منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • پزشکان آموزش ربات می توانند درد را احساس کنند

پزشکان آموزش ربات می توانند درد را احساس کنند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پزشکان آموزش ربات می توانند درد را احساس کنند

به منظور آموزش پزشکان و ایجاد درمان های کمتر دردناک، ربات هایی ساخته شده اند که قادر به درک احساس درد هستند. با ساخت این ربات ها، دانشمندان قصد دارند درمان های مبتنی بر درد کمتری را برای بیماران ایجاد کنند.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، مهندسی رباتیک می تواند به آموزش پزشکان و درمان درمان های کمتر دردناک کمک کند. به همین دلیل است که محققان امپریال کالج لندن راهی برای طراحی ربات هایی با ابزارهای حساس به درد برای آموزش پزشکان ایجاد کرده اند.

سیبیل رول، محقق دانشکده مهندسی لندن گفت: «این روبات‌ها درد را با دقت بیشتری به صورت نشان می‌دهند که می‌تواند در آینده بهبود کیفیت آموزش برای دانش‌آموزان باشد».

دکتر تریشانتا نانایاکارا از آزمایشگاه Morph و رئیس مهندسی رباتیک جدید گفت: در مطالعه فعلی، آزمایشگاه قصد دارد روش‌های آموزشی جدیدی را بررسی کند تا بتوان از این روش مبتنی بر ربات استفاده کرد. در آینده، دانشجویان پزشکی می توانند در کمتر از یک ساعت بدون هیچ گونه سوگیری عمده آموزش ببینند.

یکی از منابع اطلاعاتی برای پزشکان در طول معاینه فیزیکی، همان بازخورد غیرارادی در مورد درد در بیماران هنگام لمس فیزیکی ناحیه آسیب دیده است. با این حال، شبیه سازها برای آموزش پزشکی در حال حاضر استفاده می شوند. اما اغلب قادر به ثبت رفتار در طول معاینه فیزیکی نیستند و نمی توانند حالت چهره بیمار را نشان دهند. از طرفی این محدودیت برای شبیه سازهای آموزش پزشکی محسوب می شود که می تواند منجر به تشخیص اشتباه در این دانشجویان شود.