• خانه
  • اخبار
  • پس از سال 2022 سخت برای املاک و مستغلات، در اینجا 5 روند برای تماشای Redfin و Zillow آورده شده است.

پس از سال 2022 سخت برای املاک و مستغلات، در اینجا 5 روند برای تماشای Redfin و Zillow آورده شده است.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پس از سال 2022 سخت برای املاک و مستغلات، در اینجا 5 روند برای تماشای Redfin و Zillow آورده شده است.

پس از سال 2022 سخت برای املاک و مستغلات، در اینجا 5 روند برای تماشای Redfin و Zillow آورده شده است.
مدیرعامل Redfin، گلن کلمن (سمت چپ) و مدیرعامل Zillow Group، Rich Barton. (عکس ها از طریق Redfin و Zillow)

بازار املاک و مستغلات که زمانی پرطرفدار بود، در سال 2022 سقوط کرد و بسیاری از شرکت‌های فناوری املاک و مستغلات را با خود همراه کرد.

این تغییر ناگهانی شرکت ها را مجبور به کاهش هزینه ها کرده است که شامل اخراج کارکنان و تغییر در مدل های کسب و کارشان می شود. غول‌های سیاتل Zillow Group و Redfin کارکنان خود را کاهش دادند و عملیات iBuying متغیر خود را تعطیل کردند.

در حالی که ممکن است امسال این شرکت‌ها در بحبوحه حجم معاملات ضعیف و وام‌های مسکن با باد مخالف مشابهی مواجه شوند، ممکن است زوزه‌هایی از امید در قالب زیان‌های کوچک‌تر و افزایش درآمد حاصل از خدمات جدید وجود داشته باشد.

در اینجا پنج ترند برای تماشای Zillow و Redfin در سال 2023 آورده شده است.

تاثیر حجم معاملات

پس از اینکه ردفین عملیات iBuying خود را متوقف کرد، بیشترین درآمد خود را با دریافت هزینه های فهرست در هنگام فروخته شدن خانه از طریق پلتفرم به دست خواهد آورد. بیشتر درآمد Zillow از Premier Agent، سرویس تبلیغاتی آن برای آژانس‌های املاک و مستغلات که به دنبال خدمت به خریداران بالقوه خانه هستند، به دست خواهد آمد.

هر دو بخش در بازارهای داغ زمانی که خریداران و فروشندگان دیوانه‌وار معامله می‌کنند رشد می‌کنند، اما زمانی که اقتصاد سرد می‌شود با مشکل مواجه می‌شوند.

تیلور مار، معاون اقتصاددان ارشد ردفین، در یک پست وبلاگی نوشت، در سال 2023، بسیاری از خریداران بالقوه ممکن است به دلیل نرخ های بالاتر وام مسکن، قیمت های همچنان بالا خانه و احتمال رکود اقتصادی به تعویق بیفتند. پیش‌بینی می‌کند در سال 2023 فروش خانه 16 درصد کمتر باشد و در مجموع 4.3 میلیون خانه فروخته شود.

او نوشت: «مردم فقط در صورت نیاز حرکت خواهند کرد.

Redfin در سه ماهه سوم سال 2022 18245 تراکنش انجام داد که 17 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش داشت. نماینده برتر Zillow درآمدی معادل 312 میلیون دلار داشت که 13 درصد نسبت به سه ماهه قبل کاهش داشت. هر دو شرکت پیش‌بینی می‌کنند که در سه‌ماهه چهارم حجم کمتری هم داشته باشند.

این درآمدها ممکن است به سیر نزولی خود ادامه دهند تا زمانی که نرخ بهره کاهش یابد و احساسات خریداران بهبود یابد.

اما همه متقاعد نشده‌اند که بازار مسکن در سال 2022 به نزول خود ادامه خواهد داد. کورتیس ناگل، تحلیلگر اوراق بهادار بانک آمریکا، در یادداشت تحقیقاتی اخیر خود نوشت که پیش‌بینی می‌کند بازارهای مسکن در اوایل سال 2023 سقوط خواهند کرد و افزود: «مطمئن است که رشد می‌تواند بازگشت به دو رقمی در سال 2024 برای بهبود مقرون به صرفه.

Nagle هدف قیمت خود را در Zillow از 22 دلار به 42 دلار رساند و موقعیت خود را از “Underperform” به “Buy” ارتقا داد.

طی سال گذشته، زیلو و ردفین به ترتیب شاهد کاهش 28 درصدی و 84 درصدی قیمت سهام خود بوده اند.

خانه های موجود در ترازنامه

ردفین در سه ماهه سوم سال گذشته شروع به خروج از مشاغل خانگی خود کرد و گلن کلمن مدیر عامل شرکت گفت که این شرکت انتظار دارد تا پایان ژانویه خانه هایی با قیمت کمتر از 85 میلیون دلار داشته باشد و پس از آن به طور کامل موجودی خانه های خود را واگذار خواهد کرد. تا پایان سه ماهه دوم

جی مک کنلس، تحلیلگر Wedbush Securities ابراز تردید کرد. او گفت که به دلیل «چشم انداز محتاطانه ردفین برای کاهش بالقوه در فعالیت مسکن ملی» در سه ماهه چهارم و در طول سال 2023، «ممکن است بیشتر طول بکشد».

این می تواند با نوسانات احساسات سرمایه گذار تشدید شود. مار، اقتصاددان Redfin پیش‌بینی می‌کند که سرمایه‌گذاران حدود 25 درصد خانه‌های کمتری نسبت به سال گذشته خریداری خواهند کرد. این تغییر در اشتهای مسکن می‌تواند باعث شود که Redfin و سایر کسب‌وکارهای iBuying خانه‌های خود را با تخفیف عمیق بفروشند، ضرر و زیان را افزایش دهند یا خانه‌های خود را بیش از حد انتظار نگه دارند.

در پاسخ به سؤالات تحلیلگران در جریان تماس سود سه ماهه سوم ردفین، کلمن از موضع این شرکت در مورد انحلال خانه هایش دفاع کرد. او گفت که سایر iBuyers تنها 40 درصد از موجودی را که در سه ماهه دوم خریداری کرده بودند، در مقایسه با Redfin که 67 درصد فروخت، فروختند. او افزود: “ما در انحلال موجودی خود پیشتاز بسیار بزرگی هستیم.”

مجموع rکاهش رویداد پس از کنار گذاشتن iBuying

خروج از کسب و کار ورق‌های خانگی بار مالی زیادی را برای Zillow و Redfin کاهش داده است، اما می‌تواند درآمد کلی آنها را نیز کاهش دهد. در ماه نوامبر، McCanless، تحلیلگر Wedbush نوشت که شرکت او انتظار دارد که Redfin در سال 2023 شاهد “کاهش قابل توجه دلار درآمد” باشد.

در اینجا نگاهی می اندازیم به اینکه iBuying چه میزان به درآمد کل Redfin و Zillow در زمانی که تصمیم خود را برای کنار گذاشتن این عمل اعلام کردند کمک کرد:

  • تقریباً نیمی از درآمد Redfin در سه ماهه سوم از RedfinNow حاصل شد و 530 خانه با میانگین قیمت فروش 550,903 دلار فروخت.
  • بخش خرید خانه Zillow در سه ماهه سوم سال 2021 1.1 میلیارد دلار به ارمغان آورد که بیش از 60 درصد از کل درآمد آن در این سه ماهه را تشکیل می دهد.

عقب ماندن درآمد وام مسکن

در سال‌های اخیر، Redfin و Zillow پیشنهادات تجاری خود را برای ارائه وام‌های خرید مسکن گسترش داده‌اند. در سال 2018، زیلو وام مسکن وام مسکن آمریکا را خریداری کرد، در حالی که ردفین سال گذشته وام مسکن Bay Equity را خریداری کرد.

اما با توجه به اینکه نرخ وام مسکن همچنان در حدود 7 درصد است، احتمالاً درآمدهای حاصل از این بخش از تجارت آنها در نیمه اول سال 2023 کاهش خواهد یافت.

  • در سه ماهه سوم، Redfin درآمد وام مسکن را 48 میلیون دلار گزارش کرد که نسبت به 53 میلیون دلار در سه ماهه قبل کاهش داشت. درآمدی بین 29 تا 32 میلیون دلار برای سه ماهه چهارم پیش بینی کرده است.
  • زیلو 26 میلیون دلار درآمد در تجارت وام مسکن خود داشت که 70 میلیون دلار یا نزدیک به 63 درصد نسبت به دوره سال قبل کاهش داشت. درآمدی بین 15 تا 20 میلیون دلار در سه ماهه چهارم پیش بینی کرده است.

ریچ بارتون، مدیرعامل زیلو در نامه سه ماهه سوم خود به سهامداران نوشت: نوسانات هفتگی بزرگ در نرخ بهره نیز همچنان رخ می دهد. این نوسانات سریع بر قیف ما تأثیر گذاشته است زیرا ارتباطات ما رو به کاهش است زیرا خریداران تصمیم می گیرند که آیا می خواهند وارد یا خارج از این بازار فعلی شوند.

استارت آپ های وام مسکن از جمله تومو که در سیاتل حضور دارد و Better کاهش کارکنان در سال 2022.

تاکید مجدد بر خدمات اضافی

از زمان دور شدن از خانه، Zillow و Redfin محصولات جدیدی را با هدف کمک به نمایندگان املاک و افزایش ترافیک وب راه اندازی کرده اند.

اواخر سال گذشته، Zillow VRX Media را خریداری کرد، یک سرویس بازاریابی مبتنی بر میلواکی، Wis. برای فروش محتوای رسانه‌ای به عوامل، مانند عکاسی از هواپیماهای بدون سرنشین، صحنه‌سازی مجازی، تورهای سه بعدی و تصاویر با وضوح بالا.

این سرویس جدید در نام تجاری چتر جدید Zillow به نام ShowingTime+، مجموعه ای از خدمات فهرست املاک و مستغلات، گنجانده خواهد شد. بارتون در نامه سه ماهه سوم خود نوشت که راه اندازی ShowingTime+ بخشی از یک تلاش گسترده تر برای “دسترسی به سهام سبد نمایندگی لیست از طریق نرم افزار و هزینه های بازاریابی” است.

Redfin خدمات فهرست خود را در ماه گذشته افزایش داد و سرویسی را راه اندازی کرد که داده های منطقه بندی املاک را فهرست می کند و در این ماه برآورد هزینه انرژی را اضافه کرد. این ویژگی جدید بخشی از همکاری با Zoneomics است، ابزار هوش مصنوعی که کدها و قوانین دولتی را بررسی می کند. این شرکت همچنین پس از خرید RentPath در سال 2021 بر بازار اجاره آنلاین خود متمرکز شده است.

کلمن گفت: «فروش ماهی و میله به مدیران دارایی به ما این امکان را می‌دهد که مشارکت‌های بادوام‌تری با مشتریان با بیش از دو برابر درآمد هر مشتری ایجاد کنیم.