• خانه
  • اخبار
  • چرا تاخیر در تامین مالی VC ممکن است برای برخی استارت آپ ها چیز خوبی باشد

چرا تاخیر در تامین مالی VC ممکن است برای برخی استارت آپ ها چیز خوبی باشد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چرا تاخیر در تامین مالی VC ممکن است برای برخی استارت آپ ها چیز خوبی باشد

چرا تاخیر در تامین مالی VC ممکن است برای برخی استارت آپ ها چیز خوبی باشد
از چپ: آنی کاداوی، مدیر عامل Redpoint; کریس دیور، موسس و شریک مدیر شرکت Founder’s Co-op. تینا هوانگ تو، شریک موسس در Kin Ventures. و مدیر امی بوهوتینسکی، شریک سرمایه گذاری در TCV و مدیر ارشد اجرایی سابق گروه Zillow. (عکس از brooztechnology/Dan DeLong)

سال گذشته، سرمایه‌گذاران خطرپذیر شروع به خرج کردند و سرمایه‌های سرگیجه‌آوری را به استارت‌آپ‌هایی با برنامه‌های رشد بلندپروازانه و کل بازارهای قابل آدرس دهی بزرگ سرازیر کردند.

اما تنها یک سال بعد، سرمایه گذاران لحن جدیدی را بیان می کنند: تردید.

کاهش شدید ارزش‌گذاری عمومی سهام‌های فناوری و افزایش نرخ‌های بهره ناشی از تورم، پویایی بین بنیان‌گذاران و سرمایه‌گذاران را تغییر می‌دهد.

آنی کاداوی، مدیر عامل Redpoint گفت که نمودار منحنی رشد در سومین اسلاید از عرشه زمین دیگر به تامین مالی منجر نمی شود.

“مثل این است که “دوره بازپرداخت خود را به ما نشان دهید؟” سود شما در هر واحد چقدر است؟ چرخه فروش شما چیست؟ او در سخنرانی در نشست brooztechnology در روز پنجشنبه گفت. فقط سطح متفاوتی از تمرکز روی کارایی عملیاتی یا معیارهای تجاری وجود دارد.”

نتیجه کاهش شدید در هزینه های کلی VC است. طبق پیش‌نمایش گزارش PitchBook-NVCA Venture Monitor که پنجشنبه منتشر شد، در دوره منتهی به 30 سپتامبر، تقریباً 4074 معامله انجام شد که مجموعاً 43 میلیارد دلار سرمایه‌گذاری در راه‌اندازی است. این پایین ترین رقم در 9 چهارم است که از حدود 83 میلیارد دلاری که در 3518 معامله در مدت مشابه سال گذشته پخش شده بود، کمتر است.

برای درک تأثیرات ناشی از این تغییرات، سه نفر از VCها گرد هم آمدند تا تجزیه و تحلیل خود را در نشست brooztechnology در سیاتل به اشتراک بگذارند. این پنل شامل تینا هوانگ-تو، شریک موسس شرکت Kin Ventures مستقر در سیاتل بود. کریس دیور، موسس و شریک مدیریتی شرکت بنیانگذاران مستقر در سیاتل، و کاداوی. این بحث توسط امی بوهوتینسکی، شریک سرمایه گذاری در TCV و مدیر عامل سابق گروه Zillow اداره می شد.

برای نکات برجسته بیشتر از بحث به ادامه مطلب بروید.

چرا تاخیر در تامین مالی VC ممکن است برای برخی استارت آپ ها چیز خوبی باشد
از چپ: Annie Kadavy; مدیر عامل Redpoint؛ کریس دیور، موسس و شریک مدیر شرکت Founder’s Co-op. و تینا هوانگ تو، شریک موسس در Kin Ventures. (عکس از brooztechnology/Dan DeLong)
  • به گفته دیور، برای استارت‌آپ‌های در مراحل اولیه، کاهش فعالیت VC می‌تواند زمان بیشتری را برای تمرکز روی اصول اولیه فراهم کند. وقتی پول با چنین سرعتی سرمایه‌گذاری نمی‌شود، فشار رقابتی کمتری بر بنیان‌گذاران وارد می‌شود، به این معنی که آنها زمان بیشتری برای شناسایی یک مشکل بالقوه برای حل و یک پایگاه مشتری برای ارائه خدمات دارند. او توضیح داد: “وقتی همه به طور موازی بودجه می گیرند، شما آن تجملات را ندارید.”
  • Hoang-To گفت که کارآفرینان فشار کمتری را احساس می کنند. او با انعکاس یک گفتگوی اخیر، گفت که یکی از بنیانگذاران به او گفت که در نهایت از ارزش گذاری کمتر از حد انتظار سپاسگزار بودند زیرا به این معنی بود که احتمال اینکه در آینده یک دور وحشتناک داشته باشند کمتر است. او گفت: “جالب بود ببینیم که بنیانگذاران چگونه به این محیط واکنش نشان دادند.” “مردم بیشتر شبیه “خوب، اکنون، ما با سرعت عادی کار می کنیم، انتظارات عادی از آنچه می توانم با کسب و کارم انجام دهم.”
  • با این حال، سرمایه اولیه تغییر چندانی نکرده است. به گفته کاداوی، کاهش سرعت فعالیت سرمایه‌گذاری خطرپذیر بیشتر برای شرکت‌های مرحله رشد، مانند سرمایه‌گذاران سری B و سری C، اتفاق می‌افتد که ممکن است ارزش‌گذاری‌هایی داشته باشند که با پیشرفت واقعی آنها مرتبط نباشد. وی افزود که محیط فعلی برای راه اندازی یک شرکت آماده است زیرا رقابت کمتر و توانایی بیشتری برای جذب کارمندان وجود خواهد داشت.
  • Hoang-To گفت که شرکت هایی که در دوره های شرایط اقتصادی ناپایدار ایجاد می شوند، در بلندمدت بهتر عمل می کنند. او گفت که برخی از بهترین سرمایه گذاری های او در دوره 2008-2011 بود که پس از بحران مالی بود.
  • دیور در پاسخ به سوالی در مورد انواع استارت آپ هایی که می خواهند سرمایه گذاری کنند، گفت 80 تا 90 درصد اقتصاد هنوز توسط قلم، کاغذ و اکسل هدایت می شود و فرصت بزرگی برای ایجاد اختلال در نرم افزارهای سازمانی ایجاد می کند. سایر اعضای پانل با تاکید بر این واقعیت که همه آنها در Logixboard سرمایه گذاری کردند، یک استارت آپ در سیاتل که نرم افزاری برای شرکت های حمل و نقل می سازد، موافقت کردند. دیور گفت: “به نظر خسته کننده می آید.” اما بسیاری از اقتصاد هنوز نرم افزار را به عنوان سیستم عامل کسب و کار خود پذیرفته اند. و کووید در چشمان همه قرار گرفت و گفت: “هی، توجه کن، باید این کار را انجام دهی.” بنابراین فرصت های زیادی برای چیزهایی ایجاد کرد که ما به عنوان سرمایه گذار دوست داریم.