• خانه
  • اخبار
  • پستانک هوشمند نیاز به خونگیری از نوزادان نارس را برطرف می کند

پستانک هوشمند نیاز به خونگیری از نوزادان نارس را برطرف می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پستانک هوشمند نیاز به خونگیری از نوزادان نارس را برطرف می کند

نوزادانی که در بخش مراقبت های ویژه بستری می شوند نیاز به نمونه گیری مداوم خون دارند. به همین دلیل است که پستانک بیوالکترونیک بی سیم می تواند با نظارت مداوم بر خون پزشکان و پرستاران را از مشکلات سلامتی خود آگاه کند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، از نوزادان بستری در بخش مراقبت های ویژه برای نظارت بر الکترونیک خون نمونه خون گرفته می شود. استفاده از پستانک هوشمند می‌تواند سطح یون‌های سدیم و پتاسیم را در خون آنها اندازه‌گیری کند و سپس نسبت به کمبود یا سایر مشکلات سلامتی مانند یک عارضه خطرناک هشدار دهد.

تست های اولیه این پستانک هوشمند در بیمارستان انجام شد و می توان گفت نتایج به دست آمده با این پستانک هوشمند همانند نمونه های معمولی است. جونگ یون کیم، دانشیار دانشکده مهندسی دانشگاه واشنگتن و یکی از محققان می گوید: مراقبت های پزشکی با کیفیت شانس بقای نوزادان نارس را افزایش می دهد. این نوزادان دو بار در روز در طول پذیرش در بخش مراقبت های ویژه نمونه خون دریافت می کنند. با این حال، استفاده از این دستگاه جدید با روشی غیرتهاجمی در حال حاضر می تواند غلظت الکترولیت را در نوزادان کنترل کند.

به گفته وی، نمونه برداری از نوزادان بسیار دردناک است و همچنین به دست آوردن دو داده در طول روز فاصله زیادی برای کسب اطلاعات ایجاد می کند. به همین دلیل، محققان از یک پستانک معمولی برای ساختن سیستمی استفاده کرده اند که در آن بزاق نوزاد از طریق کانال های میکروسیال نمونه برداری می شود. هنگامی که بزاق به این کانال ها رسید، به سیستم پمپاژی نیاز نخواهد بود و حسگرهای موجود در این کانال ها می توانند غلظت یون های سدیم و پتاسیم را در بزاق اندازه گیری کنند. سپس داده ها به صورت بی سیم به پرستار یا پزشک منتقل می شود. محققان در تلاش هستند تا آزمایش‌های بیشتری روی پستانک انجام دهند و از قطعات در دسترس‌تر برای افزایش اثربخشی آن استفاده کنند.