• خانه
  • اخبار
  • چرا برنامه بازی اجتماعی Rec Room مبتنی بر آواتار، یک شرکت “متاورس” در نظر گرفته نمی شود؟

چرا برنامه بازی اجتماعی Rec Room مبتنی بر آواتار، یک شرکت “متاورس” در نظر گرفته نمی شود؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چرا برنامه بازی اجتماعی Rec Room مبتنی بر آواتار، یک شرکت "متاورس" در نظر گرفته نمی شود؟

چرا برنامه بازی اجتماعی Rec Room مبتنی بر آواتار، یک شرکت "متاورس" در نظر گرفته نمی شود؟
از 15 دسامبر اتاق تفریح کاربران می توانند آواتارهای درون بازی خود را مانند شخصیت های کلاسیک بپوشانند ارباب کائنات. (تصویر از طریق Mattel/Rec Room)

تقریباً دو سال پس از کسب مقام رسمی تک‌شاخ، استارت‌آپ Rec Room در سیاتل همچنان به گسترش مخاطبان برای اپلیکیشن پرچم‌دار همنام خود ادامه می‌دهد. اتاق تفریحبا گیفت کارت های فیزیکی جدید، خانه خالی از سکنه مجازی، کراس اوور برند با ماتل ارباب کائناتو شاید مهمتر از همه، فرصتی برای پاها.

رایگان اتاق تفریح این برنامه در حال حاضر به صورت دو بعدی در رایانه های شخصی، ایکس باکس، پلی استیشن، iOS و اندروید و به صورت VR در فروشگاه Meta Quest در دسترس است. اتاق تفریح کاربران می توانند آواتارهای ساده بسازند، سفارشی کنند و لباس بپوشند. سپس آنها می توانند از این آواتارها برای سفر به یکی از چندین میلیون “اتاق” ساخته شده توسط بازیکنان استفاده کنند، جایی که می توانند بازی کنند، تجربیات شخصی سازی شده ایجاد کنند و با سایر کاربران تعامل داشته باشند.

در طول قرنطینه همه گیر 2020. اتاق تفریحجمعیت بازیکنان به سرعت گسترش یافت و کاربران آن “اتاق” را در برنامه برای رویدادهایی مانند جشن تولد، کلاس های مدرسه و جلسات درمانی ایجاد کردند. این شرکت متعاقباً تا دسامبر 2021 از آن موج علاقه به ارزش 3.5 میلیارد دلار عبور کرد.

از این ماه، Rec Room رشد سالانه 640 درصدی را در تلفن همراه با 29 میلیون کاربر فعال در تمام پلتفرم‌ها در سه ماهه اول 2022 گزارش کرده است. تخمین زده می‌شود که هر سه ثانیه یک اتاق جدید توسط بازیکنان در برنامه ایجاد می‌شود. این بازه زمانی

با وجود جایگاهش به عنوان یک فضای اجتماعی مجازی، اتاق Rec خود را یک شرکت “متاورس” نمی داند.

یکی از چیزهایی که ما در مورد آن صحبت می کنیم این است اتاق تفریح مایک اشمیت، سرپرست انتشارات Rec Room در مصاحبه اخیر با brooztechnology گفت: جایی که می‌توانید به آنجا بروید و واقعاً جایگزین یا جایگزینی برای زندگی واقعی نباشید.

ما از اصطلاح متاورس استفاده نمی کنیم. ما در مورد خودمان آنطور که برخی از تجربیات دیگر صحبت می کنند صحبت نمی کنیم. ما فقط زندگی واقعی را تکمیل می کنیم.»

این برنامه همچنین به کاربران اجازه می‌دهد محتوای درون‌برنامه‌ای مانند لباس‌های آواتار منحصربه‌فرد که سایر کاربران می‌توانند با پول واقعی به دست آورند، بسازند و کسب درآمد کنند. در سه ماهه اول سال 2022، Rec Room یک میلیون دلار به این سازندگان پرداخت کرد و اخیراً خطی از کارت‌های هدیه فیزیکی موجود در مکان‌های WalMart در سراسر کشور را اعلام کرد.

در فضای مجازی خود، اتاق Rec میزبان سومین سالانه “Rec Con” خود در ماه سپتامبر بود که بیش از 400000 کاربر را برای تبلیغ برنامه استودیوی Rec Room آینده خود جذب کرد. این مجموعه از ویژگی ها، بر اساس Unity، با هدف تسریع و ساده سازی روند ایجاد “اتاق” و همچنین باز کردن امکان همکاری در هر پروژه جداگانه است.

چرا برنامه بازی اجتماعی Rec Room مبتنی بر آواتار، یک شرکت "متاورس" در نظر گرفته نمی شود؟
(تصویر اتاق ضبط)

در 13 دسامبر، Rec Room قراردادی را با Mattel اعلام کرد ارباب کائنات حق امتیاز به اتاق تفریح از 15 دسامبر تا 15 ژانویه، به عنوان بخشی از MOTUچهلمین سالگرد.

مرکز Rec در برنامه اکنون دارای یک غرفه عکس و فروشگاه پاپ آپ است که اجازه می دهد اتاق تفریح کاربران به عنوان He-Man، Skeletor و Teela لباس بپوشند. سه قطعه ای که هر لباس را تشکیل می دهند و همچنین یک اکسسوری جداگانه که شبیه شمشیر قدرت He-Man است، تا 31 مارس برای خرید در دسترس خواهد بود.

اشمیت گفت: «ما بسیار در فضایی هستیم که در آن فکر می‌کنیم، بیایید برخی چیزها را با چند شریک آزمایش کنیم و ببینیم که می‌توانیم زمان زیادی را با چه کسانی بگذرانیم». “اگر به افراد دیگر در فضای ما نگاه کنید، کالاهای فیزیکی و اسباب بازی ها واقعا مهم هستند.”

اشمیت اضافه کرد که “شما احتمالاً می توانید نقاط روی این را به هم وصل کنید تا ببینید کجا اتاق تفریح دو سال می شود.»

ما می خواهیم شروع به ایجاد این روابط کنیم… ما می خواهیم نسخه های فیزیکی آن را بسازیم اتاق تفریح چیزهایی که واقعا درست است اتاق تفریحو ساختن و ایجاد بخش بزرگی از آن است. ما در حال حاضر هیچ برنامه محکمی نداریم.»

توانایی حرکت در فضای اسباب بازی بخشی از انگیزه پشت گزینه ای است که در حال حاضر برای تغییر ظاهر امضاء شده در حال توسعه است. اتاق تفریحآواتارهای پخش کننده، که در داخل شرکت به عنوان “لوبیا” شناخته می شوند. در حال حاضر، این آواتارها ظاهر گرد مشخصی دارند، بدون دست، گردن یا پا.

در سال آینده، اتاق Rec قصد دارد روش‌هایی را برای تغییر آواتارها آزمایش کند تا گزینه‌های سفارشی‌سازی بیشتری را اضافه کند. این در حال حاضر در مرحله ای است که Rec Room آن را مرحله “آماده، آتش، هدف” می نامد، با اولین تنظیمات به طور بالقوه تا پایان سه ماهه اول 2023.

این تنظیمات ممکن است تا آنجا پیش برود که شامل برخی یا همه اندام هایی باشد که در حال حاضر گم شده اند اتاق تفریحآواتارهای. بدیهی است که پاها تقاضای بالایی دارند زیرا این امکان را فراهم می کند اتاق تفریح تولیدکنندگان محتوا شروع به تولید خطوط جدید کفش های مجازی مد می کنند.

اشمیت گفت: “ما واقعاً دوست داریم که آواتارها سبک شده باشند و هنوز احساس می کنیم در فضای بازی هستند.” چگونه می‌توانیم آن گزینه را بدون مختل کردن کامل هویت برند ارائه کنیم؟ این واقعا برای ما مهم است.»

سال آینده، Rec Room قصد دارد همکاری های بیشتری با برند، به ویژه با شرکت های محلی سیاتل، بررسی کند. این ممکن است شامل موسیقی، لباس یا سایر بازی‌های ویدیویی، همراه با محتوای رسمی‌تر «بازی مجاور» باشد اتاق تفریح مثل شب چیزهای بی اهمیت