• خانه
  • اخبار
  • چرا رمز عبور کاربر باید حداقل 8 کاراکتر باشد؟ نمودار امنیت سایبری مناسب است

چرا رمز عبور کاربر باید حداقل 8 کاراکتر باشد؟ نمودار امنیت سایبری مناسب است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چرا رمز عبور کاربر باید حداقل 8 کاراکتر باشد؟ نمودار امنیت سایبری مناسب است

دنیای سایبری همیشه مملو از خطرات مختلف است که در آن مهاجمان یا هکرها برای اهداف مختلف پرسه می زنند. مهمترین ویژگی امنیتی اکانت استفاده از رمز عبور قوی است که شامل اعداد، حروف و کاراکترهای خاص است. وقتی از شما پرسیده می شود که چرا رمزهای عبور کاربر باید حداقل 8 کاراکتر باشد، نمودار امنیت سایبری دلایل خوبی برای پیگیری این موضوع به شما می دهد. اس ترنجی با من باش.

چرا رمز عبور کاربر باید حداقل 8 کاراکتر باشد؟ امنیت به پیچیدگی بستگی دارد…!

گزارشی از شرکت امنیت سایبری CNBC Hive Systems نشان می دهد که یک هکر معمولی چقدر طول می کشد تا رمز عبور مورد استفاده برای محافظت از مهم ترین حساب های آنلاین شما را کشف کند. به عنوان مثال، تنها استفاده از اعداد ممکن است به یک هکر اجازه دهد تا بلافاصله رمز عبور 4 تا 11 کاراکتری شما را شناسایی کند.

اگر فقط از حروف کوچک برای رمز عبور خود استفاده می کنید، ممکن است بتوانید داده هایی را که محافظت می کنید مستقیماً به هکرها منتقل کنید. به گفته Hive Systems، رمزهای عبور 4 تا 8 کاراکتر کوچک را می توان بلافاصله شکست.

گروه هکرها سامسونگ $ Lapsus را هک کردند

در حالی که رمز عبور متشکل از 9 حرف کوچک را می توان در 10 ثانیه باز کرد. اگر رمز عبور شما حداقل 10 کاراکتر باشد، این زمان به 4 دقیقه افزایش می یابد. همچنین لازم به ذکر است که رمز عبور 11 کاراکتری (با چیزی جز حروف کوچک) را می توان در عرض دو ساعت پیدا کرد.

پیشرفت فناوری به هکرها کمک کرده است تا در کمتر از دو سال رمز عبور را بشکنند

با استفاده از ترکیبی از حروف بزرگ و کوچک، رمزهای عبور چهار تا شش کاراکتر را می توان فورا شکست داد. شکستن رمزهای عبور هفت کاراکتری فقط دو ثانیه طول می کشد و رمزهای عبور 8، 9 یا 10 کاراکتری (کوچک و بزرگ) به ترتیب در دو دقیقه، یک ساعت و سه روز باز می شوند. یک رمز عبور 11 کاراکتری با استفاده از حروف بزرگ و کوچک می تواند یک هکر را تا پنج ماه نگه دارد.

چرا رمز عبور کاربر باید حداقل 8 کاراکتر باشد؟

حتی اگر بخواهید حروف بزرگ و کوچک را با اعداد ترکیب کنید، استفاده از رمز عبوری که تنها از چهار تا شش کاراکتر تشکیل شده باشد، ایمن نیست. اگر می خواهید کاراکترهایی (مانند! $% ^ &) به این ترکیب اضافه کنید، حتی یک رمز عبور شش حرفی را می توان بلافاصله شکست. نکته اصلی این است که رمز عبور شما باید طولانی باشد و اضافه کردن یک حرف اضافی می تواند تفاوت بزرگی در محافظت از اطلاعات شخصی شما ایجاد کند.

پل دورف: اپل و گوگل در هک گوشی مقصر هستند!

به عنوان مثال، با استفاده از حروف بزرگ و کوچک همراه با اعداد و نمادها، رمز عبور 10 حرفی را می توان در پنج ماه شکست. با استفاده از حروف، اعداد و نمادهای یکسان، رمز عبور 11 کاراکتری ممکن است تا 34 سال طول بکشد تا شکسته شود.

رمز عبور آنلاین شما باید کمتر از هشت کاراکتر باشد

Hive Systems توصیه می کند که رمز عبور آنلاین استفاده شده حداقل 8 کاراکتر و همچنین ترکیبی از اعداد، حروف بزرگ، کوچک و نمادها باشد. آیا می خواهید چیزی را بدانید که در ذهن شما منفجر می شود؟

چرا رمز عبور کاربر باید حداقل 8 کاراکتر باشد؟

مطابق با PhoneArenaیک رمز عبور 18 کاراکتری با استفاده از ترکیبی از اعداد، حروف بزرگ و کوچک و نمادها حدود 438 تریلیون سال طول می کشد تا توسط یک هکر معمولی کشف شود. این شرکت امنیت سایبری چندین نمودار رنگی منتشر کرده است که نشان می‌دهد چگونه هکرها به دلیل پیشرفت‌های فناوری، اکنون سریع‌تر از دو سال پیش رمز عبور را کشف می‌کنند.

هکرها به سیستم تشخیص چهره Windows Hello مایکروسافت نفوذ کردند

نظر شما در این مورد چیست؟ رمز عبور خود را چند کاراکتر و در چه ترکیبی ایجاد می کنید؟ آیا از ابزارهای رمزگذاری یا ابزارهای نظارتی استفاده می کنید که نشت رمز عبور را به شما گزارش می دهند؟