• خانه
  • اخبار
  • چاپ و بسته بندی؛ چه تاثیری در استفاده از فرصت های صادراتی طلا دارد؟

چاپ و بسته بندی؛ چه تاثیری در استفاده از فرصت های صادراتی طلا دارد؟

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چاپ و بسته بندی؛ چه تاثیری در استفاده از فرصت های صادراتی طلا دارد؟

یکی از ابزارهای مهم در بازارهای خارجی می تواند برند محصول باشد بسته بندی یعنی امروزه استفاده از بسته بندی های مدرن با طراحی مدرن و خاص نقش زیادی در جذب مشتری دارد. بسته هایی که می توانند با محصولات مشابه رقابت کنند و جایگاه خوبی در بازارهای هدف کسب کنند. در واقع بسته بندی محصول به عنوان یک فروشنده خاموش عمل می کند و کار بازاریابی را برای صاحب محصول انجام می دهد.

تاجر باید تمام ویژگی های خاص و مهم محصول را به مشتری ارائه دهد و او را متقاعد به خرید کند که بسته بندی محصول این وظیفه را بر عهده دارد. صادرات محصولات در هر کشوری از اهمیت خاصی برخوردار است زیرا بخش بزرگی از درآمد این کشور را تشکیل می دهد، بنابراین علاوه بر کیفیت بالای محصول، بسته بندی و تهیه آن به بهترین شکل مهم است.

انواع بسته بندی صادراتی

پکیج در دو نوع مقوا و مقوا تولید می شوند. البته بسته بندی انواع دیگری هم دارد اما این نوع بسته بندی قابل بازیافت بودبه محیط زیست آسیب نمی رساند و طرفداران زیادی دارد. انتخاب هر یک از بسته بندی های مقوایی و مقوایی به نوع، سایز، وزن محصول و همچنین نظر و سلیقه مشتری بستگی دارد.

بسته بندی مقوایی شامل انواع مختلفی از جمله دو لایه (فرد مجرد) سه لایه، چهار لایه و پنج لایه هستند، کارتن هایی با لایه های کمتر برای بسته بندی محصولات سبک و کارتن های 4 لایه و 5 لایه از آنها برای بسته بندی بارهای سنگین و بزرگ استفاده می شود که هر چه لایه های مقوایی بیشتر باشد استحکام و دوام بالاتری دارد و جنس این لایه ها یک ورق مسطح یا لایه و فلوت است

چاپ و بسته بندی؛ چه تاثیری در استفاده از فرصت های صادراتی طلا دارد؟

جعبه های مقوایی از یک لایه تشکیل شده و دارای ضخامت (حرارت) زمانی که این ضخامت از 60 یعنی تا 500 گرم. مقوا انواع مختلفی دارد که رایج ترین آنهاست آره، ایندربرد، پشت توسی و درست هرکس با توجه به نوع محصول و سلیقه مشتری انتخاب می شود. گذاشتن محصولات صادراتی در جعبه های مقوایی بهتر است از دمای بالا مانند 350 گرم استفاده شود تا در جاده له نشود و تغییر شکل ندهد. البته باید گفت که این جعبه های مقوایی باید داخل آن باشد مادر مقوایی (جعبه بزرگ) به طوری که حمل و نقل آن ها آسان بوده و زمان زیادی را نمی گیرند.

بسته بندی کاغذ کرافت که به آن کاغذ کرافت نیز می گویند، با ظاهری نسبتاً متفاوت جعبه ای روی آن در کنار سایر بسته بندی های مقوایی، این روزها سر و صدای زیادی به پا کرده است. این نوع جعبه بسته بندی با طرح های مختلف و رنگ های متفاوت برای عموم کمی ناشناخته است.

چاپ و بسته بندی؛ چه تاثیری در استفاده از فرصت های صادراتی طلا دارد؟

استفاده از بسته بندی مناسب برای صادرات می تواند تاثیر بسزایی در افزایش فروش محصولات صادراتی داشته باشد. هر تولید کننده برای ارسال محصولات خود به کشورهای دیگر باید مواردی مانند نظر و سلیقه مردم کشور مقصد، پایداری و استحکام بسته بندی در مسیر حمل، تعیین استانداردهای بسته بندی و چیزهایی که محصول را در بازار نگه می دارد خارجی ها را شامل می شود.

چاپ و بسته بندی؛ چه تاثیری در استفاده از فرصت های صادراتی طلا دارد؟

آمار صادرات کشورمان در 1400 از مرز 45 میلیارد دلار مشخص شد که علاوه بر کیفیت خوب محصول، قطعا بسته بندی نیز نقش مهمی در این آمار داشته است. بیشترین صادرات ایران به کشورهایی مانند عراق، ارمنستان، آذربایجان و غیره است.

با شروع جنگ روسیه و اوکراین نیز فرصت ها صادرات محصولات ایرانی به این دلیل افزایش یافته است که اوکراین بیشتر محصولات ایران را به کشورهای همسایه مانند عراق عرضه کرده است که با شروع جنگ نتوانست آن را انجام دهد. اگرچه ایران کالاهای زیادی را به عراق صادر می کرد، اما اکنون می تواند حواله های خود را گسترش دهد.

طراحی و چاپ بسته بندی صادراتی

طراحی و چاپ جعبه های صادراتی یکی از مهم ترین اصول در تهیه بسته بندی صادراتی، چاپ های رایج در ساخت جعبه و کارتن فلکسو و افست نام دارد که هر کدام با توجه به نوع بسته بندی مورد استفاده قرار می گیرند.

چاپ فلکسو شامل یک یا دو رنگ است که مستقیماً روی جعبه های سفید و قهوه ای ساخته می شود اما در جعبه جابه جایی چنین امکانی وجود ندارد و نمی توان آن را مستقیماً روی کارتن چاپ کرد، بنابراین روی مقوا ساخته می شود و پس از آن مقوای چاپ شده توسط دستگاه به کارتن چسبانده می شود، بنابراین مقوا چند لایه اتفاق می افتد.

جعبه های فلکسو از لمینت می توان برای عرضه محصولات صادراتی نیز استفاده کرد اما با توجه به تنوع رنگ در چاپ افست و وضوح بالاتر این چاپ روی مقوا، جعبه های لمینت آنها گزینه بهتری برای بسته بندی محصولات صادراتی هستند.

چاپ و بسته بندی؛ چه تاثیری در استفاده از فرصت های صادراتی طلا دارد؟

در زمینه صادرات باید بدانید مردم کشور شما چه سلیقه و نظری دارند، چه رنگ هایی برای آنها نماد ملی است و چه طرح هایی را می پسندند، دانستن این موارد کمک خوبی برای آنهاست. تولید جعبه و کارتن صادراتی e بسته هایی که به سلیقه و فرهنگ مردم کشور هدف نزدیک باشد، برای مشتریان جذابیت بیشتری دارد و آنها را به خرید ترغیب می کند. اگر می خواهید در بین رقبا خاص و منحصر بفرد باشید، به طرح و رنگ جعبه خود، اطلاعات خود در مورد طراحی بسته بندی جدید و مدرن برای انتخاب بسته محصول خود با دانش بیشتر به بالا بروید.

استفاده از رنگ های مدرن امروزه بسیار مورد استفاده قرار می گیرد، از این رنگ ها با توجه به نوع محصولات استفاده کنید و سپس طرح های خاصی را روی این رنگ ها اعمال کنید. سعی کنید از مدل های تکراری جعبه و کارتن استفاده نکنید، مدل های جدید متناسب با نوع محصول قابل تولید خود را انتخاب کنید. همه مشتریان به نوع بسته بندی علاقه دارند و در نگاه اول جذب جعبه می شوند که سازنده برای آن زمان و هزینه کرده و آن را از سایر بسته بندی ها متمایز می کند.

شاید بسیاری از خریدها ناخواسته بوده و قصد خرید قبلی نداشته است، اما فقط زیبایی و ظرافت بسته بندی باعث فروش آن شده است. در مورد محصولات صادراتی، اطمینان از بسته بندی زیبا و جذاب از اهمیت بیشتری برخوردار است، زیرا صادرات محصولات علاوه بر درآمدزایی بیشتر برای هر کشور و تولیدکننده محصول، دارای بازار رقابتی بالایی است که هر صاحب کالا باید در آن تلاش کند. در این بازار بمانید و جایی در میان مشتریان پیدا کنید.

توجه به کیفیت محصول و استفاده از بسته بندی که فروش خوبی برای محصول داشته باشد، نقش مهمی در افزایش آمار صادرات هر کشور دارد. صنعت بسته بندی و گسترش آن در کنار روش های روز دنیا برای هر دولتی لازم است تا بتواند در صادرات پیش برود و محصولات خود را در کشورهای دیگر بفروشد. برای مشاوره و خرید چاپ و طراحی بسته بندی می توانید به شرکت هایی مانند ساخت جعبه آوین پککارتن زرین، شرکت کارتن پک یا شرکت کارتن ساز تماس بگیرید.