• خانه
  • اخبار
  • چرا بازگشت مایکروسافت به دفتر ممکن است در بقیه صنعت فناوری عادی نباشد

چرا بازگشت مایکروسافت به دفتر ممکن است در بقیه صنعت فناوری عادی نباشد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چرا بازگشت مایکروسافت به دفتر ممکن است در بقیه صنعت فناوری عادی نباشد


چرا بازگشت مایکروسافت به دفتر ممکن است در بقیه صنعت فناوری عادی نباشد
پردیس آرام مایکروسافت در طول همه‌گیری COVID-19. (عکس از brooztechnology / تاد بیشاپ)

بازگشت مایکروسافت به دفتر چه معنایی برای بقیه دارد؟

این یکی از سوالاتی بود که با اعلام غول فناوری روز دوشنبه مبنی بر افتتاح کامل دفاتر خود در ایالت واشنگتن، از جمله دفتر مرکزی خود در ردموند، در 28 فوریه مطرح شد. این شرکت می‌گوید که انعطاف‌پذیری ارائه می‌دهد، اما انتظار دارد که اکثر کارمندان حداقل 50 درصد مواقع به دفتر بازگردند.

مایکروسافت و دیگر شرکت‌های بزرگ فناوری جزو اولین شرکت‌هایی در کشور بودند که در شروع همه‌گیری کووید-19 تقریباً دو سال پیش از کارمندان خود خواستند از خانه کار کنند. بقیه صنعت هم از همین روش پیروی کردند.

اما بازده ممکن است متفاوت باشد، بر اساس تغییرات اساسی در صنعت و جامعه در این بین.

این یکی از نتایج گفتگو با مایکل شوتزلر، مدیر عامل انجمن صنعت فناوری مستقر در واشنگتن است که نماینده شرکت های فناوری در ایالت واشنگتن است. WTIA کاملا مجازی شده است و دفاتر خود را در مرکز شهر سیاتل برای همیشه رها می کند. سازمان همچنین در این فرآیند مرزهای خود را مجدداً تعریف می کند.

به خواندن در مورد گزیده هایی که برای وضوح و طولانی بودن ویرایش شده اند، ادامه دهید و به نسخه توسعه یافته گفتگو در پادکست brooztechnology گوش دهید. در بالا یا در هر برنامه پادکست گوش دهید.

در حال حاضر از همه‌گیری درباره این که شرکت‌ها چه می‌کنند و در صورت بازگشت به دفتر چه کاری انجام می‌دهند، چه می‌شنوید؟

چرا بازگشت مایکروسافت به دفتر ممکن است در بقیه صنعت فناوری عادی نباشد
مدیر عامل WTIA مایکل شوتزلر. (عکس از WTIA)

شوتزلر: جای تعجب نیست که مایکروسافت این را اعلام کرد. اما اکثر شرکت‌ها بر هیبریدی بودنشان تاکید دارند. این اکثریت قریب به اتفاق شرکت های فناوری است. تقریباً همه شرکت ها، حتی شرکت های کوچک، دیگر از نظر جغرافیایی به هم مرتبط نیستند. شرکت های کوچکتر در حال جذب افراد از سراسر کشور هستند. حتی یک شرکت کوچک یا متوسط ​​در مرکز شهر سیاتل افراد زیادی دارد که در سیاتل زندگی نمی کنند. و مطمئناً به دفتر سیاتل باز نخواهند گشت زیرا در نشویل زندگی می کنند یا در آتلانتا یا هیوستون زندگی می کنند.

انگیزه برخی از شرکت ها برای بازگشت به دفتر چیست؟

آنها واقعاً معتقدند که فعالیت های خاصی وجود دارد که برای فراخوانی Zoom مناسب نیستند. زوم نیز روابطی را ایجاد نمی کند. این جلسات معاملاتی هستند. اگر می خواهید روابط برقرار کنید، به تعامل نیاز دارید. و به همین دلیل است که فکر می کنم آنها واقعاً در تلاش هستند تا مطمئن شوند که بخش قابل توجهی از فرهنگ و ساختار همکاری خود را از دست نمی دهند.

چگونه می بینید که یک “هیبرید” به طور گسترده تر تعریف می شود؟

اگر تمام چاپ کوچک پیام مایکروسافت را بخوانید، مدیریت آن بسیار زیاد است. بنابراین من فکر می کنم ترکیبی به طبقات کارگر بستگی دارد. من فکر می کنم ترکیبی به مجموعه فعالیت ها بستگی دارد. مخلوطی از چیزها خواهد بود. فکر نمی‌کنم پاسخی صریح به آن داده شود.

اندازه یک شرکت چگونه روی رویکرد آن تأثیر می گذارد؟

در واقع، تقریباً کنایه آمیز است. برای شرکت های کوچکتر، کمتر از 500 نفر، نسبت هزینه های املاک و مستغلات به عنوان سربار به سایر SG&A [Selling, General and Administrative] دلار بزرگ می شود ما 70 کارمند داریم و قبلاً در مرکز شهر سیاتل بودیم. ما سالانه 550000 تا 600000 دلار را برای اجاره اولیه به اضافه چیزهایی خرج کردیم تا جایی برای ورود افراد ایجاد کنیم. خوب، زمانی که ما این هزینه را متوقف کردیم، چند برنامه واقعا خوب نیم میلیون دلاری پیدا کردیم. آمازون، مایکروسافت، آنها میلیاردها دلار هزینه املاک و مستغلات دارند، اما نحوه ساختار هزینه آنها، انعطاف پذیری کمتری نسبت به یک شرکت کوچک با 500 کارمند دارند.

«تکنولوژی همیشه در این راه سیال بوده است. اما این تغییر اکنون آن را تقریباً قابل تعویض کرده است. تعیین مرز جغرافیایی دشوار است. فقط در حال حرکت است. این چیزی شبیه بیت کوین است.”

تاثیر بر زنان رنگین پوست: می خواهم به چیزی اشاره کنم که بیشتر در مورد آن خوانده ام. … آنچه می بینیم دلیلی بر این است که زنان سیاه پوست کمترین احتمال را دارند که به “شما باید به دفتر برگردید” پاسخ مثبت می دهند. زیرا آنچه زنان رنگین پوست می یابند این است که شغل خود را بیشتر دوست دارند [when working from home]و آنها روابط کاری خود را ترجیح می دهند زیرا با تمام تعصبات ذاتی و تهاجمات خرد که برای همیشه در صنعت ما با آنها مبارزه کرده اند روبرو نیستند.

با این همه احساس جایگاه در صنعت چه اتفاقی می افتد؟

امروزه جابجایی لپ تاپ به آسانی روشن کردن آن است. فقط به این دلیل که مایکروسافت، آمازون یا اکسپدیا در ایالت شغل ایجاد می کنند، به این معنا نیست که کارمندانی که این مشاغل را می گیرند ساکن ایالت هستند. این شرکت همچنان در کشور ارتباط دارد. اما تعداد کارمندان کجاست؟ آیا این همه هیاهو در مورد تعداد کارمندان و مالیات را به خاطر دارید؟ خوب، اگر نتوانید اجساد یا عواید را پیدا کنید، انجام این کار واقعاً دشوار خواهد بود.

این صنعت به عنوان سیستم غیرمتمرکز خود است: فناوری همیشه در این راه سیال بوده است. اما این تغییر اکنون آن را تقریباً قابل تعویض کرده است. تعیین مرز جغرافیایی دشوار است. فقط در حال حرکت است. این چیزی شبیه بیت کوین است، اینطور نیست؟ کل صنعت طعم بیت کوین را دارد. … واقعاً آسان است: یک دکمه را فشار دهید. الان کل صنعت همینطور است.

یک مهندس معمولی چه انتظاری می تواند داشته باشد؟ آیا هیچ عنصری از کار از خانه واقعیت جدید خواهد بود؟

من هم اینچنین فکر میکنم. و من فکر می کنم انعطاف پذیری در مورد نحوه تصمیم گیری تأثیر بسیار قوی بر کارمند خواهد داشت.

بر اساس تجربه خود از حفظ و ایجاد فرهنگ سازمانی در این دنیای ترکیبی / دور افتاده چه توصیه ای می کنید؟

به نظر می رسد این سخت ترین سوال برای همه شرکت ها باشد. عنصر اساسی وجود انسانی ما این است که ما حیوانات بارکش هستیم. در گروه ها خوب کار می کنیم. ما موجودات قبیله ای هستیم. و اگر فرصتی برای همکاری در اطراف آتش کمپ نداشته باشیم، خیلی خوب عمل نمی کنیم. این سخت ترین چیزی است که شرکت ها با آن دست و پنجه نرم می کنند. ما هنوز شروع به رفع این مشکل می کنیم. اینجا جای باحالی است. او بسیار خلاق و مبتکر است. اما هنوز کسی جوابی ندارد.

به نظر می رسد یک فرصت عالی برای کارآفرینان باشد تا وارد شوند و تصمیم بگیرند.

این یک فرصت بزرگ است. این بافت همبند چیست؟ چگونه آن را ایجاد می کنید؟ مکانیسم هایی که ایجاد روابط در سراسر مرزهای جغرافیایی را که به معنای واقعی کلمه در حال گسترش در سراسر جهان هستند، آسان تر می کند؟ این لعنتی جالب است، که آینده کار را به تصویر می کشد.