• خانه
  • اخبار
  • پس از نارضایتی طرفداران، Wizards of the Coast مجوز اصلی خود را باقی می‌گذارد

پس از نارضایتی طرفداران، Wizards of the Coast مجوز اصلی خود را باقی می‌گذارد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پس از نارضایتی طرفداران، Wizards of the Coast مجوز اصلی خود را باقی می‌گذارد

پس از نارضایتی طرفداران، Wizards of the Coast مجوز اصلی خود را باقی می‌گذارد
جلد رسمی ویرایش پنجم کتابچه راهنمای بازیکن برای سیاهچالها و اژدهاها. (تصویر با حسن نیت از جادوگران ساحل)

Wizards of the Coast رسما قوانین قدیمی خود را برای مدیریت مطالب منتشر شده مستقل برای آن جا می گذارد سیاهچالها و اژدهاها یک بازی نقش آفرینی رومیزی

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، در اوایل این ماه، افشای اطلاعات نشان داد که رنتون، ویزاردز مستقر در واشنگتن به دنبال لغو مجوز و جایگزینی مجوز بازی باز خود (OGL) است، یک اعلامیه حق چاپ عمومی که قدمت آن به سال 2000 باز می گردد. DD مطالبی برای کسب سود، مانند ماژول های ماجراجویی، کتاب های منبع، یا اجراهای زنده.

ویزاردز در 13 ژانویه با عذرخواهی از جامعه طرفداران به افشای اطلاعات پاسخ داد و به دنبال آن مجموعه جدیدی از شرایط OGL در 19 ژانویه ارائه شد. نسخه پیشنهادی 1.2 OGL بسیاری از تغییرات بحث برانگیز را که در نشت 5 ژانویه گنجانده شده بود، لغو کرد، اما به صراحت شامل لغو مجوز نسخه اصلی 1.0a OGL و همچنین برخی از هشدارهای اضافی بود.

از روز جمعه، جادوگران قبلاً قول داده اند که OGL اصلی را در جای خود باقی بگذارند. همچنین به طور رسمی مکانیک پایه از سیاهچالها و اژدهاها همانطور که در 19 ژانویه ذکر شد از طریق مجوز Creative Commons به صورت عمومی در دسترس است.

بر اساس گزارش، بیش از 15000 طرفدار نظرسنجی لینک شده در پست وبلاگ 19 ژانویه را پر کردند. DD تهیه کننده اجرایی کایل برینک، و نتایج به شدت مخالف تغییرات OGL v. 1.2.

«نتایج این مطالعات زنده واضح است. شما OGL 1.0a را می خواهید. شما غیر قابل برگشت می خواهید. برینک در وبلاگ رسمی D&D Beyond نوشت: شما Creative Commons را دوست دارید. بازخوردها آنقدر زیاد و جهت آن چنان واضح است که اکنون در حال اقدام هستیم.»

پست وبلاگ شامل پیوندی به یک سند مرجع جدید سیستم (SRD)، نسخه 5.1، برای DD تحت مجوز Creative Commons انتخاب شده توسط Wizards.

SRD 5.1 شامل فهرستی از اصطلاحات خاص است که بخشی از “هویت محصول” در نظر گرفته می شود سیاه چال ها و اژدها، که از استفاده آنها در محتوای شخص ثالث جلوگیری می کند. این در درجه اول شامل عبارات و اصطلاحاتی است که مختص دارایی های متعلق به جادوگران است، مانند تنظیمات کمپین Forgotten Realms یا DDچند جهان خاص، مانند سیگیل سیتی، دنیای زیرین، یا هواپیماهای جهنمی مختلف.

همچنین تعداد معدودی از هیولاها، مانند ذهن شکنان و ناظران را که در ابتدا برای DD. به این ترتیب، آنها مالکیت معنوی Wizards باقی می مانند و نمی توانند به عنوان بخشی از محتوای مجوز بازی باز استفاده شوند.

به گفته برینک، انگیزه های اصلی ویزاردز در پشت تغییر OGL هنوز وجود دارد، اما اکنون آنها قصد دارند به DD جامعه برای رسیدن به این اهداف

برینک نوشت: «ما می‌خواستیم از تجربه بازی‌های D&D در آینده محافظت کنیم. ما هنوز هم می خواهیم با کمک شما این کار را انجام دهیم. ما از اینکه این انجمن پرشور و فعال است، سپاسگزاریم، زیرا برای محافظت از ماهیت فراگیر و استقبال کننده بازی به کمک شما نیاز خواهیم داشت.

واکنش‌های جامعه به تلاش جادوگران برای لغو مجوز OGL 1.0a شامل تحریم‌های سازمان‌یافته بود. چندین کمپین رسانه های اجتماعی؛ افزایش علاقه به محصولات رقبا؛ و ORC Alliance، صدها ائتلاف قوی از شرکت‌های بازی که برای حمایت از مجوز خلاق RPG باز آتی ردموند، Paizo Publishing مستقر در واشنگتن، امضا کرده‌اند.

تصمیم ویزاردز برای کنار گذاشتن تلاش‌های خود برای تغییر OGL یک روز پس از اعلام نتایج مالی سه‌ماهه چهارم شرکت مادر Hasbro اتخاذ شد. درآمد کلی Hasbro نسبت به سال قبل 17 درصد کاهش یافت و بخش‌های متعددی ضرر کردند و غول بازی 15 درصد از نیروی کار خود را کاهش داد.

به نظر می رسد که Wizards of the Coast بخشی از تنها بخش هاسبرو است که افزایش درآمد را برای سال 2022 گزارش کرده است.

Hasbro قصد دارد 1000 کارمند تمام وقت جهانی را به عنوان یک اقدام صرفه جویی در هزینه حذف کند، بدون اینکه نشان دهد این کاهش ها در کجا انجام خواهد شد. همچنین قصد دارد استراتژی اکتبر خود را ادامه دهد، «Blueprint 2.0» که بر «برندهای کمتر و بزرگتر» در کنار تلاش‌های بازی و دیجیتال تأکید دارد.

مدیرعامل فعلی هاسبرو، کریس کاکس، تا فوریه 2022 به عنوان رئیس جادوگران ساحل خدمت کرد.