• خانه
  • اخبار
  • چگونه اقتصاد به ابرهای آمازون و مایکروسافت ضربه می زند و آنها در مورد آن چه می کنند

چگونه اقتصاد به ابرهای آمازون و مایکروسافت ضربه می زند و آنها در مورد آن چه می کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چگونه اقتصاد به ابرهای آمازون و مایکروسافت ضربه می زند و آنها در مورد آن چه می کنند

ساتیا نادلا مدیر عامل مایکروسافت
ساتیا نادلا، مدیرعامل مایکروسافت می‌گوید که این شرکت به طور فعال به مشتریان کمک می‌کند تا با قربانی کردن رشد درآمد کوتاه‌مدت برای وفاداری بلندمدت مشتری، به بهینه‌سازی حجم کاری ابری کمک کنند. (عکس از مایکروسافت)

پس از یک جهش در طول همه‌گیری، ابر در حال فروکش کردن اقتصاد است و دو غول فناوری در منطقه سیاتل تأثیر آن را احساس می‌کنند.

  • مایکروسافت اعلام کرد که زیرساخت‌های ابری و کسب‌وکار پلتفرم Azure سالیانه 35 درصد رشد کرده است که انتظارات تحلیلگران را نادیده می‌گیرد. این در مقایسه با افزایش 40 درصدی سال به سال در سه ماهه دوم است. ابر گسترده‌تر مایکروسافت، که شامل برنامه‌های کاربردی نیز می‌شود، 24 درصد رشد کرد، نسبت به رشد 36 درصدی در سال گذشته.
  • خدمات وب آمازون کندترین رشد درآمد سه ماهه سالانه خود را (27 درصد) از زمانی که این شرکت شروع به گزارش نتایج ابری خود کرد و همچنین کندترین افزایش سود عملیاتی سه ماهه (11 درصد) در سه سال گذشته را ثبت کرد.
نمودار درآمد و سود عملیاتی خدمات وب آمازون را نشان می دهد.

دلیل: مشتریان کسب و کارهای بزرگ و کوچک هزینه ها را کاهش می دهند و هزینه ها را بهینه می کنند. اطمینان حاصل کنید که آنها بیش از آنچه باید خرج نمی کنند و از آنچه که خرج می کنند بیشترین بهره را می برند.

نتایج بخشی از یک “هفته بی رحمانه” برای بزرگترین شرکت های فناوری جهان بود.

  • سهام مایکروسافت پس از گزارش سود روز سه شنبه حدود 6 درصد سقوط کرد.
  • سهام آمازون در روز جمعه پس از اینکه این شرکت راهنمایی کمتر از حد انتظار برای سه ماهه تعطیلات را گزارش کرد، بیش از 7 درصد سقوط کرد.
  • پس از گزارش درآمد، سهام آلفابت مادر گوگل نیز بیش از 8 درصد کاهش یافت. نرخ رشد ابری آلفابت در واقع در این سه ماهه به 38 درصد افزایش یافت، اما به طور کلی این شرکت از رشد کندتر تبلیغات آسیب دید.
  • متا، مادر فیسبوک، به دلیل رکود تبلیغاتی، 80 میلیارد دلار از ارزش خود را از دست داده است.
  • اپل یک استثنا باقی ماند، زیرا این شرکت روند عمومی را عقب انداخت.

فناوری بزرگ «باید به سرعت با پس‌زمینه‌های بسیار متفاوت سازگار شود [risk] دانیل ایوز، تحلیلگر Wedbush، روز پنجشنبه در یادداشتی خطاب به مشتریان نوشت.

مایکروسافت و آمازون به طور کلی رشد تعداد کار خود را کند می کنند زیرا تلاش می کنند تا با هزینه های خود هماهنگی داشته باشند که منعکس کننده روند گسترده تری در صنعت فناوری است.

اما ابر همچنان یک محرک کلیدی تجارت برای مایکروسافت و آمازون است. به عنوان مثال، بدون سود عملیاتی 5.4 میلیارد دلاری AWS در سه ماهه سوم، آمازون در کل سود عملیاتی شرکت را گزارش می کرد. ضرر – زیان نزدیک به 2.9 میلیارد دلار در مقابل فعالیت گزارش شده در سراسر شرکت سود 2.9 میلیارد دلار

نموداری که درآمد آمازون را بدون AWS نشان می دهد.

بر اساس گزارش گروه تحقیقاتی سینرژی مستقر در Reno، مجموع هزینه های سازمانی برای خدمات زیرساخت ابری در سه ماهه سوم به بیش از 57 میلیارد دلار رسید که 24 درصد از نرخ رشد بیش از 30 درصدی در سال ها و سه ماهه اخیر کمتر است. Nev.

به گفته این شرکت تحقیقاتی، دلار قوی آمریکا و “بازار چین به شدت محدود” عوامل اصلی بودند.

شواهد قوی از مزایای رایانش ابری این است که علیرغم دو مانع بزرگ برای رشد، بازار جهانی همچنان 24 درصد نسبت به سال گذشته گسترش یافته است. جان دینسدیل، تحلیلگر اصلی در Synergy Research در بیانیه ای گفت: اگر نرخ ارز ثابت می ماند و اگر بازار چین در مسیر عادی تر باقی می ماند، نرخ رشد به دهه 30 می رسید.

طبق داده های Synergy، آمازون با 34 درصد از بازار، در مقایسه با 21 درصد برای مایکروسافت و 11 درصد برای گوگل، پیشتاز خدمات زیرساخت ابری باقی مانده است.

نمودار سهم بازار بزرگترین ارائه دهندگان ابر از گروه تحقیقاتی Synergy را نشان می دهد.

هم مایکروسافت و هم آمازون می گویند که بازی طولانی را انجام می دهند و رشد کوتاه مدت ابر را به نفع وفاداری و ارزش مشتری قربانی می کنند، به این امید که درآمد و رشد سود خود را در طول سالیان متمادی به حداکثر برسانند.

آنها روی تغییر بلندمدت هزینه های فناوری اطلاعات به سمت فضای ابری از رایانه های داخلی و مراکز داده شرکتی شرط بندی می کنند.

برایان اولساوسکی، مدیر ارشد مالی آمازون، پس از تماس تلفنی با خبرنگاران گفت: «ما در کسب و کار AWS، مشتریان زیادی را مشاهده می‌کنیم که روی کاهش صورت‌حساب‌های خود کار می‌کنند، که ما خوشحالیم که به آنها کمک می‌کنیم.» آمازون وال استریت را ناامید کرد و انتظارات سرمایه گذاران را با راهنمایی کمتر خود برای فصل اوج بازار تعطیلات کاهش داد.

امی هود، مدیر ارشد مالی مایکروسافت، به تحلیلگران گفت که این شرکت “به طور فعال به مشتریان مراجعه می کند و مطمئن می شود که ما به آنها کمک می کنیم تا حجم کاری خود را بهینه کنند”، بر اساس آنچه مایکروسافت در بازار می بیند.

او گفت که کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​که تمایل به همکاری با شرکت های شریک مایکروسافت برای پیاده سازی و پشتیبانی از خدمات ابری دارند، به نظر می رسد “کمی بیشتر” روی یافتن این کارایی ها نسبت به شرکت های بزرگتر تمرکز دارند.

ساتیا نادلا، مدیر عامل مایکروسافت، طی تماسی با تحلیلگران، گفت که تلاش برای کمک به مشتریان برای بهینه‌سازی هزینه‌هایشان «کار درستی است که به‌عنوان یک شرکت از طرف سهامدارانمان در درازمدت انجام دهیم».