• خانه
  • اخبار
  • پنتاگون در حال تقسیم قرارداد ابر غول پیکر بین آمازون، مایکروسافت، گوگل و اوراکل است

پنتاگون در حال تقسیم قرارداد ابر غول پیکر بین آمازون، مایکروسافت، گوگل و اوراکل است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار

پنتاگون در حال تقسیم قرارداد ابر غول پیکر بین آمازون، مایکروسافت، گوگل و اوراکل است
پنتاگون (عکس فلیکر / دیوید بی گلیسون cc2.0)

وزارت دفاع ایالات متحده قراردادهای ابری به ارزش هرکدام به ارزش 9 میلیارد دلار را به مایکروسافت، آمازون، گوگل و اوراکل اعطا کرده است و کارهایی را که از لحاظ تاریخی میله برق آسا برای مناقشه بوده است، گسترش داده و تقسیم کرده است.

وزارت دفاع در هر اعلامیه جایزه می‌گوید: «هدف این قرارداد ارائه خدمات ابری در سطح جهانی و در سطح سازمانی در همه حوزه‌های امنیتی و سطوح طبقه‌بندی، از سطح استراتژیک تا لبه تاکتیکی، به وزارت دفاع است.

وی افزود: «قابلیت مشترک ابر جنگی به صاحبان ماموریت اجازه می دهد تا پیشنهادات ابر تجاری مجاز را مستقیماً از ارائه دهندگان خدمات ابری قراردادی دریافت کنند.»

JWCC جانشین JEDI است، قراردادی به ارزش 10 میلیارد دلار که در سال 2019 به مایکروسافت اعطا شد و باعث تعجب و ناامیدی آمازون شد که در یک شکایت طولانی مدت از تصمیم دوران ترامپ درخواست تجدید نظر می کند.

پنتاگون سال گذشته JEDI را کنار گذاشت و رویکرد چند ابری و چند فروشنده را انتخاب کرد که به یک روش رایج صنعتی تبدیل شده است.

اعلامیه های جوایز کار را به عنوان یک قرارداد ترکیبی با سقف 9 میلیارد دلار برای هر فروشنده توصیف می کنند که وجوه آن بر اساس سفارش های فردی از آژانس توزیع می شود. تاریخ تکمیل 8 ژوئن 2028 ذکر شده است.