• خانه
  • اخبار
  • پوشش T-Mobile از ماهواره‌های Starlink اسپیس‌ایکس افزایش می‌یابد و از متن‌ها شروع می‌شود.

پوشش T-Mobile از ماهواره‌های Starlink اسپیس‌ایکس افزایش می‌یابد و از متن‌ها شروع می‌شود.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پوشش T-Mobile از ماهواره‌های Starlink اسپیس‌ایکس افزایش می‌یابد و از متن‌ها شروع می‌شود.

پوشش T-Mobile از ماهواره‌های Starlink اسپیس‌ایکس افزایش می‌یابد و از متن‌ها شروع می‌شود.
مایک سیورت از T-Mobile و ایلان ماسک از SpaceX در مورد شراکت خود صحبت می کنند. (SpaceX از طریق YouTube)

مشترکان T-Mobile به لطف همکاری جدید اعلام شده که از صورت فلکی Starlink اسپیس ایکس بهره می برد، سرویس بی سیم خود را به روز رسانی ماهواره ای دریافت خواهند کرد.

اما انتظار نداشته باشید که فوراً پخش ویدیوی با کیفیت بالا را از طریق ماهواره به دستگاه‌های متصل به T-Mobile خود شروع کنید: نسخه بتا افزایش پهنای باند Starlink باید تا پایان سال آینده در مناطق منتخبی عرضه شود. پرتاب ماهواره های اسپیس ایکس

این عرضه با پیام‌های متنی، از جمله SMS، MMS و برنامه‌های پیام‌رسان آغاز می‌شود. پوشش صدا و داده بعداً ارائه خواهد شد.

مایک سیورت، مدیرعامل T-Mobile و ایلان ماسک، مدیر عامل اسپیس ایکس، جزئیات این معامله را امروز طی یک ارائه زنده در تاسیسات Starbase اسپیس ایکس در تگزاس جنوبی بیان کردند.

سیورت گفت که این مشارکت خواستار ایجاد شبکه جدیدی متشکل از ماهواره های Starlink است که می تواند از طیف میان برد T-Mobile در سراسر کشور استفاده کند. او گفت که اکثر گوشی های هوشمند موجود در شبکه با سرویس ماهواره ای جدید به همراه تلفن همراه سازگار خواهند بود.

سیورت قول داد: “شما می توانید به تلفن موجود خود متصل شوید.” او گفت که انتظار دارد سرویس فعال Starlink را به صورت رایگان با محبوب ترین برنامه های T-Mobile اضافه کند. او گفت که طرح های کمتر محبوب ممکن است هزینه ماهانه داشته باشند.

این سرویس ترکیبی به گونه‌ای طراحی شده است که تقریباً در هر نقطه از قاره ایالات متحده و هاوایی، به علاوه بخش‌هایی از آلاسکا، پورتوریکو، آب‌های سرزمینی ایالات متحده و بخش‌های وسیعی از اقیانوس‌های جهان در دسترس باشد. این بدان معناست که مشتریان T-Mobile می توانند در مناطق غیرقابل دسترس سنتی، از جمله پارک های ملی و مناطق بیابانی، سیگنال دریافت کنند.

سیورت آن را «پایان مناطق مرده متحرک» نامید.

پوشش T-Mobile از ماهواره‌های Starlink اسپیس‌ایکس افزایش می‌یابد و از متن‌ها شروع می‌شود.
نمونه های اولیه استارشیپ اسپیس ایکس به عنوان پس زمینه ای برای اعلام SpaceX-T-Mobile عمل می کنند. (SpaceX از طریق YouTube)

ماسک این ایده را مطرح کرد که افرادی که در مناطق دورافتاده دچار مشکل می‌شوند، می‌توانند به دنیای خارج متصل شوند، حتی اگر دکل‌های سلولی در دسترس نباشد. او به جمعیت گفت: «این باعث نجات جان مردم خواهد شد.

SpaceX در حال حاضر پیشرو جهانی در ارائه خدمات پهنای باند ماهواره ای از مدار پایین زمین است. در سه سال گذشته، بیش از 3000 ماهواره استارلینک خود را که در تاسیسات اسپیس ایکس در ردموند، واشنگتن ساخته شده‌اند، پرتاب کرده است. بر اساس صفحه وب استارلینک آماری جاناتان مک داول، حدود 2300 از این ماهواره ها در حال حاضر عملیاتی هستند.

گفته می شود که Starlink بیش از 400000 مشترک در سراسر جهان دارد، در حالی که Bellevue، مستقر در واشنگتن T-Mobile ایالات متحده، 110 میلیون مشتری را گزارش می دهد. تیم تازه معرفی‌شده می‌تواند به T-Mobile در رقابت خود با شرکت‌هایی مانند Verizon و AT&T برای مشتریان تلفن همراه رونق بخشد و در حالی که Starlink در مقابل شبکه پهن باند ماهواره‌ای پروژه کویپر وان وب و آمازون هنوز راه‌اندازی نشده است، قدرت SpaceX را تقویت کند.

ماسک گفت که نسل جدید ماهواره ها باید به آنتن های بزرگ و «بسیار پیشرفته» مجهز شوند. وی گفت: این یک مشکل دشوار است و به همین دلیل قبلاً حل نشده است.

ماهواره های نسل بعدی برای پرتاب بر روی موشک غول پیکر استارشیپ اسپیس ایکس که در حال حاضر در دست توسعه است، طراحی خواهند شد. ماسک گفت، اگر این تلاش توسعه با موانعی روبرو شود، اسپیس ایکس می‌تواند راه‌حل موقتی ارائه دهد که به ماهواره‌ها اجازه می‌دهد با موشک فالکون 9 پرتاب شوند.

جزئیات مالی پشت این مشارکت بلافاصله اعلام نشد.

با نگاهی به آینده، Sievert این ایده را رد نکرد که T-Mobile می‌تواند Starlink را برای انتقال داده‌های خود مدیریت کند. او گفت: “خب، ما برای آن باز هستیم و اکنون شریک هستیم.”

در حالی که T-Mobile و SpaceX روشن کرده اند که سرویس جدید به تدریج عرضه می شود، از سال آینده، آنها چشم انداز بزرگی را برای آنچه T-Mobile آن را “پوشش در بالا و فراتر” نامیده است، ارائه کردند. سیورت از ارائه دهندگان شبکه های مخابراتی در سراسر جهان دعوت کرد تا در زمینه اتصال جهانی همکاری کنند و T-Mobile متعهد شد که رومینگ متقابل را برای ارائه دهندگانی که این دعوت را می پذیرند، ارائه دهد.

ماسک از این هم فراتر رفت وقتی از او پرسیده شد که مشارکت با T-Mobile چگونه با برنامه های او برای اکتشاف و استعمار منظومه شمسی مطابقت دارد.

ماسک در حالی که جمعیت را تشویق می کردند، گفت: «ما دوست داریم T-Mobile در مریخ داشته باشیم.

ارائه کامل را در یوتیوب تماشا کنید