منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • پس از مخالفت هنرمندان، فناوری تشخیص کف دست آمازون در مکان نمادین موسیقی مسدود شد

پس از مخالفت هنرمندان، فناوری تشخیص کف دست آمازون در مکان نمادین موسیقی مسدود شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پس از مخالفت هنرمندان، فناوری تشخیص کف دست آمازون در مکان نمادین موسیقی مسدود شد

پس از مخالفت هنرمندان، فناوری تشخیص کف دست آمازون در مکان نمادین موسیقی مسدود شد
آمفی تئاتر رد راکس خارج از دنور یکی از اولین سالن‌های موسیقی بود که از فناوری تشخیص کف دست بدون کف دست آمازون استفاده می‌کرد. (عکس از کوری تامپسون، از طریق فلیکر، Creative Commons 2.0.)

به گزارش Fight for the Future، پس از کمپینی توسط نوازندگان و فعالان برای جلوگیری از اجرای این طرح از سوی آژانس فروش بلیط AXS و شرکت مادر AEG Worldwide، آمفی تئاتر Red Rocks کلرادو دیگر قصد ندارد فناوری اسکن کف دست آمازون وان را معرفی کند.

AXS این طرح را در ماه سپتامبر اعلام کرد و گفت: “آمازون وان ابتدا توسط آمازون در آمفی تئاتر رد راکس در دنور ارائه می شود، از امروز، جایی که AXS اولین پایه های بلیط مستقل، از جمله آمازون وان، با فعال شدن آمازون اضافی را مستقر خواهد کرد. یک مکان برای آمدن در آینده برنامه ریزی شده است.

در نامه ای سرگشاده پس از اعلام این خبر، هنرمندانی از جمله تام مورلو (Rage Against the Machine, Audioslave)، کاتلین هانا (Bikini Kill، Le Tigre) و بسیاری دیگر به نگرانی در مورد حریم خصوصی و امنیت اعتراض کردند.

آنها می نویسند: “برای بسیاری از ما، کنسرت ها و رویدادهای زنده برخی از به یاد ماندنی ترین و لذت بخش ترین تجربیات زندگی ما هستند.” “تکثیر ابزارهای نظارت بیومتریک مانند اسکن کف دست و تشخیص چهره اکنون تهدیدی برای از بین بردن آن است و این فضاها را به نقاطی برای حملات ICE، دستگیری های ساختگی، آزار و اذیت پلیس و هویت های سرقت شده تبدیل می کند.

Fight for the Future به نقل از سخنگوی Red Rocks Denver Arts and Venues گفت که این سازمان برای چندین ماه با آمازون در تماس نبوده و هیچ برنامه ای برای استقرار این فناوری ندارد: “من مطمئن نیستم که آینده این فناوری چه خواهد بود. ، اما در حال حاضر شامل مکان های ما نمی شود.”

پس از مخالفت هنرمندان، فناوری تشخیص کف دست آمازون در مکان نمادین موسیقی مسدود شد
فناوری تشخیص کف دست آمازون وان، همانطور که در عکس منتشر شده توسط AXS نشان داده شده است، از برنامه ورود بدون بلیط به Red Rocks در پاییز گذشته خبر داد. (عکس AXS از طریق BusinessWire.)

ما با آمازون و AXS تماس گرفتیم تا در مورد این خبر که در روز پنجشنبه اعلام شد اظهار نظر کنیم سنگ نورد.

در وب‌سایت آمازون وان، این شرکت می‌گوید که این فناوری «بر اساس سیاست‌ها و کنترل‌های حریم خصوصی دیرینه آمازون طراحی شده است و توسط امنیت دستگاه و در فضای ابری محافظت می‌شود».

در به‌روزرسانی وب‌سایت کمپین، سازمان‌دهندگان از دیگران خواستند که از این روش پیروی کنند: «اکنون AXS، AEG، سایر شرکت‌های سرگرمی و مکان‌ها در همه جا باید از Red Rocks پیروی کنند و فوراً تمام برنامه‌های استفاده از اسکن کف دست آمازون را لغو کنند و تمام فناوری‌های بیومتریک را در حالت زنده ممنوع کنند. رویدادها یک بار برای همیشه.»

آمازون فناوری آمازون وان را در سپتامبر 2020 در فروشگاه آمازون گو در سیاتل راه اندازی کرد. از آن زمان، این فناوری به مکان‌های مختلفی از جمله فروشگاه‌ها و مکان‌های خود مانند Climate Pledge Arena در سیاتل، که میزبان تیم Seattle Kraken NHL علاوه بر کنسرت‌ها و نمایش‌ها است، گسترش یافته است.