• خانه
  • اخبار
  • چرا YouTube تاکنون در روسیه مسدود نشده است؟

چرا YouTube تاکنون در روسیه مسدود نشده است؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چرا YouTube تاکنون در روسیه مسدود نشده است؟

یوتیوب یکی از پربازدیدترین پلتفرم های ویدئویی در جهان است که ممکن است اخیرا بخصوص پس از حمله روسیه به اوکراین مسدود شده باشد. اما سوال اینجاست که چرا یوتیوب تاکنون در روسیه مسدود نشده است؟ اس ترنجی با من باش.

دلایل مسدود کردن یوتیوب در روسیه چیست؟ چرا هنوز این کار انجام نشده است؟!

روسیه از زمان شروع جنگ در اوکراین در مسدود کردن یوتیوب بسیار فعال بوده است. دلیل این امر سیاست سرویس ویدیویی برای مسدود کردن دسترسی به تعدادی از کانال های دولتی روسیه و همچنین تمایل مقامات به سانسور محتوا است. بسیاری از سیاستمداران و مقامات درباره ممنوعیت یوتیوب در روسیه صحبت کرده اند و حتی برخی پیش بینی کرده اند که این سایت به زودی بسته خواهد شد.

در اوایل آوریل، ماریا زاخارووا، سخنگوی وزارت خارجه روسیه، گفت که یوتیوب به زودی در روسیه مسدود خواهد شد. در همین راستا، این دیپلمات به کاربران توصیه کرد که برای اطمینان از گم نشدن محتوای موجود خود در این پلتفرم، اقدام فوری انجام دهند. وی به بسته شدن کانال رسمی دومای روسیه واکنش نشان داد و گفت: چنین کانالی نظرات انحصاری نمایندگان را پخش می کند، جلسات عمومی و برنامه های سیاسی اجتماعی را پخش می کند.

مسدود شدن یوتیوب در روسیه

اما زمان رو به اتمام است و به نظر می رسد که مقامات عجله ای برای مسدود کردن یوتیوب ندارند و این با وجود تمام نقض قوانینی است که این پلتفرم علیه روسیه انجام می دهد. به همین دلیل، درخواست های صریح برای بسته شدن این کانال وجود دارد، زیرا محتوای آن برای بدنام کردن ارتش روسیه است. برخی خواستار بازگرداندن فوری دسترسی به کانال های مسدود شده روسی YouTube هستند. اما به نظر می رسد مسئولان نظر خود را تغییر داده اند.

مطابق با GizChinaاکنون سوال این است که آیا روسیه یوتیوب را فیلتر خواهد کرد یا خیر. در حال حاضر اطلاعات دقیقی در دست نیست، اما ممکن است این اتفاق نیفتد. والری فادیف، رئیس شورای حقوق بشر تحت ریاست جمهوری فدراسیون روسیه گفت که این سرویس ویدئویی به بستری برای انتشار اطلاعات نادرست در مورد عملیات نظامی روسیه در اوکراین تبدیل شده است.

روسیه یوتیوب را به عنوان یک پلت فرم برای جنگ اطلاعاتی می بیند

اما اگر دسترسی به آن را مسدود کنیم، روسیه ابزاری برای انتشار اطلاعاتی که ما لازم می دانیم از دست خواهد داد. پس چگونه فهم، تفسیر و حقیقت خود را به جهان عرضه کنیم؟ به گفته والری فادیف، هیچ پاسخ روشنی وجود ندارد. او افزود که اگر یوتیوب را مسدود کنیم، پس چگونه می توانیم درک، تفسیر و حقیقت را در مورد رویدادهای اخیر منتشر کنیم.

سرویس فدرال ارتباطات، فناوری اطلاعات و رسانه های جمعی روسیه بارها از عملکرد این پلتفرم محبوب گزارش داده است. بنابراین، این وزارتخانه تاکید کرد که اقدام جدیدی علیه یوتیوب انجام نخواهد داد. اگر میزبانی ویدیو با الزامات قانون روسیه مطابقت داشته باشد. محتوای غیرقانونی را حذف و تغییر می‌دهد و همچنین محدودیت‌ها را از رسانه‌های روسیه حذف می‌کند.