چرا استارت آپ های سیاتل ممکن است از رکود اقتصادی جدا شوند؟

چرا استارت آپ های سیاتل ممکن است از رکود اقتصادی جدا شوند؟

خلیج الیوت و نمای مرکز شهر سیاتل. (عکس brooztechnology / کورت شلوسر)

با ترس از نزدیک شدن یک طوفان اقتصادی به اقتصاد ایالات متحده، سرمایه گذاران خطرپذیر به شرکت های فناوری توصیه می کنند که هزینه ها را کاهش دهند و مسیرهای نقدینگی خود را با پایان یافتن زمان رونق گسترش دهند.

اما دلیلی برای خوش بینی در مورد اکوسیستم استارتاپی در شمال غربی اقیانوس آرام وجود دارد.

این سخنان کریس دیور، بنیانگذار و شریک مدیریت شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر Founders’ Co-op در سیاتل است، که گفت تمرکز منطقه بر نرم افزار سازمانی می تواند انعطاف پذیری را در یک محیط اقتصادی نامطمئن ایجاد کند.

DeVore این هفته به brooztechnology گفت: “چه زیرساخت های ابری، ابزارهای توسعه دهنده، اتوماسیون فرآیندهای کسب و کار، ما از نظر فناوری زیرساخت های لوله کشی ایجاد می کنیم.” ما مشکلاتی را حل می‌کنیم که مردم می‌دانند مشکل هستند و مایلند برای حل آنها پول بپردازند – و من فکر می‌کنم این بهترین مکان برای نشستن در چرخه افول است.»

سیاتل مدتهاست که به دلیل نفوذ شرکتی خود شناخته شده است. این محل خانه غول‌های ابری آمازون و مایکروسافت و همچنین استارت‌آپ‌هایی است که به کسب‌وکارهای دیگر می‌فروشند – همچنین به عنوان شرکت‌های B2B شناخته می‌شوند – نیمی از brooztechnology 200، رتبه‌بندی ما از بهترین شرکت‌های فناوری خصوصی در شمال غربی اقیانوس آرام را تشکیل می‌دهند.

شریک مدیریت بنیانگذاران کریس دیور. (عکس مشارکتی موسسان)

دی وور گفت: «شرکت‌های اینجا با نرم‌افزار کسب‌وکار را بهتر، قوی‌تر، هوشمندتر و سریع‌تر می‌کنند. «وقتی بازار درخشان است و پول زیادی برای چیزهای براق و پر زرق و برق صرف می شود، ممکن است چندان سرگرم کننده نباشد. اما وقتی دنیا دوباره واقعی شد، لوله کش ها همان کسانی هستند که هنوز صدا می زنند.»

این موضوع مشابهی است که هادی پرتوی، سرمایه‌گذار قدیمی فناوری در فوریه 2020، درست زمانی که ترس از رکود اقتصادی در آغاز همه‌گیری آغاز شد، مطرح کرد.

استارت‌آپ‌های سیاتل در سال 2021 با سرمایه‌گذاری بی سابقه و تولد چندین تکشاخ به عنوان بخشی از افزایش سرمایه‌گذاری سرمایه‌گذاری برای استارت‌آپ‌ها در سراسر جهان، به رشد خود ادامه دادند.

درباره DeVore درباره رکود و معنای آن برای استارت آپ ها بیشتر بخوانید. گفتگو برای اختصار و وضوح ویرایش شد.

ممنون که با ما صحبت کردی، کریس. بیایید در مورد آنچه همه در مورد آن صحبت می کنند صحبت کنیم: افول.

کریس دیور: پایان آسان پول باید در نقطه ای به پایان می رسید، و این احتمالاً چیز خوبی است. ناراحت کننده و دردناک خواهد بود و مردم شغل خود را از دست خواهند داد و همه اینها فوق العاده زشت است. اما چرخش بی‌پایان به سمت راست و بالا، انواع گسستگی ناسالم را با ارزش واقعی ایجاد می‌کند. ما فقط در تلاش برای تحریک ارزش شرکت بر اساس سرمایه گذاری خصوصی نیستیم. ما سعی می کنیم شرکت هایی ایجاد کنیم که کار کنند و مشکلات مالی را حل کنند. و من فکر می کنم ما از چشم این موضوع غافل شدیم. بنابراین من تا حدودی از تمرکز مجدد اقتصاد حول ایجاد ارزش واقعی برای مشتریان سپاسگزارم.

تفاوت این کاهش چیست؟

وضعیت در اوکراین، به ویژه پس از همه گیری و شوک در زنجیره تامین. وجود این عامل جدید برون زا در جنگ و تاثیر بر قیمت انرژی در زنجیره تامین، سطح مشخصی از عدم اطمینان و اضطراب را به آن اضافه می کند.

به نظر شما این یکی چقدر دوام خواهد داشت؟

در اینجا مشاهده ریکاوری V شکل دشوار است. هیچ راهی وجود ندارد که دولت بتواند ما را تشویق کند که از آن خارج شویم. برای تسریع بازنشانی به عملیات عادی برای اهرمی که هر کسی بتواند آن را بکشد دشوار خواهد بود. تا پایان سال، ممکن است در مورد تورم و نرخ بهره شفافیت داشته باشیم، اما هنوز در مورد مشکلات زنجیره تامین و تغییر ساختار وضعیت ژئوپلیتیکی ابهام وجود دارد. فقط یک صف بسیار طولانی از پتانسیل عدم قطعیت وجود دارد.

در مورد تأثیر بر عمودی ها یا بخش های خاص چطور؟

من بسیار علاقه مند هستم که ببینم این چرخه چگونه در بازار کریپتو ایجاد می شود. ایده های مهندسی پشت رمزنگاری واقعاً زیبا و جالب هستند. اما من به عنوان یک سرمایه گذار تلاش کردم تا ببینم ارزش کجاست.

من همچنین واقعاً به ژئوپلیتیک تجارت و معنای آن برای شرکت هایی که بر تولید سخت افزار متکی هستند علاقه مند هستم. در صورت سرد شدن روابط، به ویژه بین ایالات متحده و چین، وقتی ناسیونالیسم در صنعت نوآوری نقش ایفا می کند، چه اتفاقی می افتد؟ فکر می‌کنم این فرصت‌های جالبی را برای نحوه حرکت کالاها و ایده‌ها در مرزها باز خواهد کرد.

آیا شرکت بنیانگذاران استراتژی سرمایه گذاری خود را تغییر می دهد؟

خیر با کسب و کار خود ما هر سه سال یک صندوق جمع آوری می کنیم، شما آن را در عرض 3-5 سال گسترش می دهید و صندوق 10-12 سال دوام می آورد. ما در میانه چرخه اجرای صندوق هستیم که در سه ماهه اول سال گذشته آن را بسته ایم، بنابراین زمان زیادی داریم. اما خوشحالم که الان مجبور نیستم پول جمع کنم. حتی اگر مردم بازگشت ما را دوست داشته باشند، این زمان نگران کننده ای برای درخواست پول از مردم است.

چه توصیه ای به بنیانگذاران دارید؟

نشستن در انتهای بازار سرمایه مفید است، زیرا ما فاز اولیه و سرمایه گذار اولیه هستیم. چرخه عمر شرکت هایی که با آنها کار می کنیم احتمالاً 10 سال تا نقدینگی است. این ساعت به راحتی خارج از چرخه تجاری معمولی قرار می گیرد.

من فقط با یک کارآفرین تماس گرفتم که از من پرسید آیا زمان بدی برای راه اندازی یک شرکت است؟ پاسخ کوتاه من این بود واگر مشکلی وجود دارد که مطمئن هستید باید همین الان حل شود و اگر عمیقاً به مشکلی اعتقاد دارید که بهتر از هر کس دیگری می توانید آن را حل کنید، هرگز زمان بدی برای راه اندازی یک شرکت نیست.

در حال حاضر هیچ کمبودی برای سرمایه گذاری خطرپذیر وجود ندارد. هنوز هم پول زیادی در اطراف سرازیر می شود، به خصوص برای سطح چک های کوچک. و هرگز زمان بدی برای راه اندازی یک کسب و کار نیست، اگر مطمئن هستید که کسب و کاری است که امروز باید وجود داشته باشد.

چه چیزی شما را در مورد این کاهش بیشتر نگران می کند؟

مالیات زشت انسانی در تنظیم مجدد وجود خواهد داشت. مثل 12 سال انتظار در مورد شغل، اشتغال و غرامت افراد. بسیاری از افراد شغل خود را از دست می دهند. و بسیاری از شرکت های بزرگ که ممکن است این استعداد را پذیرفته باشند، استخدام را متوقف می کنند. هرگز عواقب انسانی یک رکود را دست کم نگیرید، حتی اگر برای وضعیت اقتصادی مفید باشد. زندگی واقعی و معیشت خانواده ها تحت تاثیر قرار می گیرد و این سخت ترین کار است.