• خانه
  • اخبار
  • چگونه آمازون در حال تغییر “جعبه خرید” در اروپا برای حل مشکلات ضد انحصار است

چگونه آمازون در حال تغییر “جعبه خرید” در اروپا برای حل مشکلات ضد انحصار است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چگونه آمازون در حال تغییر "جعبه خرید" در اروپا برای حل مشکلات ضد انحصار است

چگونه آمازون در حال تغییر "جعبه خرید" در اروپا برای حل مشکلات ضد انحصار است
نمودار آمازون نشان می دهد که وقتی یک مشتری در اروپا “پیشنهاد رقیب دوم” را انتخاب کند چه اتفاقی می افتد.

آمازون نحوه ارائه پیشنهادات خود را از چندین فروشنده در “جعبه خرید” در صفحات محصول به عنوان بخشی از یک توافق گسترده تر برای رفع نگرانی های ضد انحصار متعدد مطرح شده توسط کمیسیون اروپا تغییر خواهد داد.

شرکت موافقت کرده است که دومین پیشنهاد رقابتی را به مشتریان در اروپا به طور برجسته به نمایش بگذارد، در صورتی که آن پیشنهاد دوم با پیشنهادی که در ابتدا در جعبه خرید ارائه شده بود متفاوت باشد. هنگامی که مشتری انتخاب می کند، پیشنهاد دوم به جعبه خرید منتقل می شود، همانطور که در اسناد آمازون در پرونده کمیسیون اروپا نشان داده شده است.

تعهد آمازون و تغییر ناشی از آن فقط در اروپا اعمال می‌شود، اما این مورد می‌تواند طرحی برای تنظیم‌کننده‌ها در ایالات متحده و جاهای دیگر فراهم کند که می‌خواهند زمین بازی را برای فروشندگان Amazon.com یکسان کنند.

کمیسیون اروپا در اوایل سال جاری به یک نتیجه اولیه رسید که «قوانین و معیارهای آمازون برای خرید جعبه و پرایم به‌طور ناعادلانه به نفع کسب‌وکار خرده‌فروشی خود و همچنین فروشندگان بازاری است که از خدمات لجستیکی و تحویل آمازون استفاده می‌کنند». کمیته اعلام قطعنامه

سخنگوی آمازون گفت: «ما خوشحالیم که به نگرانی‌های کمیسیون اروپا رسیدگی کرده‌ایم و این مسائل را حل کرده‌ایم. “در حالی که ما همچنان با برخی از نتایج اولیه به دست آمده توسط کمیسیون اروپا مخالف هستیم، ما به طور سازنده برای اطمینان از اینکه می توانیم به مشتریان در سراسر اروپا خدمت رسانی کنیم و از 225000 شرکت کوچک و متوسط ​​اروپایی که از طریق فروشگاه های ما به فروش می رسند، حمایت کنیم.”

برای رسیدگی به نگرانی‌های ضدتراست اتحادیه اروپا، آمازون همچنین متعهد شد که از داده‌های غیرعمومی در مورد فروشندگان شخص ثالث به نفع کسب‌وکار خرده‌فروشی خود استفاده نکند. و به فروشندگان شخص ثالث امکان انتخاب آزادانه خدمات تدارکات و تحویل جایگزین برای محصولات خود را بدون ترجیح لجستیک آمازون می دهد.

اسناد اصلی را در این پرونده های کمیسیون اروپا ببینید: AT.40462 و AT.40703.