• خانه
  • اخبار
  • پیش‌نمایش درآمد مایکروسافت: علیرغم بادهای مخالف، تحلیلگران از کسب و کار ابری خوش‌بین هستند

پیش‌نمایش درآمد مایکروسافت: علیرغم بادهای مخالف، تحلیلگران از کسب و کار ابری خوش‌بین هستند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پیش‌نمایش درآمد مایکروسافت: علیرغم بادهای مخالف، تحلیلگران از کسب و کار ابری خوش‌بین هستند

پیش‌نمایش درآمد مایکروسافت: علیرغم بادهای مخالف، تحلیلگران از کسب و کار ابری خوش‌بین هستند

مایکروسافت آخرین گزارش مالی خود را روز سه‌شنبه منتشر کرد و در میان تداوم عدم اطمینان اقتصادی، یک هفته سود بزرگ را برای غول فناوری آغاز کرد.

نتایج سه ماهه این شرکت می تواند به عنوان معیاری برای بقیه صنعت نرم افزار سازمانی باشد تا ببینند آیا تقاضا در مواجهه با بادهای مخالف متعدد از جمله مسائل مربوط به زنجیره تامین، تورم، افزایش نرخ بهره و بحران انرژی ایالات متحده باقی مانده است یا خیر. دیگران. مایکروسافت همچنین با کاهش فروش رایانه های شخصی دست و پنجه نرم می کند.

دان آیوز، تحلیلگر Wedbush، در یادداشت اخیر خود به مشتریان نوشت: تحلیلگران بر تجارت ابری شرکت نظارت خواهند کرد. آیوز گفت: رشد آزور “پایدار و قوی” است و مایکروسافت همچنان یکی از برترین انتخاب های شرکت او در زمینه فناوری در سال آینده خواهد بود.

مارک مورفی، تحلیلگر JP Morgan هفته گذشته نوشت که مایکروسافت “با یک پلتفرم ابری پیشرفته از منحنی جلوتر رفته است.”

مایکروسافت در پیگیری دنباله بلندمدت دیجیتالی کردن افراد، مکان‌ها و فرآیندها ثابت قدم است و از نظر ما، ارزش پیشنهادی متمایز خود را به وضوح در یک بازه زمانی بیان می‌کند که ممکن است مشتریان آگاه از هزینه را مجبور به اجتناب از بهترین‌های گران قیمت کند. آنها می نویسند.

درآمد مایکروسافت کلود در سه ماهه گذشته بالغ بر 25 میلیارد دلار بود که تقریباً نیمی از کل درآمد شرکت را تشکیل می داد و 28 درصد نسبت به سال گذشته رشد داشت.

پیش‌نمایش درآمد مایکروسافت: علیرغم بادهای مخالف، تحلیلگران از کسب و کار ابری خوش‌بین هستند

گزارش درآمد مایکروسافت در این هفته، دوره منتهی به 30 سپتامبر، سه ماهه اول سال مالی 2023 را پوشش می دهد. وال استریت انتظار درآمد 49.7 میلیارد دلاری را داشت که نسبت به سال قبل 10 درصد افزایش داشت و سود هر سهم 2.31 دلار بود که افزایش اندکی نسبت به دوره سال قبل داشت.

سهام مایکروسافت در این سال تقریباً 30 درصد کاهش یافته است، اما در ماه گذشته 2 درصد افزایش یافته است.

شرکت‌ها در سرتاسر جهان در مورد هزینه‌ها و استخدام محتاط‌تر شده‌اند و برای یک رکود بالقوه آماده می‌شوند. کاهش مشاغل انتخابی در صنعت فناوری رایج شده است.

مایکروسافت بخشی از این روند است. در اوایل این ماه، این شرکت تأیید کرد که کارکنان خود را در چندین بخش اخراج کرده است. پس از افزایش بسته های غرامت برای کارکنان موجود در اوایل سال، تعداد موقعیت های باز را در تابستان امسال کاهش داد.

مایکروسافت در آخرین تماس درآمدی خود گفت که هزینه های عملیاتی آن در آغاز سال مالی جاری به میزان قابل توجهی افزایش خواهد یافت، اما با کاهش استخدام مایکروسافت «به منظور تمرکز بر حوزه های رشد کلیدی و افزایش بهره وری از سرمایه گذاری پرسنل سال قبل، این وضعیت تغییر خواهد کرد. “

مایکروسافت تا 30 ژوئن 221000 کارمند داشت که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 40000 یا 22 درصد افزایش داشت. این بزرگترین افزایش سالانه اشتغال در تاریخ مایکروسافت بود که بر اساس داده های ردیابی شده توسط brooztechnology بود.

گوگل همچنین درآمد خود را در روز سه‌شنبه گزارش می‌دهد که متا در روز چهارشنبه و اپل، آمازون و اینتل در روز پنجشنبه گزارش دادند.