• خانه
  • اخبار
  • پیامدهای قانون جدید افشای دستمزد که از ماه آینده در ایالت واشنگتن اجرایی می شود

پیامدهای قانون جدید افشای دستمزد که از ماه آینده در ایالت واشنگتن اجرایی می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پیامدهای قانون جدید افشای دستمزد که از ماه آینده در ایالت واشنگتن اجرایی می شود

پیامدهای قانون جدید افشای دستمزد که از ماه آینده در ایالت واشنگتن اجرایی می شود
(عکس بزرگ)

کارفرمایان در ایالت واشنگتن ملزم خواهند شد حداقل و حداکثر دستمزدی را که مایل به پرداخت هستند در آگهی‌های شغلی از ماه آینده و زمانی که قانون جدیدی که برای بهبود برابری دستمزد و توانمندسازی کارگران اجرایی می‌شود، لحاظ کنند.

این قانون برای شرکت‌هایی اعمال می‌شود که بیش از 15 کارمند دارند که در واشنگتن تجارت می‌کنند یا کارمندانی را که مستقر در ایالت هستند استخدام می‌کنند. اگر این موقعیت از راه دور است و کارمندان در واشنگتن می توانند برای آن درخواست دهند، در این صورت محدوده حقوق باید فاش شود.

الزامات جدید که در اوایل سال جاری به تصویب رسید و در قوانین منتشر شده در نوامبر مشخص شد، عصر جدیدی از شفافیت حقوق و دستمزد را برای صنعت فناوری آغاز خواهد کرد که اغلب داده‌های حقوق و دستمزد را خصوصی نگه می‌دارد تا از رقبا در بازار کار برتری پیدا کند. واشنگتن به یکی از چندین ایالت و شهری تبدیل خواهد شد که افشای حقوق و دستمزد را اجباری می کند، روندی که باعث می شود شرکت های بزرگ فناوری سیاست های خود را در سراسر کشور تغییر دهند.

مگی هالس، معاون اجرایی و مدیر کل شرکت Indeed، از طریق ایمیل گفت: «با شفافیت پرداخت، جن از بطری خارج می‌شود و راه برگشتی وجود ندارد». “با تعیین انتظارات حقوقی واضح تر از قبل بین کارجو و کارفرما، تطابق بهتری ایجاد می شود – سریعتر.”

هولس همچنین خاطرنشان کرد که این قوانین می تواند به “پر کردن شکاف های دستمزدی که هنوز بر اساس جنسیت، نژاد/قومیت و سایر عوامل وجود دارد” کمک کند.

کالیفرنیا، کلرادو، نیویورک و سایر حوزه های قضایی در ماه های اخیر قوانین افشای دستمزد را تصویب کرده اند. قوانین برخی از شرکت‌ها را مجبور می‌کند تا محدوده‌های حقوقی را برای پست‌های راه دور فهرست کنند. یک آگهی برای یک موقعیت مهندس نرم افزار ارشد از راه دور در مایکروسافت اشاره می کند، “برای ایالت کلرادو، محدوده حقوق برای این نقش 133900 تا 200900 دلار است.” آگهی دیگری برای یک مهندس از راه دور در Salesforce شامل محدوده هایی برای هر دو گروه مستقر در کالیفرنیا (146,600 دلار) است. 258700 دلار) و برای ایالت واشنگتن (133400-215600 دلار).

حامیان می گویند این قوانین با انتقال مسئولیت ارزیابی شغل از متقاضیان به کارفرمایان، مانع از گذاشتن پول روی میز کارگران می شود.

اما منتقدان نگرانند که این قانون می تواند به رقابت پذیری واشنگتن در بازار کار فشرده آسیب برساند. آنها همچنین ابراز نگرانی کردند که داده های غرامت عمومی می تواند برای کارگران یک ضرر باشد زیرا کارفرمایان ممکن است بر اساس حقوق قبلی متقاضی پول کمتری ارائه دهند.

پیامدهای قانون جدید افشای دستمزد که از ماه آینده در ایالت واشنگتن اجرایی می شود
کریستین هندریکسون، معاون ابتکارات استراتژیک در Syndio. (عکس از سندیو)

با این حال، قانون برای محافظت در برابر این عمل نوشته شده است. کارفرمایان از جستجوی اطلاعات حقوق و دستمزد گذشته از متقاضیان یا پرسیدن میزان درآمد آنها در موقعیت قبلی خود در یک درخواست شغلی منع شده اند.

طبق قوانین جدید، شرکت‌ها همچنین «نمی‌توانند با بیان اینکه کارفرما متقاضیان واشنگتن را نمی‌پذیرد، از افشای الزامات اطلاعات دستمزد و حقوق اجتناب کنند».

آگهی های شغلی باید دارای حداقل و حداکثر مشخص باشد که طبق قانون الزامی است. عبارات باز مانند “70000 دلار در سال و بیشتر” یا “تا 20 دلار در ساعت” مجاز نیستند.

کریستین هندریکسون، معاون ابتکارات استراتژیک در استارت‌آپ نرم‌افزار حقوق صاحبان سهام مستقر در سیاتل، Syndio، گفت: «لحظه شفافیت پرداخت‌ها فرا رسیده است.

هندریکسون سال گذشته را به میزبانی میزگردهایی با کارفرمایان و کارگران درباره قوانین شفافیت دستمزد، علاوه بر توصیه به مشتریان در مورد رعایت آنها، گذرانده است. او گفت که بسیاری از کارفرمایان تمایلی نداشتند اما اکنون پذیرفته اند که به زودی از متقاضیان کار در سراسر کشور شفافیت حقوق و دستمزد انتظار می رود.

او گفت: «پایدار باشد یا نباشد، کارمندان شما آن را می‌خواهند، و اگر اطلاعاتی را ارائه نکنید… کارمندان و متقاضیان این شکاف‌ها را پر خواهند کرد.» و اغلب اطلاعات غلط داده می شود.»

قانون جدید واشنگتن فراتر از شفافیت حقوق و دستمزد در آگهی‌های شغلی با قوانین اضافی طراحی شده برای عادلانه‌تر کردن غرامت است:

  • کارفرمایان را ملزم می‌کند که بدون توجه به تفاوت‌های جنسیتی، نژادی یا هویتی، دستمزد برابر را برای کارگران «شاغل مشابه» فراهم کنند.
  • شرکت ها حق دارند تفاوت ها در تجربه، سابقه کار یا عملکرد شغلی و همچنین روندهای منطقه ای در غرامت را در نظر بگیرند.
  • کارفرمایان نمی توانند کارمندان را از بحث در مورد دستمزد با یکدیگر منع کنند یا بر اساس قانون علیه آنها انتقام بگیرند.

هندریکسون گفت: «این بیشتر یک برد برای کارگران است، اما من تعجب کردم که چقدر کارفرمایان آن را پذیرفته اند. “آنها می خواهند روایت خود را در مورد نحوه تعیین دستمزد داشته باشند.”

شرکت‌ها هنوز با آینده‌ای دست و پنجه نرم می‌کنند که در آن کارمندان نه تنها محدوده دستمزد برای موقعیت خود را می‌دانند، بلکه انتظارات روسا و سرپرستان خود را نیز از دستمزد می‌دانند.

هندریکسون گفت: “آنها این تغییر بزرگ را از تمرکز بر شفافیت پرداخت به شفافیت فرصت ها آغاز کرده اند.” «به نظر می رسد ارتقاء در سازمان من چگونه است؟ چگونه این کار را انجام دهم و اگر این کار را انجام دهم چه تاثیری بر سود من خواهد داشت؟’

برخی شواهد حکایتی در مورد محرومیت از دورکاری در کلرادو وجود دارد – به معنی آگهی های شغلی در سراسر ایالت که به طور خاص متقاضیانی را که در ایالت زندگی می کنند به دلیل قوانین شفافیت دستمزد حذف می کند.

“آنها این تغییر بزرگ را از تمرکز بر شفافیت پرداخت به شفافیت فرصت ها آغاز کرده اند.”

اما برخی از کارشناسان بر این باورند که قوانین افشای دستمزد در واقع می تواند یک مزیت رقابتی برای ایالت ها باشد زیرا تأثیر کلی آنها بر بازار کار می تواند باشد.

ممکن است نگرانی هایی وجود داشته باشد که ایالت های دارای قوانین افشای ممکن است توسط سایر ایالت هایی که به دنبال جذب استعدادهای برتر خود هستند تضعیف شوند، اما افشای حقوق ها در واقع می تواند ایالت ها را در بین استعدادهای برتر رقابتی تر کند. کوری کانتنگا، اقتصاددان ارشد لینکدین، گفت: تقاضای آنها برای چنین شفافیتی را برآورده می کند.

مستثنی کردن متقاضیان در مکان هایی با قوانین افشای دستمزد نیز می تواند غیرقابل دفاع باشد زیرا حوزه های قضایی بیشتری از کلرادو پیروی می کنند. از اوایل سال 2022، کلرادو تنها ایالتی بود که از این نوع قانون برخوردار بود، اما طبق گفته هندریکسون، در حال حاضر حداقل هفت حوزه قضایی وجود دارد که به بازه های حقوقی در آگهی های شغلی نیاز دارند.

او گفت: “محدوده های پرداختی برای ماندن اینجاست.” “اکثر کارفرمایان بزرگتر با حوزه های قضایی متعدد رویکرد ملی به این قوانین دارند.”