• خانه
  • اخبار
  • پس از انتشار داده‌های آزمایش‌های بالینی بیماری آلزایمر، سهام آتیرا فارما تقریباً 70 درصد سقوط کرد.

پس از انتشار داده‌های آزمایش‌های بالینی بیماری آلزایمر، سهام آتیرا فارما تقریباً 70 درصد سقوط کرد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پس از انتشار داده‌های آزمایش‌های بالینی بیماری آلزایمر، سهام آتیرا فارما تقریباً 70 درصد سقوط کرد.

پس از انتشار داده‌های آزمایش‌های بالینی بیماری آلزایمر، سهام آتیرا فارما تقریباً 70 درصد سقوط کرد.
پزشک ارشد آتیرا هانس موبیوس. (عکس از آتیرا)

سهام آتیرا فارما در روز چهارشنبه پس از آزمایش بالینی که داروی کاندید آن برای بیماری آلزایمر را آزمایش کرد، نزدیک به 70 درصد سقوط کرد.

مطالعه فاز 2 شامل 77 فرد مبتلا به بیماری آلزایمر خفیف تا متوسط ​​بود که یک دارونما یا یکی از دو دوز ترکیب آتیرا فسگونیمتون دریافت کردند. بیماران مجاز به ادامه درمان استاندارد مانند دونپزیل بودند.

بیماران در هفته 26 برای اندازه گیری میزان حافظه کاری مرتبط با تأخیر P300 پتانسیل رویداد (ERP) مورد ارزیابی قرار گرفتند که هیچ بهبود آماری قابل توجهی در بیماران تحت درمان با این ترکیب نشان نداد.

این شرکت همچنین بیماران را برای نقاط پایانی ثانویه دانش، تغییرات کلینیکی جهانی و تغییرات عملکردی که با درمان فسگونیمتون بهبود نمی‌یابند، ارزیابی می‌کند.

ارزش سهام این شرکت قبل از افتتاح در روز چهارشنبه 69 درصد کاهش یافت.

آتیرا همچنین زیرمجموعه ای از بیماران را تجزیه و تحلیل کرد، 40 درصد که درمان استاندارد دریافت نکرده بودند. در این تجزیه و تحلیل، فسگونیمتون منجر به بهبود جزئی در اندازه گیری سرعت پردازش و شناخت شد.

هانس موبیوس، افسر ارشد پزشکی آتیرا از زیرگروه، گفت: «اگرچه حجم نمونه کوچک است، اما آنها یک اثر بالقوه سودمند درمان را به عنوان تک درمانی نشان می دهند، که در مطالعه ACT-AD مشابه مراقبت های استاندارد با مشخصات ایمنی مطلوب بود. ، در بیانیه ای که داده های نظرسنجی را تشریح می کند.

این شرکت طی سال گذشته با کناره گیری مدیر عامل سابق Lean Kavas تحت فشار بوده است. او پاییز گذشته پس از بررسی صحت داده‌های موجود در اسنادی که به عنوان دانشجوی فارغ‌التحصیل به نگارش درآورده بود، استعفا داد، که منجر به تأسیس شرکت شد.

این شرکت بعداً داده های بالینی خود را در یک جلسه ارائه کرد. این داده‌ها از نتیجه‌گیری مطالعات قبلی Kawas که این ترکیب را در سلول‌ها و موش‌ها آزمایش می‌کرد، پشتیبانی می‌کند.

این ترکیب فعالیت مولکول‌های دخیل در رشد عصبی، فاکتور رشد سلول‌های کبدی و گیرنده MET آن را افزایش می‌دهد و بر روی شناخت در مدل موش‌ها تأثیر می‌گذارد.

آتیرا همچنین فسگونیمتون را در یک مطالعه جداگانه و در حال انجام فاز 3 آزمایش کرد.