منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • چالش بزرگ بعدی برای ربات ها: بینش مدیر جدید موسسه رباتیک CMU

چالش بزرگ بعدی برای ربات ها: بینش مدیر جدید موسسه رباتیک CMU

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
چالش بزرگ بعدی برای ربات ها: بینش مدیر جدید موسسه رباتیک CMU

چالش بزرگ بعدی برای ربات ها: بینش مدیر جدید موسسه رباتیک CMU
متیو جانسون رابرسون، مدیر جدید مؤسسه رباتیک دانشگاه کارنگی ملون، سال های نوجوانی خود را در سیاتل گذراند و تحصیلات خود را در مقطع کارشناسی در CMU به پایان رساند. (عکس از brooztechnology / تاد بیشاپ)

پیتسبورگ – چند ماه پس از شغل جدیدش به عنوان مدیر مؤسسه رباتیک افسانه‌ای دانشگاه کارنگی ملون، متیو جانسون رابرسون هنوز آن را سورئال می‌بیند.

او که یک مهندس رباتیک و محقق با تجربه در وسایل نقلیه خودمختار زمینی و زیر آب است، دکترای رباتیک را از دانشگاه سیدنی در استرالیا دریافت کرد و از بنیانگذاران Refraction AI، استارت آپی است که AVهایی را توسعه می دهد که از خطوط دوچرخه برای تحویل در مایل آخر استفاده می کنند. او قبلاً در دانشگاه میشیگان، مدیریت مرکز خودروهای خودمختار UM فورد و تأسیس و مدیریت آزمایشگاه ادراک نوری عمیق (DROP) را بر عهده داشت.

اما نقش جدیدش او را به جایی که شروع کرده بود برمی گرداند. جانسون رابرسون دانشجوی دانشکده علوم کامپیوتر CMU بود و زیر نظر رد ویتاکر پیشگام در صنعت بر روی خودروی خودمختار برای چالش بزرگ دارپا در سال 2004 کار کرد.

جانسون رابرسون با توصیف نقش جدید خود به عنوان “تجربه ای خوشایند در دایره کامل” گفت: “این یک نقطه عطف در حرفه من بود که باعث شد من بخواهم رباتیک انجام دهم.”

جانسون-رابرسون به عنوان مکانی مورد علاقه محلی برای خوانندگان و شنوندگان در شمال غربی اقیانوس آرام، بخشی از دوران کودکی خود را در سیاتل گذراند و زمانی که مادرش دانشجوی دانشگاه واشنگتن بود به دبیرستان گارفیلد رفت.

مؤسسه رباتیک CMU از زمان تأسیس خود در اواخر دهه 1970، منبع پیشرفت های متعددی در رباتیک و اتوماسیون بوده است و نوآوری هایی را در زمینه هایی از جمله تمیز کردن هسته ای، وسایل نقلیه خودران و اکتشافات فضایی روباتیک توسعه داده است.

این هفته با جانسون-رابرسون در دفتر کارش در مؤسسه رباتیک به گفتگو نشستیم تا درباره نقش جدیدش، تجربه کار در زمینه رباتیک در دو منطقه صنعتی تاریخی، فرصت ها و موانع پیش روی روباتیک، و پیوند گاهی چالش برانگیز بین تحقیقات صحبت کنیم. موسسات و غول های صنعت فناوری.

brooztechnology در پیتسبورگ است و در ارتباط با کنفرانس روباتیک، اتوماسیون و هوش مصنوعی Cascadia Connect که توسط Cascadia Capital مستقر در سیاتل، که پوشش مستقل ما را در اختیار می گیرد، در مورد آینده رباتیک، هوش مصنوعی و اتوماسیون گزارش می دهد.

به گفتگوی بالا گوش دهید و به خواندن نکات برجسته ویرایش شده از نظرات او ادامه دهید.

چالش بزرگ بعدی در رباتیک: چند سال دیگر وارد یکسری مشاغل مختلف خواهید شد و روبات هایی را در کنار انسان ها خواهید دید. این چالش بزرگ بعدی است: روبات‌هایی که در داخل و اطراف افراد با خیال راحت و کارآمد کار کنند.

شما شروع به دیدن این در خیابان ها با AV خواهید کرد و فکر خواهید کرد که ما همچنان شاهد پیشرفت در آنجا خواهیم بود. اما شما این را در خانه خواهید دید، این را در رستوران ها خواهید دید، این را در آشپزخانه ها خواهید دید. اینها جاهایی هستند که فکر می کنم چیزهایی که امروز روی آنها کار می کنیم واقعاً به نتیجه می رسند.

من از این ایده که ربات ها و انسان ها برای انجام کارهای سخت یا دشوار با هم همکاری می کنند هیجان زده هستم. من فکر می کنم شما خواهید دید که چگونه همه این اتفاقات رخ می دهد.

روبات ها و بازار کار در حال تحول: یکی از چیزهایی که همه‌گیری فاش کرد، بسیاری از خطوط گسلی بود که در آنجا وجود داشت، اما در زنجیره تامین در مورد خطرات و هزینه‌های برخی از مشاغلی که مردم انجام می‌دادند، به آن‌ها پرداخته نشد. این یک نیروی شتاب‌دهنده باورنکردنی بود که مردم را وادار می‌کرد به آنچه می‌توانیم خودکارسازی کنیم فکر کنند.

وی همچنین خاطرنشان کرد که کارهای زیادی برای انجام دادن داریم. … اما بسیاری از گفتگوهایی که جامعه در حال حاضر انجام می دهد در مورد چیزهایی است که برای مدت طولانی در مورد روباتیک صحبت شده است. به همین دلیل است که من واقعاً در مورد آینده هیجان زده هستم.

شکستن وسایل نقلیه تحویل هوش مصنوعی در برابر روبات های پیاده رو Amazon Scout: برای حل این مشکل به انواع مختلفی از ربات ها نیاز دارید. و روبات های پیاده رو بخشی از آن هستند. آنها می توانند آخرین ربع مایل، آخرین 10 مایل را تحمل کنند.

[For longer distances] ما کاملاً به این ایده اعتقاد داریم که این روبات ها باید در این منطقه مرزی بین پیاده رو و خیابان حرکت کنند. این محدودیت‌های واقعاً اساسی برای سفر سریع در پیاده‌روها وجود دارد: آنها برای انسان طراحی شده‌اند، اغلب خوب ساخته نشده‌اند، کاملاً ناهموار هستند.

مقایسه سفرهای صنعتی پیتسبورگ و دیترویت: با انتشار فولاد، شما شاهد افزایش مراقبت های بهداشتی به عنوان این جزء عظیم اقتصاد در اینجا در پنسیلوانیا غربی هستید. و این یک پایه اقتصادی برای دانشگاه ها برای رشد و شکوفایی واقعی ایجاد کرد.

در جنوب شرقی میشیگان، صنعت خودرو از فراز و نشیب‌هایی گذشت، اما این خروج فوری و نهایی را نداشت، که پس از آن نیاز به پیکربندی مجدد بسیاری از اقتصاد (در منطقه پیتسبورگ) داشت. آنها فقط در مسیرهای مختلف هستند.

هر دوی آن‌ها چالش‌های یکسانی دارند و تلاش می‌کنند بفهمند که چگونه این سود اقتصادی را برای همه ساکنان هر دو شهر به ارمغان می‌آورید.