گزارش‌ها حدود 20 درصد از کل اخراج‌ها را تشکیل می‌دهند. در عین حال، بسیاری از شرکت‌ها هزینه‌های خود را کاهش می‌دهند و یافتن خریداران مایل را برای نمایندگان فروش باقی‌مانده دشوار می‌سازد.

مدینه گفت که به دلیل اخراج ها، فروش Outreach ضربه خورد زیرا آنها بر اساس هر کاربر کار می کنند. او افزود، با این حال، جو هزینه‌های سخت‌تر باعث شده است که نمایندگان فروش بیشتر به ابزارهای صلاحیت خریدار استارت‌آپ اعتماد کنند و بخشی از این کاهش تقاضا را جبران کند.

Outreach که در سال 2014 راه اندازی شد، بیش از 5500 مشتری از جمله Tableau، Okta و DocuSign دارد. مدینه گفت که هدف این استارتاپ تا پایان سال شکسته شدن است. این شرکت 5 درصد از کارکنان خود را در ماه اوت اخراج کرد و اکنون حدود 1100 نیروی کار دارد.

Outreach در سال 2019 با جمع آوری 114 میلیون دلار به یک تک شاخ تبدیل شد. از آن زمان، ارزش گذاری آن بیش از چهار برابر شده است، از جمله دو دور جمع آوری کمک های مالی اضافی در سال های 2020 و 2021. مجموع بودجه تا به امروز نزدیک به 500 میلیون دلار است.

این شرکت توسط Sands Capital، Salesforce Ventures، Operator Collective، Lone Pine Capital، Spark Capital، Meritech Capital Partners، Trinity Ventures، Mayfield و Sapphire Ventures حمایت می شود.

مدینه گفت که Outreach تنها زمانی عرضه عمومی را در نظر می گیرد که شرایط بازار برای شرکت هایی با اندازه و مدل تجاری مشابه مساعد باشد.