• خانه
  • اخبار
  • پلت فرم تلویزیون اجتماعی Scener برنامه جدیدی را برای بهبود نحوه پخش جریانی بینندگان از طریق خدمات راه اندازی می کند

پلت فرم تلویزیون اجتماعی Scener برنامه جدیدی را برای بهبود نحوه پخش جریانی بینندگان از طریق خدمات راه اندازی می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پلت فرم تلویزیون اجتماعی Scener برنامه جدیدی را برای بهبود نحوه پخش جریانی بینندگان از طریق خدمات راه اندازی می کند

پلت فرم تلویزیون اجتماعی Scener برنامه جدیدی را برای بهبود نحوه پخش جریانی بینندگان از طریق خدمات راه اندازی می کند
(تصاویر صحنه)

بینندگانی که از تعداد سرویس‌های پخش جریانی تلویزیون و محتوای بی‌پایانی که نمی‌توانند تماشا کنند غرق شده‌اند، در مورد همه چیز از Scener، یک استارت‌آپ مستقر در سیاتل، کمک دریافت می‌کنند.

این شرکت که به دلیل افزودن یک لایه اجتماعی به پخش تلویزیون با پلتفرم تماشای خود شناخته شده است، یک برنامه موبایل جدید برای iOS دارد که نحوه جستجوی بینندگان برای نمایش ها و یادگیری آنچه ارزش دیدن دارد را بهبود می بخشد.

این اپلیکیشن که روز پنجشنبه معرفی شد، به کاربران این امکان را می‌دهد که چندین ارائه‌دهنده استریم را از یک مکان جستجو کنند، ببینند چه چیزی در این سرویس‌ها به‌روز است و به راحتی محتوا را از آیفون مستقیماً به تلویزیون پخش کنند. این برنامه همچنین به عنوان یک کنترل از راه دور عمل می کند.

مؤلفه اجتماعی که Scener پیروان خود را بر روی آن ساخته است، با یک تجربه دو صفحه‌نمایش دست نخورده باقی می‌ماند، بنابراین کاربران می‌توانند در حین گپ زدن با دوستان خود، به صورت همگام، محتوا را روی صفحه نمایش بزرگ پخش کنند.

مدیر عامل Scener، دیوید بارون، که شش ماه پیش پس از 14 سال در Hulu سکان هدایت را به دست گرفت، این برنامه جدید را “راه حلی تک مرحله ای که یافتن، مشاهده و به اشتراک گذاری محتوا را به همان اندازه که جذاب است بصری می کند” نامید.

پلت فرم تلویزیون اجتماعی Scener برنامه جدیدی را برای بهبود نحوه پخش جریانی بینندگان از طریق خدمات راه اندازی می کند
(تصویر صحنه)

در یک نمایش مجازی برای brooztechnology این هفته، بارون برنامه را از آیفون خود راه اندازی کرد، یک برنامه را جستجو کرد و به طور خودکار شروع به پخش این برنامه در تلویزیون Roku بدون پخش یا کابل کرد. Scener می گوید که شرکای تلویزیونی بیشتری در راه هستند.

بارون گفت: “من فکر می کنم این بسیاری از کاربران Scener را تغییر خواهد داد، زیرا اکنون ما به ابزار بسیار بزرگتری برای مردم تبدیل شده ایم.” من همیشه به رسانه های اجتماعی به عنوان یک چیز سرگرم کننده نگاه می کردم، اما این پایان بازی نبود. آخرین بازی برای من این بود که همه سرویس های محتوای شما را جستجو کنم، محتوای به روز در همه سرویس های شما. گام های بعدی کشف محتوای اجتماعی خواهد بود.”

به گفته بارون، این نوع کشف محتوا – این برنامه توسط این دوستان تماشا می شود یا این دوست این برنامه ها را تماشا می کند – بسیار قدرتمندتر از یک الگوریتم است.

Scener در سال 2018 از RealNetworks جدا شد و 2.1 میلیون دلار سرمایه اولیه را در سال 2020 جمع آوری کرد. هشت کارمند تمام وقت دارد و هدف بعدی بارون خارج از کار محصول، جمع آوری بودجه سری A و ایجاد تیم است.

پلتفرم سنتی این شرکت به یک افزونه رایگان Google Chrome متکی است که به هر کسی اجازه می‌دهد یک نمایش را میزبانی کند و دوستان را به تماشای تلویزیون و فیلم با هم دعوت کند. میانگین سنسور بیش از 5 میلیون دقیقه در روز است مشاهده مشترک در سه ماهه گذشته و میزبان بیش از 700000 رویداد اجتماعی در هر ماه است.

بارون گفت: “من فکر می کنم برنامه تلفن همراه این اعداد را منفجر خواهد کرد.”

برای پرسش‌ها و پاسخ‌های سریع با بارون، که برای طول و وضوح ویرایش شده است، به خواندن ادامه دهید:

brooztechnology: چگونه از راه‌اندازی یک سرویس استریم واحد مانند Hulu به این سناریویی که اکنون در آن هستید، که در آن بر چندین پلتفرم متمرکز شده‌اید، رسید؟

پلت فرم تلویزیون اجتماعی Scener برنامه جدیدی را برای بهبود نحوه پخش جریانی بینندگان از طریق خدمات راه اندازی می کند
دیوید بارون، مدیر عامل Scener. (عکس از Scener)

بارون: «دو یا سه سال پیش، فکر می‌کردم شاهد یک گردهمایی مجدد محتوا باشیم. بسیاری از کارهایی که در Hulu انجام دادم به این سمت رفتند – فرصتی برای داشتن HBO، Showtime، Stars در Hulu چیزی شبیه به یک مدل برای این مجموعه بود. بازار به وضوح تغییر کرده است. تمام شرکت‌های رسانه‌ای بزرگ که خدمات خود را مستقیماً برای مصرف‌کنندگان عرضه می‌کردند، در نهایت همه آن خدمات را کنار گذاشتند. طنز این است که این کار زندگی کاربر را دشوارتر کرده است. … سرویس های زیاد، رابط های زیاد، سوئیچ های زیاد، کنترل های از راه دور بسیار زیاد. من فکر می کنم ما فرصتی برای بهتر کردن آن داریم.”

GW: آیا فکر می کنید که اشباع بیش از حد خدمات بر اتفاقی که برای نتفلیکس و از دست دادن مشترکین می افتد تأثیر می گذارد؟

بارون: “من فکر می کنم همه بر اساس یک فرض کار کردند، یعنی مصرف کنندگان خواهان انتخاب و کنترل هستند. و در واقع، همه این خدمات این را به آنها می دهد، اما به روشی که مدیریت آن بسیار دشوار است. من و همسرم می‌نشینیم تلویزیون تماشا می‌کنیم و برنامه‌های Hulu را تماشا می‌کنیم، برنامه‌های Disney، Netflix، HBO را تماشا می‌کنیم و نیم ساعت گذشته است و ما هنوز چیزی ندیده‌ایم. یا یکی می گوید: «هی، این نمایش چطور؟ روی کدام سرویس است؟ یادم نمی آید. در پایان، پنج سرویس مختلف را باز می کنید. پسرهای بزرگ آنقدر به مدل‌های کسب‌وکار خودشان وابسته هستند که واقعاً تجربه مصرف‌کننده را بهتر نمی‌کنند.»

GW: Scener هنوز رایگان است، پس چگونه از آن درآمد کسب می کنید؟

“هیچ کس همه چیز را با عملکرد کنترل از راه دور و مشاهده اجتماعی در یک مکان جمع نمی کند. من هرگز ندیده ام کسی کاری را که ما انجام می دهیم به طور کلی انجام دهد.

بارون: همانطور که می گویند در دنیای سرمایه گذاری خطرپذیر، ما هنوز از درآمد جلوتر هستیم. من راه های مختلفی برای کسب درآمد می بینم. ما تعدادی رویداد تبلیغاتی انجام داده‌ایم که در واقع مقداری درآمد ایجاد می‌کنند. با توجه به صدها میلیون دقیقه تعامل که هر ماه شاهد آن هستیم، این فرصتی برای تبلیغات است. اگر می‌خواهید تجربه‌ای بدون آگهی داشته باشید، مشمول صورت‌حساب احتمالی برای این سرویس است. فکر می‌کنم اگر مشترک شویم و فکر کنم یک گزینه است، یک گزینه خواهد بود، نه تنها گزینه.»

GW: رقابت کیست؟

بارون: “من فکر می کنم بسیاری از شرکت ها هستند که بخش هایی از آن را انتخاب می کنند. تعدادی از شرکت های JustWatches در جهان وجود دارند که به دنبال محتوا هستند. شرکت های دیگری مانند Likewise وجود دارند که “لیست پخش شخصی من” و “چگونه لیست پخش خود را به اشتراک می گذارم” می سازند. اما هیچ کس همه چیز را با عملکرد کنترل از راه دور و مشاهده اجتماعی در یک مکان جمع نمی کند. من هرگز ندیده ام کسی کاری را که ما انجام می دهیم به صورت کلی انجام دهد.

GW: دیوید الان چی مینوشی؟

بارون: «تهران را جارو می کنم. من قبلاً بیشتر فصل اول را تماشا کرده بودم، اما همسرم آن را تماشا نکرده بود، بنابراین فصل اول را با هم تماشا کردیم. متأسفانه فصل دوم هفته به هفته توزیع می شود، بنابراین منتظر جمعه هستیم که قسمت بعدی منتشر می شود.