چرا پلی استیشن 5 به کنترلر حرفه ای تری نیاز دارد؟

چرا پلی استیشن 5 به کنترلر حرفه ای تری نیاز دارد؟

شکی نیست که PS5 اوج نبوغ مهندسی سونی در طراحی یک کنسول بازی زیبا و قدرتمند است. کنترلر کنسول نیز سطح کیفی کنترلرها را چند پله افزایش داد. با این حال، پلی استیشن 5 قطعا به کنترلر حرفه ای تری نیاز دارد. در این مقاله با ترنجی با ما همراه باشید تا علت آن را بررسی کنیم.

چرا پلی استیشن 5 باید کنترلر حرفه ای تری داشته باشد؟

هر کسی که آنقدر خوش شانس باشد که پلی استیشن 5 داشته باشد، موافق است که در کنار SSD فوق سریع آن، کنترلر DualSense یکی از بهترین ویژگی های این کنسول است. علیرغم اینکه کنترلر DualSense سونی PS5محدودیت‌های گیم‌پدهای مدرن را به سطح جدیدی رسانده است، اما هنوز چند کاستی وجود دارد که می‌توان با مدل Pro برطرف کرد.

اگرچه سونی هنوز مطمئن نیست که چرا چنین است، دلایل متعددی وجود دارد که چرا داشتن یک کنترلر حرفه ای PS5 منطقی است که با هم بررسی خواهیم کرد. شاید بتوانیم خود را کسانی بدانیم که به این کنترلر حرفه ای نیاز دارند.

عمر باتری DualSense را می توان بهبود بخشید

پس از انتشار PS5، گیم پد DualSense به عنوان یکی از بهترین کنترلرهای بازی مورد ستایش قرار گرفت و حتی در یک نظرسنجی آنلاین به عنوان بخشی از آخرین جوایز بازی BAFTA برنده شد. وقتی نگاهی دقیق‌تر به ویژگی‌هایی بیندازید که جهش بین نسل‌های DualSense و DualShock 4 در PS4 را تشکیل می‌دهند، به راحتی می‌توانید متوجه شوید که چرا این کنترلر اینقدر مورد توجه قرار گرفته است. مسابقات BEST CONTROLLER زمانی به پایان رسید که کاربران نهایی برنده این رقابت DualSense را انتخاب کردند.

این را قبلاً گفته‌ایم و تا زمانی که بهتر ببینیم باز هم خواهیم گفت. واقعیت این است که گنجاندن بازخورد لمسی و درایوهای تطبیقی ​​در کنترلر DualSense یکی از بزرگ‌ترین ویژگی‌های آخرین نسل کنسول‌های بازی است. اما کنترلر PS5 به هیچ وجه کامل نیست و دارای برخی ایرادات منطقی است.

در حال حاضر، یکی از بزرگترین مشکلاتی که گیمرهای پلی استیشن با آن مواجه هستند، رسیدگی به میانگین عمر باتری DualSense است که بین 6 تا 12 ساعت متغیر است که کمی ناامیدکننده است. همچنین به نظر می رسد که این درایوهای تطبیقی ​​و بازخورد لمسی بیشترین تاثیر را بر عمر باتری این کنترلر داشته باشد.

اگرچه شما این انتخاب را دارید که محرک‌های تطبیقی ​​را خاموش کنید و بازخورد را لمس کنید، یا حداقل شدت آنها را کاهش دهید، غیرفعال کردن یکی از بهترین قسمت‌های کنترلر PS5 برای اینکه کمی بیشتر از خودتان بهره ببرید، دلسردکننده است. از بازی لذت ببرید.

گیمرها واقعاً یک کنترلر حرفه ای برای PS5 می خواهند

از آنجایی که سونی هنوز تمایلی به توسعه نسخه حرفه ای کنترلر DualSense خود ندارد، یک سازنده شخص ثالث به نام Scuf برای نجات گیمرها در آن روز وارد عمل شده است. در حال حاضر، Scuf به گیمرهای پلی استیشن اجازه می دهد تا از بین سه گیم پد شامل Scuf Reflex، Reflex Pro و Reflex FPS که همه مشخصات یکسانی دارند اما کمی متفاوت هستند، انتخاب کنند.

با وجود قیمت نسبتاً بالای 199.99 دلار / 299.99 دلار / 259.99 دلار، کنترلر Scuf PS5 pro ثابت می کند که تقاضای زیادی برای کنترلر حرفه ای تر برای پلی استیشن 5 وجود دارد. به حدی که هر سه نسخه از گیم پدهای Scuf فروخته شده اند. بسیار سریع و تقریبا یک ماه پس از انتشار اولیه، آنها هنوز موجودی جدیدی ندارند.

هر سه کنترلر PS5 pro Scuf شامل پدهای قابل جابجایی و شست قابل جابجایی هستند. این به گیمرها انعطاف بیشتری در توزیع مجدد اقدامات کلیدی با معرفی دکمه‌های مختلف می‌دهد تا به بهترین نحو با سبک بازی آنها مطابقت داشته باشد. با توجه به قیمت و جذابیت گیم پدهای Scuf، مشخص است که در صورت عرضه، بعید است که کنترلرهای پلی استیشن پرو برای گیمرهای معمولی کنسول هدف قرار گیرند.

در عوض، نیازهای بخش کوچکتر و اختصاصی‌تری از دارندگان PS5 را برآورده می‌کند که در بازی‌های تیراندازی آنلاین اول شخص مانند Call of Duty: Warzone یا Destiny 2 بازی می‌کنند، جایی که سخت‌افزار بهبودیافته می‌تواند به بازیکنان مزیت رقابتی بدهد. اگر شما هم مانند ما هستید و بیشتر وقت خود را صرف بازی با داستان هایی مانند Lego Star Wars: The Skywalker Saga یا Resident Evil: Village می کنید، احتمالاً به یک کنترلر حرفه ای برای پلی استیشن 5 نیاز ندارید. با این حال، هیچ کس نمی گوید نه. به کنترلری که عمر باتری بیشتری نسبت به DualSense اصلی دارد و انعطاف پذیری بیشتری را ارائه می دهد.

ایکس باکس سال هاست که پدهای حرفه ای دارد

والدین و معلمان بسیاری از دوران کودکی خود را به ما یادآوری می کنند و به ما می گویند که فقط به این دلیل که شخص دیگری کاری را انجام می دهد به این معنی نیست که شما به تنهایی آن را انجام دهید. در حالی که این به طور کلی توصیه خوبی برای ریسک کردن است، شما نمی توانید در این سناریو با واقعیت تناقض داشته باشید. کنترلر بی سیم اصلی مایکروسافت Xbox Elite و جانشین آن سال هاست که در دسترس بوده و ثابت می کند که گیمرهای کنسول می خواهند گیم پد اصلی را حتی اگر هزینه زیادی داشته باشد، ارتقا دهند.

مطابق با TechRadarهنگام بررسی کنترلر بی‌سیم Xbox Elite سری 2، متوجه خواهید شد که چگونه این کنترلر گزینه‌های بیشتری را در اختیار گیمرها قرار می‌دهد، از یک محور تطبیقی ​​گرفته تا تنظیم متمرکز در سطح سیستم. این بدان معنی است که دارندگان ایکس باکس می توانند همه چیز را از حساسیت گرفته تا لرزش و روشنایی تنظیم کنند.

علاوه بر این، دارای چهار دکمه پشتی اضافی برای تخصیص عملکردهای مختلف به آنها هستند. در حالی که ممکن است ایجاد دکمه‌های بیشتر روی کنترلر فوق‌العاده DualSense چالشی به نظر برسد، اما درخواست یک گیم‌پد حرفه‌ای رسمی PS5 از سونی که همان سطح سفارشی‌سازی را برای کنترلر Xbox Elite ارائه می‌کند، عجیب به نظر نمی‌رسد. مشخص نیست چرا سونی نمی خواهد این روند را دنبال کند، زیرا بسیاری از بزرگترین بازی های پلی استیشن بازی های آنلاین و رقابتی هستند.

نسخه PS5 این دستگاه حداقل یک قدم در مسیر درست خواهد بود، حداقل تا زمانی که سونی امیدوار باشد تصمیم بگیرد یک پد حرفه ای برای خود بسازد. نظر شما در این مورد چیست؟ آیا می خواهید از یک کنترلر حرفه ای تر برای تجربه بازی های PS5 استفاده کنید؟ فکر می کنید روزی سونی چه ویژگی هایی را برای ایجاد چنین کنترلری ترجیح می دهد؟ به نظر شما مهمترین معیار در یک کنترلر کنسول حرفه ای چیست و سونی چگونه باید آن را پیاده سازی کند؟