• خانه
  • اخبار
  • پس از خروج از تجارت خرید خانه، گروه Zillow با رقیب Opendoor شریک شد

پس از خروج از تجارت خرید خانه، گروه Zillow با رقیب Opendoor شریک شد

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پس از خروج از تجارت خرید خانه، گروه Zillow با رقیب Opendoor شریک شد

پس از خروج از تجارت خرید خانه، گروه Zillow با رقیب Opendoor شریک شد
(تصویر فضای باز)

گروه زیلو همچنان می خواهد به مردم کمک کند تا خانه خود را به سرعت بفروشند. اما اکنون او در این مورد کمک کوچکی دریافت می کند.

غول املاک و مستغلات سیاتل از همکاری با Opendoor خبر داده است که به فروشندگان خانه در پلتفرم Zillow اجازه می دهد تا از Opendoor، یکی از شرکت های پیشرو “iBuyer”، پیشنهاد نقدی فوری درخواست کنند.

سال گذشته، Zillow تصمیم گرفت کسب‌وکار iBuyer خود، Zillow Offers را متوقف کند، که پایانی غافلگیرکننده برای یک شرط‌بندی جاه‌طلبانه در خانه بود که منجر به کاهش 405 میلیون دلاری و کاهش 25 درصدی نیروی کار شد. زیلو نتوانست قیمت مسکن را به درستی پیش بینی کند و گفت که کسب و کار در نهایت به سرمایه زیادی نیاز دارد.

اکنون، کاربران Zillow همچنان می توانند یک پیشنهاد نقدی فوری در خانه خود دریافت کنند، اما این تراکنش توسط Opendoor تسهیل می شود. Zillow همچنین به فروشندگان خانه اجازه می دهد تا پیشنهادات نقدی را با فروش سنتی در بازار آزاد با استفاده از یک مشاور املاک مقایسه کنند.

Opendoor این هفته با کمیسیون تجارت فدرال به توافقی 62 میلیون دلاری دست یافت که گفت این شرکت از شیوه‌های بازاریابی گمراه‌کننده استفاده کرده و مشتریان را گمراه می‌کند تا فکر کنند با استفاده از فرآیند فروش سنتی می‌توانند با فروش خانه خود در Opendoor درآمد بیشتری کسب کنند تا در بازار آزاد. .

زمانی که مشتری در Opendoor اقدام به فروش کند، Zillow یک هزینه ارجاع دریافت می کند.

جرمی واکسمن، مدیر اجرایی Zillow در بیانیه‌ای گفت: مشتریان می‌توانند گزینه‌های فروش خود را ارزیابی کنند و به راحتی آنها را با سایر خدمات Zillow برای خرید و تامین مالی خانه بعدی خود قرار دهند.

پس از خروج از تجارت خرید خانه، گروه Zillow با رقیب Opendoor شریک شد
(تصویر از طریق Bigstock)

Zillow می‌گوید که همکاری با Opendoor مبتنی بر استراتژی آن برای ارائه یک «برنامه مسکن فوق‌العاده» است که توسط مدیران در اوایل سال جاری به عنوان یک تجربه دیجیتالی توصیف شد که «همه بخش‌های تکه تکه‌شده فرآیند جابجایی را به هم متصل می‌کند و آنها را در یک تراکنش متحد می‌کند».

ریچ بارتون، مدیرعامل Zillow روز پنجشنبه در نامه‌ای به سهامداران نوشت: «ساخت مجموعه‌ای از پیشنهادات تکمیلی برای فروشندگان در طول زمان فرصت‌های قابل‌توجهی را در معاملات نمایندگی و خدمات مرتبط مانند رهن، مالکیت و امانت برای ما باز می‌کند. هنگامی که به طور کامل راه اندازی شود، راهی دیگر برای Zillow ایجاد می کند تا به فروشندگان بالقوه در بیش از 50 بازار ایالات متحده خدمت کند و در عین حال تجارت ما را به همان صورتی که حداقل سرمایه را در هنگام خروج از iBuying توصیف کردیم، توسعه دهد.”

Opendoor که در سال 2014 تأسیس شد، در سال 2020 عمومی شد و درآمد 8 میلیارد دلاری را در سال 2021 گزارش کرد که از 2.6 میلیارد دلار در سال قبل افزایش یافته است. او یکی از اولین کسانی بود که از مدل iBuyer استفاده کرد، که به فروشندگان خانه امنیت و فوریت یک پیشنهاد تمام پولی را در ازای پرداخت هزینه می دهد. Redfin و Offerpad نیز کسب و کارهای iBuyer خود را دارند.

علاوه بر کارمزدهایی که مشابه کمیسیون املاک است، Opendoor از تفاوت بین خرید و فروش خانه نیز درآمد کسب می کند. همچنین خدمات جانبی از جمله تعمیرات خانه و رهن را ارائه می دهد. این شرکت سال گذشته استارت آپ Pro.com را خریداری کرد. ارزش بازار آن کمتر از 3 میلیارد دلار است که در مقایسه با 8 میلیارد دلار در سال گذشته کاهش یافته است.

Opendoor: “برای والدینی که به دنبال بزرگ کردن هستند، یک جوان حرفه ای که برای شغل جدید نقل مکان می کند، و میلیون ها نفر دیگر که به طور منظم از Zillow برای تحقیق در مورد گزینه های فروش خانه خود استفاده می کنند، ما به آنها این توانایی را می دهیم که با یک ضربه یک دکمه حرکت کنند.” رئیس جمهور اندرو لو آه کی در بیانیه ای گفت.