• خانه
  • اخبار
  • پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید توییتر به مبلغ 41 میلیارد دلار

پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید توییتر به مبلغ 41 میلیارد دلار

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید توییتر به مبلغ 41 میلیارد دلار

مدت زیادی از انتشار اخبار تکان دهنده مبنی بر خرید 9 درصد سهام توییتر توسط ایلان ماسک نمی گذرد. اما حالا به نظر می رسد شرایط تغییر کرده است و شاهد پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید 41 میلیارد دلاری توییتر هستیم. اس ترنجی با من باش.

پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید توییتر با مبلغ بسیار گزاف …!

همین چند روز پیش، زمانی که ایلان ماسک حتی با داشتن 9.1 درصد از سهام شرکتی که شخصا خریده بود، به هیئت مدیره توییتر نپیوست، یک تحلیلگر گفت که این اقدام تاکتیکی ماسک بود. زیرا به عنوان یکی از اعضای هیئت مدیره مجبور است سقف سهام خود را به میزان معینی کاهش دهد. اما اگر او در هیئت مدیره نباشد، می‌تواند تمام توییتر را بخرد. فکر می کنم تصمیم ماسک هم همین بود

ماسک به عنوان ثروتمندترین مرد جهان با دارایی خالص 273 میلیارد دلاری، می تواند توئیتر را بدون نیاز به تامین مالی تراکنش وام خود خریداری کند. مدیرعامل تسلا صبح امروز اعلام کرد که پیشنهاد خرید این شرکت را به قیمت 41 میلیارد دلار یا 54.20 دلار برای هر سهم داده است. این یک حق بیمه 38 درصدی بر قیمت نهایی سهام توییتر یک روز قبل از اعلام سهام شرکت وی است.

پیشنهاد ایلان ماسک برای خرید توییتر

ماسک می گوید پیشنهاد توییتر خود را افزایش نخواهد داد. وقتی در پادکست جو روگان ظاهر شد، یک قابلمه دودی می کشید. او همچنین به شوخی در مورد مواد مخدر در طول بحث های تجاری معروف است، بنابراین جای تعجب نیست که او در پیشنهاد توییتر خود به آن اشاره کرد.

این مولتی میلیاردر گفت که توییتر پتانسیل زیادی دارد و من آن را باز خواهم کرد. به گزارش رویترز، ماسک در توییتر اعلام کرد که این اولین و آخرین پیشنهاد وی است و در صورت رد، در سرمایه گذاری خود در این شرکت تجدید نظر خواهد کرد. ماسک در نامه ای به برت تیلور، رئیس توییتر نوشت: از زمانی که سرمایه گذاری کردم، متوجه شدم که شرکت نه در حال رشد است و نه به این تعهد اجتماعی به شکل فعلی خود عمل می کند. توییتر باید به یک شرکت خصوصی تبدیل شود.

توییتر در حال حاضر چندین انتخاب دارد. این شبکه اجتماعی همچنین می تواند با عرضه برای فروش و یافتن پیشنهاد بالاتر از خرید ماسک جلوگیری کند. همچنین ممکن است پیشنهاد ماسک را رد کند، که می تواند منجر به یک کمپین نیابتی شود که در آن سهامداران می توانند در مورد معامله رای دهند.

ترامپ می گوید اگر ماسک این شرکت را بخرد به توییتر باز نمی گردد

توییتر همچنین ممکن است از چیزی که به عنوان محافظت از «زمین سوخته» شناخته می‌شود استفاده کند و زمانی که ماسک به اندازه کافی سهام خرید، اقدامی انجام دهد تا شرکت را به یک هدف سرمایه‌گذاری کمتر جذاب برای ماسک تبدیل کند. رویترز می‌گوید پاسخ ضعیف وال استریت به این پیشنهاد نشان می‌دهد که ماسک 29 درصد احتمال دارد که معامله را ببندد. سهام تسلا نیز امروز تحت تأثیر این نظریه قرار گرفت که ماسک باید بخشی از دارایی خود را به این شرکت بفروشد تا هزینه پیشنهاد توییتر را بپردازد.

مدیرعامل تسلا خود را مطلق‌گرای آزادی بیان می‌نامد و اغلب از توییتر به خاطر سیاست‌هایش انتقاد کرده است. او بیش از 81 میلیون دنبال کننده دارد که او را به یکی از محبوب ترین چهره های این پلتفرم تبدیل می کند. صبح امروز، دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور سابق آمریکا، که پس از شورش‌های کنگره در ۶ ژانویه ۲۰۲۱ از ورود به توییتر، اینستاگرام و فیس‌بوک منع شده بود، گفت اگر ماسک توییتر را بخرد به توییتر بازخواهد گشت. ترامپ در طول چهار سال حضورش در کاخ سفید از توئیتر برای اعلام سیاست های خود استفاده کرد.

ایلان ماسک بزرگترین سهامدار توییتر شد. افزایش ۲۵ درصدی ارزش توییتر

به گزارش سایت خبری PhoneArenaنیویورک پست به نقل از ترامپ می گوید که توییتر بسیار خسته کننده شده است. آنها از شر بسیاری از شخصیت های سطح پایین در توییتر خلاص می شوند. اما بسیاری از صداهای محافظه کار آنها قبلا در توییتر بوده است، اما این یک جنگ بسیار بزرگ بود. از نظر ذهنی ما نبردهای زیادی داشتیم. ما از رهبرانی پیروی کردیم که من آنها را نابالغ می نامم.

ما در اینجا با چنین سیاستی مبارزه می کنیم و این خوب است. ترامپ همچنین اضافه کرد که دوستان من از اینکه توییتر فضای صادقانه ای ندارد شکایت می کنند. از ابتدای سال جاری، 76.9 میلیون نفر در ایالات متحده از توییتر و نزدیک به 59 میلیون نفر در ژاپن از رسانه های اجتماعی استفاده کرده اند.