• خانه
  • اخبار
  • پورت USB آیفون 15 TYPE-C توسط اپل در حال تست است

پورت USB آیفون 15 TYPE-C توسط اپل در حال تست است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پورت USB آیفون 15 TYPE-C توسط اپل در حال تست است

همانطور که احتمالا می دانید، اتحادیه اروپا اخیرا قانونی را تصویب کرده است که USB TYPE-C را به پورت استاندارد و اصلی برای دستگاه های الکترونیکی تبدیل می کند. حال پس از انتشار اخبار و شایعات پیرامون این مشکل، به نظر می رسد اپل در حال تست پورت USB TYPE-C در آیفون 15 است.ادامه با ترنجی با من باش.

پورت USB TYPE-C در آیفون 15 تست شد…!

چند روز پیش، مینگ چی کو، تحلیلگر مشهور اپل، بیانیه ای را منتشر کرد مبنی بر اینکه انتظار می رود اپل در سال 2023 از پورت USB Type-C برای آیفون 15 استفاده کند. این خبر بحث داغی را در میان بسیاری از صنعتگران به راه انداخت. باور کنید یا نه، آنقدرها هم غیرممکن نبود. این به این دلیل است که اپل اکنون مجبور است هر سال هزینه های هنگفت مجوز را با تکیه بر گواهی MFI بپردازد. اما اکنون گزارش جدیدی منتشر شده که ادعا می کند اپل در حال آزمایش پورت USB آیفون 15 TYPE-C است.

در واقع، گزارش جدید ادعا می کند که اپل در حال حاضر در حال آزمایش عملکرد USB Type-C در آیفون بعدی خود است. طبق گزارش های منتشر شده، اپل در فرآیند آزمایش مدل های آینده آیفون به رابط USB Type-C منتقل خواهد شد. بنابراین این شرکت در حال جایگزینی رابط اصلی لایتنینگ با درگاه USB TYPE-C است.

پورت USB iPhone 15 TYPE-C

Revelers همچنین گفت که اپل در حال توسعه شارژری است که با آیفون های قدیمی و جدید کار می کند. اخبار نشان می دهد که آیفون با رابط Type-C حداقل تا سال 2023 معرفی نخواهد شد، علاوه بر این، آیفون های قبلی همچنان از پورت لایتنینگ استفاده خواهند کرد. این خبر مطابق با گزارش قبلی مینگ چی کو است.

همانطور که مشخص است، اپل چاره ای جز پذیرش قوانین اتحادیه اروپا ندارد، طبق گزارش تحلیل بازار، مهمترین دلیل اپل برای ایجاد این تغییر، پیروی از قوانین اتحادیه اروپا است. سپتامبر گذشته، یک پیشنهاد قانونی کمیسیون اروپا نشان داد که پورت Type-C می تواند به رابط استاندارد یکپارچه برای همه تلفن های هوشمند، تبلت ها، دوربین ها، هدفون ها، بلندگوهای قابل حمل و کنسول های بازی تبدیل شود.

اتحادیه اروپا بر این باور است که دستگاه های الکترونیکی در حال رایج شدن هستند، اما شارژرها یکپارچه نیستند و مواردی از این دست، نه تنها هزینه های بالاتری را به مصرف کنندگان تحمیل می کند، بلکه زباله های الکترونیکی بیشتری تولید می کند.

USB TYPE-C که توسط اتحادیه اروپا به عنوان یک درگاه شارژ جهانی تایید شده است

آیفون 15 اپل بالاخره به جای لایتنینگ به پورت USB-C مجهز می شود

مطابق با GizChinaگزارش های قبلی حاکی از آن بود که اپل تا چند سال آینده به استفاده از پورت لایتنینگ ادامه خواهد داد. در گذشته گزارش هایی منتشر شده بود مبنی بر اینکه اپل ترجیح می دهد به جای آیفون با پورت USB TYPE-C یک آیفون بدون پورت داشته باشد و همچنین ترجیح می دهد برای حل مشکل شارژ دستگاه به شارژ بی سیم و حتی انتقال بی سیم داده تکیه کند. .

با این حال، با آخرین پیش بینی، به نظر می رسد اپل در حال حاضر زیر فشار عوامل مختلف تسلیم شده است. اپل اکنون باید استفاده از پورت USB-C را در دستور کار قرار دهد و محصولاتی با رابط USB-C برای بازار اروپا عرضه کند و همچنین باید تمامی محصولات جهانی خود را با پورت USB-C عرضه کند. در هر صورت، دیر یا زود اپل از پورت USB-C استفاده خواهد کرد.

اگرچه آیفون هنوز از پورت لایتنینگ استفاده می کند، اما پورت های بسیاری از محصولات این شرکت مانند مک بوک و آی پد به USB-C تبدیل شده اند و از Thunderbolt 3 و حتی Thunderbolt 4 پشتیبانی می کنند. دومی نه تنها انتقال بسیار بالایی دارد. نرخ، اما همچنین با بارگذاری سریع و سیگنال های خروجی ویدئو DP سازگار است. نظر شما در مورد پورت USB آیفون 15 TYPE-C چیست؟