• خانه
  • اخبار
  • پیش نمایش درآمد آمازون: گزارش فصل تعطیلات تأثیر عدم اطمینان اقتصادی را نشان می دهد

پیش نمایش درآمد آمازون: گزارش فصل تعطیلات تأثیر عدم اطمینان اقتصادی را نشان می دهد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پیش نمایش درآمد آمازون: گزارش فصل تعطیلات تأثیر عدم اطمینان اقتصادی را نشان می دهد

پیش نمایش درآمد آمازون: گزارش فصل تعطیلات تأثیر عدم اطمینان اقتصادی را نشان می دهد
پشت یک ون ریویان ساخته شده برای آمازون. (عکس از brooztechnology/Kurt Schlosser)

گزارش درآمد سه ماهه چهارم آمازون که بعد از ظهر پنجشنبه منتشر می شود، نحوه عملکرد غول فناوری مستقر در سیاتل را در طول سه ماهه تعطیلات در میان بادهای مخالف مختلف نشان می دهد.

سهام آمازون پس از گزارش درآمد سه ماهه سوم خود در اکتبر، زمانی که راهنمایی های کمتر از حد انتظار را ارائه کرد، تقریباً 20 درصد سقوط کرد. برایان اولساوسکی، مدیر مالی آمازون در 27 اکتبر به تحلیلگران گفت: «ما در حال آماده شدن برای دوره ای از رشد آهسته تر هستیم.

انتظار می‌رود آمازون درآمدی معادل 145 میلیارد دلار گزارش کند که نسبت به 137.4 میلیارد دلار در دوره قبل و درآمد هر سهم 0.17 دلار برای سه ماهه دسامبر افزایش یافته است.

پس از یک دوره رشد پررونق ناشی از بیماری همه گیر، سهام این شرکت در سال گذشته بیش از 30 درصد سقوط کرد و به دلیل افزایش تورم، ترس از رکود، هزینه های انرژی بالاتر و مشکلات زنجیره تامین بود. بازگشت به خرید حضوری و کاهش هزینه های مصرف کننده نیز به آمازون کمک نمی کند.

اولساوسکی گفت که آمازون برای کمک به کاهش کاهش فروش و افزایش هزینه‌ها، «اقدامات محکم‌تری را انجام می‌دهد»، از جمله توقف استخدام در برخی مشاغل و تعلیق محصولات و خدمات.

آمازون بعداً در ژانویه اعلام کرد که 18000 شغل یا حدود 5 درصد از نیروی کار شرکت را کاهش می دهد. این بزرگ‌ترین اخراج در تاریخ آمازون است و از نظر آماری، بزرگ‌ترین اخراج در میان شرکت‌های فناوری در سال گذشته است. بسیاری از شرکت‌های فناوری دیگر نیز در بحبوحه رکود گسترده‌تر فناوری، مشاغل خود را کاهش دادند.

اولساوسکی در ماه اکتبر گفت: “ما در مورد استخدام بسیار مراقب خواهیم بود.”

تعداد کارمندان آمازون در سه ماهه سوم 21000 کارمند افزایش یافت که در مقایسه با مدت مشابه در سال 2021 که آمازون 133000 کارمند اضافه کرد و در سال 2020 که 248500 نفر اضافه کرد، کمرنگ است. اخراج های اخیر تأثیری بر کارگران انبار آمازون نداشت.

آمازون همچنین فضای انبار را سریعتر از آنچه در نهایت لازم بود در پاسخ به چالش های همه گیر اضافه کرد. اولساوسکی گفت: این شرکت در سه ماهه سوم به بهبودهایی در عملکرد شبکه های عرضه و حمل و نقل خود دست یافت، اما “نه به اندازه ای که ما برنامه ریزی کرده بودیم.”

در سال گذشته، آمازون محصولات، خدمات و کل مشاغل را قطع و حذف کرده است: ربات‌های تحویل‌دهنده محله Scout، کسب‌وکار مراقبت‌های بهداشتی اولیه Amazon Care، کتاب‌فروشی‌های استاندارد آمازون، برنامه خیریه AmazonSmile و غیره.

در گزارشی هفته گذشته، تحلیلگران Wedbush نوشتند که “ما معتقدیم که این پاسخ تا حدی به دلیل ساختار هزینه متورم است که ممکن است با بدتر شدن محیط اقتصاد کلان و افزایش هزینه های ناشی از فشارهای تورمی آزمایش شود و منجر به راهنمایی محافظه کارانه شود.”

با این حال، تحلیلگران گفتند که نظم و انضباط هزینه می تواند “رشد درآمد” را افزایش دهد. Wedbush رتبه برتر خود را در سهام آمازون حفظ کرد و پیش بینی کرد که سهام طی 12 ماه آینده 40 درصد افزایش یابد.

تحلیلگران مراقب هر گونه کندی در تجارت ابری آمازون خواهند بود، که معمولاً به افزایش سود و افزایش سود کمک می کند. اولساوسکی در ماه اکتبر گفت که شرکت ها هزینه های خود را با خدمات وب آمازون کاهش می دهند.

به گفته دان آیوز، تحلیلگر Wedbush، مایکروسافت اعلام کرد که در سه ماهه گذشته شاهد “رشد مصرف متوسط” با پلتفرم ابری خود بوده است، اما هفته گذشته همچنان افزایش درآمد ابری را گزارش داد که “بهتر از حد انتظار بود”.