• خانه
  • اخبار
  • پس از خرید Zipwhip به مبلغ 850 میلیون دلار در سال گذشته، Twilio سرویس پیام‌های متنی تجاری را تعطیل خواهد کرد.

پس از خرید Zipwhip به مبلغ 850 میلیون دلار در سال گذشته، Twilio سرویس پیام‌های متنی تجاری را تعطیل خواهد کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پس از خرید Zipwhip به مبلغ 850 میلیون دلار در سال گذشته، Twilio سرویس پیام‌های متنی تجاری را تعطیل خواهد کرد.

پس از خرید Zipwhip به مبلغ 850 میلیون دلار در سال گذشته، Twilio سرویس پیام‌های متنی تجاری را تعطیل خواهد کرد.
دفتر Zipwhip در سیاتل، اکنون یک مرکز برای Twilio. (عکس از Zipwhip)

Twilio نرم افزار Zipwhip را پس از خرید استارت آپ سیاتل به مبلغ 850 میلیون دلار در سال گذشته متوقف خواهد کرد.

طبق آخرین به‌روزرسانی در صفحه پشتیبانی Zipwhip، سرویس پیامک کسب‌وکار در 1 دسامبر 2023 به‌طور دائم خاموش می‌شود. آخرین روزی که مشتریان می‌توانند قراردادها و اشتراک‌های خدمات Zipwhip خود را تغییر دهند، 30 آوریل سال آینده خواهد بود.

Twilio که نرم‌افزار ارتباطات تجاری می‌سازد، محصولات پیامکی خود مانند Twilio Frontline و Twilio Flex را ارائه می‌دهد.

سخنگوی Twilio در ایمیلی به brooztechnology گفت: «پس از بررسی دقیق، رهبری مشترک ما تصمیم گرفته است که مسیر ضروری برای ارائه راه‌حل‌های ارتباطی کارآمد، حذف تدریجی محصول نرم‌افزار Zipwhip است.

در یک پرسش متداول اختصاص داده شده به خاموش شدن Zipwhip، Twilio خاطرنشان می کند که “هیچ سرویسی مانند Twilio Zipwhip وجود ندارد که “خارج از جعبه” آماده باشد، بنابراین پس از خاموش کردن سرویس های Zipwhip هیچ مسیر مهاجرتی وجود ندارد.”

Twilio به شرکای قدیمی خود Podium، Voxie و Text Request به عنوان جایگزین‌های بالقوه اشاره می‌کند.

سخنگوی گفت: “به عنوان بخشی از انتقال، کارکنان Zipwhip در تیم پیام رسانی Twilio ادغام شده اند، جایی که ما به همکاری برای ارائه خدمات استثنایی به مشتریان متقابل خود ادامه می دهیم.” امروز کارکنان سابق Zipwhip در شمال غربی اقیانوس آرام در سیاتل هاب Twilio شرکت می کنند.

بر اساس آخرین گزارش درآمد Twilio، Zipwhip در سه ماهه دوم 34 میلیون دلار برای Twilio تولید کرد که حدود 3.6٪ از کل درآمد شرکت است.

Zipwhip که در سال 2007 تأسیس شد، در ابتدا بر مصرف کننده متمرکز بود و قرار بود “فیس بوک پیامک” باشد. اما در حدود سال 2013 چرخش کرد و رویکرد متفاوتی را در پیش گرفت و با اپراتورهای بی سیم کار کرد تا صدها میلیون تلفن ثابت تجاری را قادر به دریافت و ارسال پیام های متنی کند. این به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا از طریق تلفن ثابت، خدمات VoIP و شماره‌های رایگان به مشتریان خود پیامک ارسال کنند.

خرید آن توسط Twilio یکی از بزرگترین در تاریخ استارت آپ سیاتل بود. طبق گفته PitchBook، Zipwhip 92.5 میلیون دلار جذب کرد و در ژانویه 2019 به ارزش 261.5 میلیون دلار رسید.

به گفته لینکدین، جان لاور، یکی از بنیانگذاران Zipwhip، به عنوان مدیر عامل شرکت، و همچنین جیمز لاپیک، بنیانگذار و مدیر ارشد فناوری، در این شرکت باقی می ماند.

Twilio در واقع 13 سال پیش در سیاتل شروع شد، زاییده فکر بنیانگذار جف لاوسون، که قبلا یکی از اولین مدیران محصول در خدمات وب آمازون بود. این شرکت بعداً به سانفرانسیسکو نقل مکان کرد. لاوسون مدیرعامل باقی می ماند.

سهام Twilio در سال جاری در بحبوحه کاهش گسترده تر بازار بیش از 70 درصد سقوط کرده است.