• خانه
  • اخبار
  • پیش‌بینی روز آمازون پرایم ابری با احتمال احتیاط برای مصرف‌کنندگان است

پیش‌بینی روز آمازون پرایم ابری با احتمال احتیاط برای مصرف‌کنندگان است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پیش‌بینی روز آمازون پرایم ابری با احتمال احتیاط برای مصرف‌کنندگان است

پیش‌بینی روز آمازون پرایم ابری با احتمال احتیاط برای مصرف‌کنندگان است
Amazon Prime Day در 12 و 13 جولای امسال برگزار می شود. (عکس فایل brooztechnology)

بلاتکلیفی اقتصادی، تورم و اثرات ماندگار این همه‌گیری، انتظارات را برای روز نخست امسال، رویداد فروش سالانه آمازون که در روزهای سه‌شنبه و چهارشنبه این هفته برگزار می‌شود، کاهش می‌دهد.

این رویداد دو روزه هنوز برای این شرکت و بیش از 200 میلیون عضو Prime آن یک معامله بزرگ است. بیش از 60 درصد از 1115 مصرف‌کننده آمریکایی که در ماه ژوئن برای Adobe Commerce مورد بررسی قرار گرفتند، منتظر «روز پرایم» و سایر فروش‌ها بودند.

با این حال، 24 درصد از افرادی که برای ادوبی مورد بررسی قرار گرفتند، گفتند که قصد دارند از Prime Day صرف نظر کنند، زیرا بودجه‌های مخارج محدودتر ناشی از تورم و هزینه‌های بالاتر کالاها است. برخی دیگر به نگرانی در مورد اقتصاد، تمرکز بر اقلام ضروری در مقابل اقلام لوکس و تمایل به صرف پول بیشتر در پس انداز اشاره کردند.

پس از اولین حضور بی‌نظیر در سال 2015، Prime Day به یکی از مهم‌ترین رویدادهای سالانه این شرکت تبدیل شده است و عملاً شش یا هفت ماه پس از فصل خرید تعطیلات، دومین فصل اوج را ایجاد می‌کند.

JPMorgan پیش بینی می کند که Prime Day 2022 3.8 میلیارد دلار درآمد اضافی برای آمازون ایجاد خواهد کرد که 7 درصد بیشتر از سال گذشته است. گزارش قبلی توسط Insider Intelligence جهش بزرگتر را با فروش 7.76 میلیارد دلار تخمین زده بود که 17 درصد افزایش داشت. اما حتی این نیز به میزان قابل توجهی کمتر از رشد سالانه 65 درصدی اخیر رویداد خواهد بود.

یکی از تفاوت‌های بزرگ امسال، ظرفیت مازاد در شبکه تکمیل آمازون به دلیل ساخت بیش از حد است که هزینه‌های اضافی را برای شرکت ایجاد می‌کند اما بسیاری از تنگناهای تحویل را که سال گذشته غالب بود، برطرف می‌کند.