• خانه
  • اخبار
  • چرا سیاست مرخصی نامحدود جدید مایکروسافت می تواند برای کارمندان مشکل ساز باشد

چرا سیاست مرخصی نامحدود جدید مایکروسافت می تواند برای کارمندان مشکل ساز باشد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چرا سیاست مرخصی نامحدود جدید مایکروسافت می تواند برای کارمندان مشکل ساز باشد

چرا سیاست مرخصی نامحدود جدید مایکروسافت می تواند برای کارمندان مشکل ساز باشد
پردیس مایکروسافت در ردموند، واشنگتن، در دسامبر 2020، زمانی که بیشتر کارمندان از خانه کار می کردند. (عکس فایل brooztechnology/Todd Bishop)

تعطیلات نامحدود ممکن است یک مزیت شغلی عالی به نظر برسد. اما مزایای کارکنان و کارشناسان استخدام هشدار می‌دهند که چنین سیاست‌هایی می‌توانند اثرات مضری بر کارگران داشته باشند – و هدف واقعی ممکن است نتیجه نهایی شرکت باشد.

مایکروسافت این هفته به کارمندان گفت که برای کارمندان حقوق بگیر ایالات متحده به «مرخصی اختیاری» می‌رود و سیستم مرخصی با حقوق سنتی را برای آنچه «مدل انعطاف‌پذیرتر» می‌نامد کنار می‌گذارد.

غول فناوری منطقه سیاتل از دیگران، از جمله شرکت تابعه LinkedIn و شرکت های غیر فناوری مانند Goldman Sachs پیروی می کند که سیاست های مشابهی را در سال های اخیر اجرا کرده اند.

پل مالی، مدیر فروش آژانس کارکنان مستقر در سیاتل، Talent Reach، گفت: مزایای بالقوه تعطیلات نامحدود شامل بهبود تعامل کارکنان و کاهش گردش داوطلبانه کارکنان است.

او گفت، اما دادن اختیار به مدیران در مورد تعطیلات می تواند مشکل ساز باشد، به ویژه در شرکت هایی که در مورد یک خط مشی شفافیت ارائه نمی کنند. برخی از مدیران ممکن است از کارکنانی که مرخصی می گیرند حمایت کنند، در حالی که دیگران ممکن است به عنوان مثال این کار را نکنند.

ملحی گفت: «از آنجایی که شرکت‌ها تلاش می‌کنند فراگیرتر باشند، یک سیاست PTO نامحدود با ساختار ضعیف و مدیریت شده در واقع می‌تواند بی‌عدالتی بزرگی ایجاد کند.

یک مطالعه در سال 2017 نشان داد که کارمندان متوسط ​​با خط مشی PTO نامحدود در واقع نسبت به کارمندان با تعداد ثابت روزهای تعطیل مرخصی کمتری می گیرند. ریچارد وردن، یکی از بنیانگذاران، گفت که این همان چیزی است که شرکت انرژی سیاتل Aigen نیز با برخی از کارگران پس از تغییر به PTO نامحدود می بیند. در حال حاضر کارمندان باید حداقل 15 روز در سال مرخصی داشته باشند و پس از آن هیچ سقفی نداشته باشند.

Rob Whalen، مدیر عامل PTO Exchange، یک استارت آپ در منطقه سیاتل که به کارفرمایان کمک می کند تا به کارگران برای تعطیلات استفاده نشده غرامت بدهند، گفت: سیاست های مرخصی نامحدود همچنین می تواند به تعصب جنسی، نژادی یا جنسیتی منجر شود “زیرا رئیس شما ممکن است شما را دوست نداشته باشد.”

او گفت: «این چیزی است که در مورد این نوع طرح‌ها اتفاق می‌افتد، زیرا آنها پیگیری نمی‌شوند و به دست نمی‌آیند.

Whalen گفت: تغییرات سیاست مایکروسافت واقعاً در مورد کارمندان نیست، بلکه بیشتر در مورد بهبود وضعیت مالی شرکت از طریق حذف نیاز به پرداخت زمان مرخصی استفاده نشده در هنگام خروج یک کارمند از شرکت است که توسط قانون در برخی ایالت ها الزامی است.

او گفت: «این ربطی به ترفیع کارمندان یا هر چیز دیگری ندارد. این است که شرکت ها نمی خواهند از طریق سود و زیان خود و در ترازنامه خود بدهی ایجاد کنند.”

The Verge گزارش داد که مایکروسافت در ماه آوریل به کارمندان خود برای زمان تعطیلات استفاده نشده پرداخت می کند. سیاست جدید علاوه بر تعطیلات شرکتی، تعطیلات و روزهای مرخصی برای بیماری، سلامت روان، وظیفه هیئت منصفه یا سوگواری است.

مگان اسلابینسکی، رئیس منطقه ای مستقر در سیاتل برای غول پرسنل رابرت هاف، گفت که انتظار دارد شرکت های بیشتری مرخصی نامحدود ارائه دهند. تحقیقات شرکت او نشان می دهد که مرخصی با حقوق بیشتر دومین مزیت درخواستی در بین کارگران است.

او گفت: “کارگران ماهر می دانند که گزینه هایی دارند و به دلایل مختلف به بررسی گزینه ها ادامه می دهند.” مزایایی مانند تعطیلات نامحدود می تواند به عنوان یک استراتژی حفظ قوی عمل کند و باعث ایجاد اعتماد در بین کارکنان شود.