• خانه
  • اخبار
  • چرا این سرمایه گذار فلوریدا در صحنه فناوری سیاتل می چرخد؟

چرا این سرمایه گذار فلوریدا در صحنه فناوری سیاتل می چرخد؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چرا این سرمایه گذار فلوریدا در صحنه فناوری سیاتل می چرخد؟

چرا این سرمایه گذار فلوریدا در صحنه فناوری سیاتل می چرخد؟
پابلو کاسیلیماس (عکس ها از Casimilias)

هنگامی که پابلو کاسیلیماس به دوست دخترش که یک پرستار بود، لیستی از شهرهایی که ترجیح می داد در آنها زندگی کند، داد، سیاتل را که جذب اکوسیستم فن آوری و استارتاپی شهر شده بود، نزدیک به صدر قرار داد.

حالا او طعم شهر زمرد را می چشد.

Casilimas یکی از بنیانگذاران OneSixOne Ventures است، یک شتاب دهنده و صندوق مجازی مستقر در Gainesville، فلوریدا که در تابستان 2020 راه اندازی شد. او از فوریه در سیاتل بوده و در شبکه ای با بنیانگذاران و سرمایه گذاران کار می کند.

شتاب دهنده OneSixOne میزبان بیش از 40 استارتاپ است که مجموعا بیش از 12 میلیون دلار از سرمایه گذاران، از جمله OneSixOne، جمع آوری کرده اند.

کاسیلیماس تابستان امسال در سیاتل خواهد بود. با او تماس گرفتیم تا بیشتر در مورد چرایی حضورش در فلوریدا، تفاوت‌های بین استارت‌آپ‌های فلوریدا و سیاتل، آنچه در استارت‌آپ‌ها به دنبالش است، اولین استارت‌آپی که با آن کار کرد و مزایای پیوستن به یک شتاب‌دهنده مستقر در فلوریدا صحبت کنیم. گفتگو برای اختصار و وضوح ویرایش شد.

brooztechnology: Gainesville از سیاتل دور است. چه چیزی شما را به اینجا می آورد؟ و آیا برای برنامه شتاب خود در مورد استارتاپ ها تحقیق می کنید؟

کاسیلیماس: یکی از دلایلی که به اینجا آمدم، اکوسیستم فناوری بود. فکر نمی‌کنم خیلی‌ها متوجه باشند که سیاتل قطعاً یکی از پنج نفر برتر است [ecosystems]اگر یکی از رهبران کشور نباشد. بخشی از سفر این است که با سرمایه گذاران بیشتری ارتباط برقرار کنیم تا بتوانیم ارزش افزوده بیشتری برای بنیانگذارانی که با آنها کار می کنیم داشته باشیم. اساساً، تنها کاری که می‌توانیم برای کمک به آنها در افزایش سرمایه انجام دهیم این است که به برنامه شتاب خود ارزش افزوده و برای ما و شبکه‌مان ارزش بیافزاییم.

و سپس، البته، بنیانگذاران. ما آگنوسیست های جغرافیایی هستیم. بنابراین، تمام بنیان‌گذارانی که در اینجا ملاقات می‌کنیم و ممکن است مناسب باشند، می‌توانیم روی این اکوسیستم سرمایه‌گذاری کنیم.

برخی از تفاوت های اصلی بین اکوسیستم استارتاپ فلوریدا و شمال غربی اقیانوس آرام چیست؟ چه چیزی آنها را شبیه به هم می کند؟

مسئله در فلوریدا این است که ما همه این شهرها را داریم که کاملاً پراکنده هستند، مانند میامی و تامپا که دو تا چهار ساعت با ماشین فاصله دارند. بدیهی است که Gainesville در اکوسیستم کوچک‌تری قرار دارد، اما یکی از بزرگترین قیف‌ها برای استعدادیابی است، زیرا دانشگاه فلوریدا را دارد، که حدوداً پنج ساعت با ماشین از فلوریدا جنوبی و میامی فاصله دارد. اما من فکر می کنم یکی از اساسی ترین تفاوت ها دقیقاً نحوه افشای واشنگتن است. این همه در یک ساعت از سیاتل است. این یک مرکز فناوری متمرکز با موارد بسیار بیشتر است. اما در هر دو اکوسیستم، افراد زیادی هستند که واقعا مهربان هستند و پذیرای افراد خارجی هستند.

چرا این سرمایه گذار فلوریدا در صحنه فناوری سیاتل می چرخد؟
پابلو کاسیلیماس با کربی وینفیلد، بنیانگذار Ascend.vc.

در استارتاپ هایی که با آنها کار می کنید به دنبال چه چیزی هستید؟

سه عامل وجود دارد، و من فکر می کنم هر شرکت سرمایه گذاری همان چیزی را می گوید. این تیم موسس، بازار و محصول است. برای ما مهمترین چیز تیم موسس است، سپس بازار و سپس محصول. آنچه در تیم موسس به دنبال آن هستیم مربیگری است. سپس یکی از بزرگترین چیزهایی که ما به دنبال آن هستیم این است: چرا آنها این کار را انجام می دهند؟ آیا آنها این کار را برای کسب درآمد انجام می دهند یا می خواهند مشکل بزرگی را حل کنند؟ آیا آنها تجربه یا چیزی را دنبال می کنند که خانواده آنها تجربه کرده است؟ در واقع ما اولین سرمایه گذاری خود را اینگونه انجام دادیم.

از این اولین سرمایه گذاری برای ما بگویید.

سال ها با موسس دوست بودیم و بعد برنامه شتاب را شروع کردیم. بنیانگذار در واقع در اولین گروه ما در تابستان 2020 شرکت کرد. این شرکتی به نام Ease Alert است. در اصل، این یک سیستم هشدار اولیه هوشمند برای اولین پاسخ دهندگان است.

بلیک، یکی از بنیانگذاران، شروع به تحقیق و حفاری کرد و متوجه شد که علت اصلی مرگ در حین انجام وظیفه در آتش نشانی در واقع یک حمله قلبی بوده است. به همین دلیل است که او Ease Alert را راه اندازی می کند، که اساساً اولین سیگنال های هشدار دهنده پاسخگو را قبل از ناپدید شدن صداهای واقعی در ایستگاه می دهد. این به آتش نشانان اجازه می دهد تا به جای مبهوت دخالت کنند.

او این کار را برای او انجام داد زیرا پدرش آتش نشان بود. او می خواست کاری کند که این بار را کاهش دهد و کار را برای پدرش و دیگرانی که پاسخ دادند کمی استرس زا کمتر کند. و بنابراین برای ما، این یک داستان واقعاً جذاب بود.

این ایده را به من بفروش که 10 هفته را با یک شتاب دهنده مجازی مستقر در فلوریدا بگذرانم. حالا چرا؟

من فکر می کنم مهم است که به تجربه خود نگاه کنیم. ما اکنون در مسیر تکمیل گروه پنجم خود هستیم. و با این گروه‌ها، ما به بیش از 40 شرکت کمک کرده‌ایم و به این شرکت‌ها کمک کرده‌ایم تا بیش از 12 میلیون دلار جمع‌آوری کنند. از سوی دیگر، من و جاستیس مندز، شریک مدیریت OneSixOne Ventures را داریم. ما ممکن است بنیانگذارانی نباشیم که میلیاردها دلار درآمد داشته باشیم، اما حاضریم برای شرکت های خود بجنگیم. و ما با شتاب دهنده و صندوق خود به عنوان یک استارتاپ رفتار می کنیم. ما خود را بنیانگذار استارت آپ ها می دانیم.

اگر من یک استارت آپ سیاتل بودم که به دنبال پیوستن به یک برنامه شتاب دهنده بودم، برخی از مزایای جغرافیایی پیوستن به شبکه فلوریدا چیست؟

از یک طرف، آنها قادر به جذب سرمایه از یک اکوسیستم خارجی هستند. گاهی اوقات ممکن است روبرو شدن با افراد در اکوسیستم کنونی شما دشوار باشد زیرا بازیکنان از قبل تثبیت شده وجود دارند. این افراد در مسیر خود مصمم هستند. ارزش افزوده دیگری از میامی به عنوان یکی از مراکز فناوری با رشد سریع وجود دارد و شما می توانید از این مزیت استفاده کنید. اگر برای بنیانگذار منطقی باشد، می‌توانیم به باز کردن برخی از درها برای مشارکت کمک کنیم.

شما در نمایش پادکست Acquired در Climate Pledge Arena در سیاتل شرکت کردید. چه چیزی بیشتر به چشم آمد؟

کاسیلیماس: من که اهل گینزویل هستم، یک شهر دانشگاهی با جامعه ای بسیار نزدیک، هرگز به رویداد فناوری در چنین عرصه ای نرفته ام. همه در آنجا چیزی می ساختند. و افرادی که در شرکت ها کار نکرده اند و به فکر حرکت بعدی خود هستند. البته VC ها و فرشته ها هم بودند. محاصره شدن توسط بخش زیادی از آن بسیار هیجان انگیز و با طراوت بود.

می‌توانم بگویم که مورد علاقه‌ام از این سه جلسه، جلسه دوم با Anu Hariharan بود، که یکی از شرکای Y Combinator Continuity Fund است. فکر می‌کنم مغرضانه هستم، اما این مورد مورد علاقه‌ام بود، زیرا ما در واقع شتاب‌دهنده خود را از مدل Y Combinator الگوبرداری کردیم. ما صدها ساعت از محتوای آنها را با مطالعه مقالات پل گراهام تماشا کردیم. بنابراین برای من، این چیزی بود که بیشتر به آن متعهد بودم.