• خانه
  • اخبار
  • پس از نقل مکان به آستین، رهبر قدیمی تجارت سیاتل می گوید شهر جدید “کاملا برعکس” است.

پس از نقل مکان به آستین، رهبر قدیمی تجارت سیاتل می گوید شهر جدید “کاملا برعکس” است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پس از نقل مکان به آستین، رهبر قدیمی تجارت سیاتل می گوید شهر جدید "کاملا برعکس" است.

پس از نقل مکان به آستین، رهبر قدیمی تجارت سیاتل می گوید شهر جدید "کاملا برعکس" است.
مایکل باتلر، رئیس و مدیرعامل Cascadia Capital، در کنفرانس بانک سرمایه گذاری در پیتسبورگ سال گذشته. (عکس فایل brooztechnology/Todd Bishop)

مایکل باتلر مردی از سیاتل است. او در آنجا متولد شد، از دانشگاه واشنگتن فارغ التحصیل شد و بانک سرمایه گذاری Cascadia Capital خود را در این شهر در دو دهه گذشته توسعه داد.

اما پس از گذراندن سه ماه گذشته در آستین و افتتاح دفتر جدید برای Cascadia، او هرگز به عقب بر نمی گردد.

باتلر در آخر هفته در پستی در لینکدین نوشت: «آستین در سال 2013 یا 2014 بسیار شبیه سیاتل است و کاملاً برعکس سیاتل در سال‌های 2021 و 2022 است.»

او نوشت: «انرژی زیاد و خوش‌بینی در آستین» و اضافه کرد که «در سه ماه گذشته یک بار هم دلم برای سیاتل تنگ نشده است».

باتلر در پست خود نوشت: آستین فقط در حال اجراست و جامعه تجاری در آتش است.

در ایمیل بعدی به brooztechnology، باتلر گفت سیاتل باید بپرسد “چرا افرادی مانند من ترک می کنند.” او با اشاره به جرم و جنایت، بی خانمانی، چاله ها و تأخیر در تعمیر و نگهداری، گفت که شهر “بد اداره شده است”. او گفت: «این یک موضوع صلاحیت است.

باتلر گفت هدف از پست لینکدین او ضربه زدن به سیاتل نبود، بلکه نشان دادن این بود که “سرمایه انسانی متحرک است و می تواند آن را جمع کند و برود.”

داستان باتلر ممکن است یک علامت هشدار برای رهبران شهر سیاتل باشد، زیرا تغییر ناشی از بیماری همه گیر به کار از راه دور باعث می شود بسیاری از افراد بتوانند کار خود را از هر کجا انجام دهند.

سیاتل جمعیت خود را از سال 2020 تا 2021 برای اولین بار در نزدیک به دو دهه از دست داد، که منعکس کننده روند سایر شهرهای بزرگ در طول همه گیری بود. از ژوئیه 2020 تا ژوئیه 2021، جمعیت کینگ کانتی، محل مراکز فناوری سیاتل و بلیو، بیش از 20000 نفر کاهش یافته است.

اما با وجود اینکه برخی از سیاتل را ترک می کنند، برخی دیگر همچنان می آیند.

بر اساس اطلاعات سرشماری که توسط سیاتل تایمز نقل شده است، تعداد افرادی که در سال 2021 به سیاتل نقل مکان کردند، تقریباً مشابه سال 2019 بود و به حداقل رساندن کاهش جمعیت کمک کرد.

داده‌های مهاجرت ماه گذشته لینکدین همچنین نشان می‌دهد که سیاتل در بین شهرهای ایالات متحده که بیشترین افراد را جذب می‌کنند، رتبه پنجم را دارد (آستین در رتبه اول قرار دارد).

کارگران جوان‌تر هنوز سیاتل را جذاب می‌دانند: این شهر در نظرسنجی اخیر Axios که از دانشجویان کالج برای مطلوب‌ترین مقصد پس از فارغ‌التحصیلی خود رای‌گیری کرده بود، رتبه اول را کسب کرد.

و در حالی که افرادی مانند باتلر در حال ترک هستند، چندین سرمایه‌گذار خطرپذیر در طول همه‌گیری به سیاتل نقل مکان کرده‌اند که توسط اکوسیستم فناوری و استارت‌آپ منطقه جذب شده‌اند.

ریچل اسمیت، رئیس و مدیر عامل اتاق بازرگانی متروپولیتن سیاتل در بیانیه ای به brooztechnology گفت: «وعده سیاتل بسیار بیشتر از مشکلات آن است.

برخی از این مسائل عبارتند از امنیت عمومی و مقرون به صرفه بودن، دو موضوعی که در نظرسنجی انجام شده توسط اتاق در سال گذشته ذکر شد که نشان داد 67 درصد از ساکنان سیاتل به طور فعال در حال بررسی ترک شهر هستند.

تداوم نگرانی‌های ایمنی و افزایش دورکاری دو روندی هستند که کارگران فناوری را از بازگشت به مرکز شهر سیاتل در هر چیزی شبیه به اعداد قبل از همه‌گیری باز داشته است.

اما اسمیت گفت: “همه چیز در حال بهتر شدن است” و “وقتی شما به اندازه من در مرکز هستید، می توانید تفاوت واقعی را نسبت به هشت ماه قبل احساس کنید.”

او افزود: “اعضای ما چیزی را تشکیل می دهند که من معتقدم بزرگترین جامعه تجاری در کشور است، و من آن را در مقابل هر منطقه ای در کشور، هر روز قرار خواهم داد.”