• خانه
  • اخبار
  • چرا این سرمایه‌دار سیاتل به یک مزرعه نقل مکان کرد – و درس‌های استارت‌آپی که در این راه آموخت

چرا این سرمایه‌دار سیاتل به یک مزرعه نقل مکان کرد – و درس‌های استارت‌آپی که در این راه آموخت

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چرا این سرمایه‌دار سیاتل به یک مزرعه نقل مکان کرد - و درس‌های استارت‌آپی که در این راه آموخت

چرا این سرمایه‌دار سیاتل به یک مزرعه نقل مکان کرد - و درس‌های استارت‌آپی که در این راه آموخت
آویل گینزبورگ با دخترش در یک تراکتور در مزرعه خانوادگی در اورگان. (عکس ها از آویل گینزبورگ)

آویل گینزبورگ زمان خود را بین تماس گرفتن از بنیانگذاران استارت آپ و رسیدگی به مزرعه خود تقسیم می کند.

مهندس نرم‌افزار، کارآفرین و سرمایه‌گذار یک رهبر قدیمی فناوری سیاتل است که در حال حاضر به عنوان یک شریک عمومی در تعاونی بنیانگذاران صندوق‌های خطرپذیر در مراحل اولیه فعالیت می‌کند.

اما اخیراً، پسر شهر که خود را توصیف می کند، تصمیم گرفت پس از یک خرید بداهه املاک، کشاورز را به رزومه کاری خود اضافه کند.

گینزبورگ و همسرش در مورد خرید ملک در اورگان جنوبی شوخی کردند – و پس از برخورد با تبلیغی که تمام کادرها را علامت زده بود، آن را به واقعیت تبدیل کردند.

ملک 40 هکتاری آنها دارای طیف گسترده ای از ویژگی ها است: تاکستان، باغ میوه، مزرعه یونجه، باغ گل و اصطبل. حتی به گیگافیبر هم متصل است.

گینزبورگ، که یک استارت آپ تحلیلی رسانه های اجتماعی را که در سال 2017 خریداری شد، تأسیس کرد، یک سرمایه گذاری جدید – مزرعه دایناسورهای دوگانه – راه اندازی کرده و برخی از جوهای کارآفرینی را دوباره برانگیخته است.

گینزبورگ در مصاحبه اخیر خود با brooztechnology گفت: «بسیاری از شرکت‌ها به این دلیل تأسیس می‌شوند که شما واقعاً در مورد چیزی هیجان‌زده می‌شوید و روی اسکی‌های خود سوار می‌شوید. “و من مدتها بود که چنین احساسی نداشتم – و اکنون این احساس را دارم.”

گینزبورگ تنها متخصصی نیست که در خارج از محیط شرکت راهنمایی کسب و کار پیدا می کند. ماه گذشته The Information گزارش داد که مارک زاکربرگ و سایر مدیران در سیلیکون ولی به هنرهای رزمی به عنوان لنز جدیدی برای نزدیک شدن به معاملات و رقابت روی آورده اند و نظم و انضباط خود را به کار می گیرند.

چرا این سرمایه‌دار سیاتل به یک مزرعه نقل مکان کرد - و درس‌های استارت‌آپی که در این راه آموخت
گینزبورگ گفت که بخشی از کار شامل کار با ماشین آلات سنگین است که می تواند استرس زا و خطرناک باشد.

از بسیاری جهات، درس‌هایی که گینزبورگ در مزرعه آموخته است، قابل انتقال است و به بنیان‌گذاران در کارنامه خود راهنمایی می‌کند که چگونه در مواجهه با رکود اقتصادی سازگار شوند و انعطاف‌پذیر بمانند.

این اولین درس بلافاصله به گینزبورگ آمد. او و خانواده اش هیجان زده و ساده لوح، سه روز اول زندگی خود را با افزودن گیاهان و گل به باغ ها و باغ ها سپری کردند. آنها همچنین موفق به ایجاد یک سیستم آبیاری شدند که به یک نهر مجاور متصل می شد.

اما فقط دو روز بعد، یک سرمای غیرمنتظره اصابت کرد و تمام گیاهان جدید آنها را در یخ خفه کرد. علاوه بر آن، لوله های سیستم آبیاری از یخ زدگی ترکیده و باعث هجوم آب به هر طرف می شود.

او گفت: «تمام چیزی که می توانستم به آن فکر کنم این بود که وارد این دوره رکود می شویم. بنیانگذاران این مجموعه فکر می‌کردند که رشد زیادی داشته‌اند و این افزایش آسان را دریافت خواهند کرد. ناگهان مردم قرارهای خود را لغو می کنند. آنها دور خود را نمی کنند. آنها می گویند، “آیا ما قرار است با پول تمام شود؟”

هرج و مرج در مزرعه به عنوان یادآوری ملموس از فرورفتگی و جریان ناگهانی بازار بود.

او گفت: «این فقط یک یادآوری شگفت انگیز است که ما کنترل بسیار کمی داریم.

دروس دیگری هم بود. تراکتور گینزبورگ مدام در حال خراب شدن بود. او همچنین یاد می گرفت که رانندگی و کار کردن چقدر خطرناک است – زخم هایی از تلاش برای تعمیر دستگاه وجود دارد.

او گفت: «ما دائماً با چیزهایی سر و کار داریم که دائماً خراب می شوند و احتمالاً در حین استفاده از آنها خراب می شوند. “شما طرح B خود را دارید، برنامه C خود را، و در پایان روز، این فقط این است، “آیا سطوح را در حالی که قرار بود سطوح را مزرعه کنید، کشاورزی کردید؟”

چرا این سرمایه‌دار سیاتل به یک مزرعه نقل مکان کرد - و درس‌های استارت‌آپی که در این راه آموخت

در همان زمان، گینزبورگ گفت که دانش 15 ساله او در دنیای استارتاپ چشم اندازی را در مزرعه فراهم می کند.

او می‌گوید: «درسی که احتمالاً به من کمک می‌کند این است که بدانم در استارت‌آپ‌ها همه چیز از درون دیوانه‌کننده است.

به گفته گینزبرگ، چیزی همیشه خراب می شود یا در حال ورشکستگی است. در مزرعه هم همین اتفاق می افتد. تجهیزات از کار افتاد. محصولات در حال مرگ هستند. طبیعت و حیات وحش دائماً برنامه خوب فکر شده شما را به چالش می کشد.

و این کاملاً خوب است.

او گفت: “شما روی چیزهایی تمرکز می کنید که باید در مقابل خود حل کنید تا به هدف خود در آن بعدازظهر یا روز برسید، و اجازه می دهید چیزهای دیگر شکسته بمانند.” ممکن است به آنها برسید، ممکن است نه. شکستن آنها هم ممکن است مهم نباشد.

در مورد استارت‌آپ‌ها هم همین‌طور است، اما در مورد مشتریانشان، نه محصولشان».

چرا این سرمایه‌دار سیاتل به یک مزرعه نقل مکان کرد - و درس‌های استارت‌آپی که در این راه آموخت

گینزبورگ همچنین مفهومی را در پس عبارتی که همکارش در شرکت بنیانگذارانش، کریس دیور، از آن استفاده کرده بود، یافت: «در حالی که خورشید می تابد، یونجه درست کن».

به گفته وی، کشاورزان برای رشد موفقیت آمیز یونجه باید یونجه را قطع کنند و بسته به گرما به مدت سه تا هفت روز در زیر نور آفتاب خشک شوند، قبل از اینکه بتوانند یونجه را بیرون بیاورند. زمان این فرآیند بسیار مهم است. اگر یونجه دیر بریده شود، تمام مواد مغذی خود را از دست می دهد. اگر باران ببارد در حالی که قرار است خشک شود، می پوسد و کل محصول خراب می شود.

این موضوع گینزبورگ را به یاد بنیان‌گذارانی می‌اندازد که می‌دانند چه زمانی زمان مناسبی برای خرید یا جمع‌آوری بودجه بیشتر است.

او گفت: «ما باید این ریسک دیوانه وار را بپذیریم تا آن پنجره را پیدا کنیم.

صنعت agtech قرار است در سال 2021 11.4 میلیارد دلار ارزش معاملات سرمایه گذاری خطرپذیر را جذب کند.

نسل کشاورزان خانوادگی که او با آنها صحبت کرد، به دنبال فناوری جدیدی نبودند که بتواند کارایی بیشتری را برای کارشان به ارمغان آورد.

او گفت: «بسیاری از آنها واقعاً شغل خود را دوست دارند و درک کاملی از نحوه کار ابزارهایشان برای رسیدن به اهدافشان دارند. توانایی این که حداقل بیشتر خود را تعمیر کنید و کار را انجام دهید برای سرعت و کارایی بسیار مهم است. ایده سلب این آزادی از آنها، حتی برای چشم انداز کارآیی بیشتر، به سادگی جذاب نیست.»

گینزبورگ می‌خواهد در نهایت مزرعه را با افزودن یک غرفه سبزیجات، باغ‌ها و گل‌ها گسترش دهد. برنامه هایی برای ایجاد یک تعاونی با یک شراب ساز محلی وجود دارد.

او همچنین امیدوار است که چندین کابین در این ملک بسازد. ایده این است که یک کمپ موقت بسازد و بنیانگذاران نمونه کار خود را برای خلوت به مزرعه بیاورد.

گینزبورگ در حال تمرین زمین خود است: “شما می توانید مصدوم شوید. اما گیگافیبر وجود دارد.