• خانه
  • اخبار
  • چه مشکلی با الکسا دارد: یکی از افراد داخلی سابق در مورد چالش های پیش روی دستیار صوتی هوش مصنوعی آمازون

چه مشکلی با الکسا دارد: یکی از افراد داخلی سابق در مورد چالش های پیش روی دستیار صوتی هوش مصنوعی آمازون

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چه مشکلی با الکسا دارد: یکی از افراد داخلی سابق در مورد چالش های پیش روی دستیار صوتی هوش مصنوعی آمازون

چه مشکلی با الکسا دارد: یکی از افراد داخلی سابق در مورد چالش های پیش روی دستیار صوتی هوش مصنوعی آمازون
دیو لیمپ، رئیس دستگاه ها و خدمات آمازون، در سال 2019. (brooztechnology Photo/Kevin Lisotta)

آمازون به سرعت داربست های فنی اولیه را برای الکسا ساخت و در بازار بلندگوهای هوشمند و دستیارهای صوتی در خانه پیشتاز شد. اما نزدیک به یک دهه بعد، الکسا هنوز در حال پیشرفت است.

چه مشکلی با الکسا دارد: یکی از افراد داخلی سابق در مورد چالش های پیش روی دستیار صوتی هوش مصنوعی آمازون
تایگر (چارلی) کیندل مدیریت محصول الکسا را ​​قبل از ساخت تیم خانه هوشمند الکسا رهبری می کرد.

این نقطه نظر است ببر (چارلی) کیندلیک کهنه‌کار صنعت فناوری سیاتل که از سال 2013 تا 2018 در آمازون کار می‌کرد و مدیریت محصولات الکسا را ​​پیش از ایجاد تیم الکسا برای فناوری‌های خانه هوشمند رهبری می‌کرد.

کیندل اکنون مشاور و مشاور شرکت‌های نوپا در زمینه‌هایی از جمله اکتشاف فضایی است. اما او همچنان یک کاربر مشتاق الکسا است که صنعت را از نزدیک دنبال می کند و از تیم سابق خود حمایت می کند.

کیندل گفت: «مبانی هنوز شکسته است. «آنها نتوانستند روی تعمیر بسیاری از چیزهایی که ما در اوایل ساختیم و می‌دانستیم داربست هستند تمرکز کنند، زیرا ما خیلی سریع در حال حرکت بودیم. و ما در حال ارسال نمونه های اولیه بودیم. و آن نمونه های اولیه اکنون پایه های نحوه عملکرد الکسا هستند و شکننده هستند.

ما این هفته با کیندل تماس گرفتیم تا دیدگاه او را در حالی که آمازون استراتژی الکسا و اکو خود را بازنشانی می کند، بدست آوریم. این شرکت در بحبوحه گزارش‌هایی مبنی بر زیان دهی بیش از 10 میلیارد دلار در سال، تیم دستگاه‌ها و خدمات خود را اخراج می‌کند.

به ادامه مطلب گوش دهید و نکات برجسته ویرایش شده و نکات کلیدی را بخوانید.

اصول اولیه الکسا تکامل نیافته است. “من در سال 2018 آمازون را ترک کردم. و تا آنجا که می توانم بگویم، اصول عملکرد الکسا بهبود نیافته است. این یک اکوسیستم بسیار گسترده تر و طیف وسیع تری از قابلیت ها و دستگاه ها است. زمانی بود که جف [Bezos] گفت که می‌خواهد هر مربع روی صفحه شطرنج پر شود. و قطعا این اتفاق افتاد. اما آنها به سختی صفحه شطرنج را لمس می کنند.

آمازون برای مدت طولانی سعی کرد کارهای زیادی با الکسا انجام دهد. «این یک استراتژی عمدی است. و من فکر می کنم برای مدتی این استراتژی درست بود. اما در چند سال گذشته اینطور نبوده است. … شما فقط در تلاش برای ارسال ویژگی های جدید نیستید، بلکه همه چیزها را طراحی و اصلاح می کنید و چراغ ها را برای همه چیزهایی که قبلاً راه اندازی کرده اید روشن نگه می دارید. شما همیشه در عذاب جذب افراد جدید هستید. و وقتی به این مقیاس برسد سازمان را تخلیه می کند.

پیشرفت کلی صنعت در تعامل صوتی متوقف شده است. «اگر به Google Assistant یا Siri نگاه کنید، آن‌ها از همین مشکل رنج می‌برند. من فکر می کنم این یک چیز اساسی فناوری است. شاید در سال های 2015-2016 خودمان را فریب دادیم که این آخرین مشکلات را خیلی سریع حل خواهیم کرد. حل نمی شوند. هنوز برای بسیاری از مشتریان تجربه خوبی نیست.»

تنظیم مجدد و تمرکز مجدد تیم الکسا حرکت درستی است. من به طور قابل توجهی اندازه سازمان را کاهش می دهم، یک قدم به عقب بر می دارم. و من می‌توانم بگویم که مدتی را صرف بازگشت به اصول اولیه می‌کنیم و مطمئن می‌شویم که مشتریان فعلی ما که از این محصول استفاده می‌کنند واقعا راضی هستند. و از طریق آن، ما چیزهایی را پیدا می‌کنیم که می‌توانیم از آن‌ها درآمدزایی کنیم و می‌توانیم بفهمیم که چگونه می‌توانیم این کار رو به جلو تأمین کنیم.»

رابط های صوتی در دراز مدت امیدوارکننده هستند. “به عنوان یک تمدن، ما همچنان به این نزدیک تر و نزدیک تر خواهیم شد تا بتوانیم رایانه ها با ما به همان شیوه ای که با یکدیگر تعامل می کنیم، تعامل داشته باشند. این اتفاق ادامه خواهد داشت. و پیشرفت هایی وجود خواهد داشت. … من در چند سال گذشته متعجبم که هیچ چیز “بیگ بنگ” از هیچ یک از غول های فناوری در این زمینه رخ نداده است، اما آنها خواهند آمد. من خوشبین هستم.»


اندی جاسی، مدیر عامل آمازون، صبح چهارشنبه در نشست DealBook Summit نیویورک تایمز، سوالی درباره الکسا از روزنامه نگار اندرو راس سورکین مطرح کرد. جاسی گفت در چند هفته گذشته «گزارش‌های نادرستی» در مورد این موضوع وجود داشته است و افزود که الکسا «خریدهای تجارت الکترونیک زیادی را به همراه دارد».

جاسی گفت: «اگر ما در تلاش برای ساختن بهترین بلندگوی هوشمند بودیم، سرمایه‌گذاری متفاوتی نسبت به آنچه می‌خواهیم انجام دهیم، یعنی ساخت بهترین هوش مصنوعی یا دستیار شخصی در جهان است.»

وی افزود: این یک سرمایه گذاری بسیار گرانتر است. و ما واقعاً به این دیدگاه اعتقاد داریم. و ما دستگیره و جایی که هستیم را دوست داریم. اما این یک چشم انداز چند ساله نیست، بلکه یک چشم انداز چند ساله است، همانطور که بسیاری از شرط بندی های بزرگی که انجام می دهیم، هستند.

در بالا گوش دهید یا در brooztechnology در پادکست های اپل، پادکست Google، Spotify یا هر جایی که گوش می دهید مشترک شوید.