منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • پشتیبان گیری نامحدود واتس اپ در گوگل درایو احتمالا به پایان رسیده است

پشتیبان گیری نامحدود واتس اپ در گوگل درایو احتمالا به پایان رسیده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پشتیبان گیری نامحدود واتس اپ در گوگل درایو احتمالا به پایان رسیده است

همانطور که احتمالا می دانید، واتس اپ برخلاف رسانه های پیام رسانی مانند تلگرام، فایل های آرشیو را مستقیماً از چت های شما ایجاد نمی کند و این کار را از طریق Google Cloud یا Google Drive انجام می دهد. اخیراً گزارش شده است که پشتیبان گیری نامحدود WhatsApp در Google Drive احتمالاً به پایان رسیده است. اس ترنجی با من باش.

بایگانی نامحدود WhatsApp در Google Drive. ویژگی ذخیره سازی بسیار مهم

تا کنون، واتس اپ فضای ذخیره سازی نامحدودی را در گوگل درایو برای آرشیو کردن مکالمات کاربران فراهم کرده است. این شرکت همچنین گزینه های پشتیبان iCloud را برای کاربران آیفون ارائه می دهد. جالب اینجاست که ظرفیت ذخیره سازی کاربران آیفون محدود است. برخلاف گذشته، همین اتفاق ممکن است برای کاربران اندرویدی نیز بیفتد.

با نحوه خواندن پیام های حذف شده WhatsApp آشنا شوید

همانطور که گفته شد، گزینه نامحدود پشتیبان گیری Google Drive برای WhatsApp ممکن است به زودی حذف شود. وب سایت Android Authority گزارش می دهد که به نظر می رسد واتس اپ در حال برنامه ریزی برای تغییر در نسخه پشتیبان تلفن های اندرویدی است. خطوط موجود در کد برنامه به این واقعیت اشاره دارد که WhatsApp ممکن است گزینه ذخیره سازی نامحدود خود را در Google Drive برای بایگانی از دست بدهد.

این خبر پس از اطلاعاتی منتشر می شود که واتس اپ به شما امکان می دهد حجم فایل آرشیو خود را در آینده نزدیک مدیریت کنید. این کد اولین بار توسط WABetaInfo کشف شد و یک کد مخفی است که به محدودیت های Google Drive اشاره می کند.

بایگانی نامحدود WhatsApp در Google Drive

توجه داشته باشید که تاریخی که در آن این اتفاق می افتد هنوز مشخص نیست، بنابراین همچنان می توانید از فضای ذخیره سازی نامحدود در Google Drive لذت ببرید. نکته اینجاست که با رضایت گوگل، WhatsApp Backup اجازه می دهد تا این فایل در فضای ذخیره سازی گوگل درایو کاربران ذخیره شود. با این حال، واتس اپ قصد دارد فضای ذخیره سازی را محدود کند، اما محدودیت های دقیقی که این برنامه اعمال خواهد کرد هنوز مشخص نیست. انتظار می رود که فضای بایگانی واتس اپ به عنوان محدودیت 15 گیگابایتی برای سطح رایگان محاسبه نشود.

این اطلاعات پس از کشف ویژگی مهم WhatsApp توسط WABetaInfo منتشر شد. این ویژگی به شما اجازه می دهد تا اندازه فایل آرشیو واتس اپ خود را در اندروید کنترل کنید. همچنین به شما امکان می دهد مواردی را که قرار است بایگانی شوند را مشخص کنید و انواع خاصی از فایل ها را از بایگانی حذف کنید. فایل هایی که ممکن است بتوانید حذف کنید عکس ها، اسناد و ویدیوها هستند. به نظر می رسد واتس اپ محدودیت هایی را برای آرشیو کردن کاربران اپلیکیشن اندروید اعمال می کند.

مشکل مزاحم واتس اپ به زودی برطرف می شود:

اگر پشتیبان‌گیری‌های چت شما خیلی زیاد است، WhatsApp گزینه‌هایی را در اختیار شما قرار می‌دهد تا با مدیریت پشتیبان‌گیری Google Drive کمی فضای ذخیره‌سازی ذخیره کنید. امتناع واتس‌اپ از فضای ذخیره‌سازی نامحدود Google Drive جای تعجب ندارد، زیرا گوگل نیز سال گذشته پشتیبان‌گیری نامحدود از Google Photos را رد کرد. به نظر می رسد این شرکت در تلاش است تا برنامه های ذخیره سازی پولی را ارائه دهد و این در محدودیت های آرشیو واتس اپ منعکس شده است.

WhatsApp در حال توسعه عملکردی برای مدیریت اندازه فایل آرشیو در اندروید است

بایگانی نامحدود WhatsApp در Google Drive

همانطور که در تصویر می بینید، این اپلیکیشن راه هایی را در اختیار شما قرار می دهد تا آنچه را که در گوگل درایو بایگانی شده است مدیریت کنید. این باعث صرفه جویی در فضای ذخیره سازی در Google Drive می شود. ویژگی مشاهده شده در بالا را می توان در آپدیت بعدی واتس اپ گنجاند.

اگر واتس اپ فضای پشتیبان گیری را محدود می کند، قطعا باید این ویژگی را داشته باشید. این دو ویژگی هنوز تاریخ انتشار دقیقی ندارند. همانطور که در بالا ذکر شد، با توجه به توافق بین WhatsApp و Google، نسخه پشتیبان از این برنامه هنوز در سهمیه ذخیره سازی Google Drive شما قرار نمی گیرد.

ویژگی های جدید واتس اپ

مطابق با اتاق تلفن، واتس اپ آخرین به روز رسانی های مهم را دریافت کرده و ویژگی های جدید زیادی را برای رابط کاربری خود معرفی کرده است. اخیراً شایعه شده است که کاربران iPad احتمالاً بالاخره یک برنامه WhatsApp را که به طور خاص برای iPad طراحی شده است دریافت کنند. یکی دیگر از قابلیت های مفیدی که ممکن است به زودی در دسترس قرار گیرد، امکان انتقال آسان چت ها از اندروید به iOS است.

نظر شما در مورد این چیست؟ آیا از این قابلیت پشتیبان گیری استفاده می کنید؟