• خانه
  • اخبار
  • پروژه AirSim مایکروسافت نرم افزار شبیه سازی پهپاد را به ارتفاعات جدیدی می رساند

پروژه AirSim مایکروسافت نرم افزار شبیه سازی پهپاد را به ارتفاعات جدیدی می رساند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پروژه AirSim مایکروسافت نرم افزار شبیه سازی پهپاد را به ارتفاعات جدیدی می رساند

پروژه AirSim مایکروسافت نرم افزار شبیه سازی پهپاد را به ارتفاعات جدیدی می رساند
یک پهپاد شبیه سازی شده در طول جلسه آموزشی Project AirSim در کنار یک توربین بادی پرواز می کند. (ایرتونومی گرافیکی)

چگونه به یک پهپاد خودران آموزش دهیم که به تنهایی پرواز کند؟ تمرین، تمرین، تمرین. اکنون مایکروسافت روشی را ارائه می‌کند که می‌توان نرم‌افزار کنترل پهپاد را قبل از اولین پرواز میلیون‌ها بار انجام داد.

پلتفرم شبیه‌سازی مبتنی بر ابر، Project AirSim، از امروز در پیش‌نمایش محدود و همزمان با نمایشگاه بین‌المللی هوایی فارنبرو در بریتانیا در این هفته در دسترس است.

«پروژه AirSim ابزاری حیاتی است که به ما امکان می‌دهد بین دنیای بیت‌ها و دنیای اتم‌ها پل بزنیم و قدرت متاورز صنعتی را نشان دهیم – جهان‌های مجازی که در آن کسب‌وکارها راه‌حل‌ها را می‌سازند، آزمایش و اصلاح می‌کنند و سپس آنها را به دنیای واقعی می‌آورند. گوردیپ پل، معاون شرکت مایکروسافت در زمینه رشد کسب و کار در فناوری و تحقیقات، امروز در یک پست وبلاگی گفت.

این پلتفرم می‌تواند از داده‌های نقشه‌های بینگ و سایر ارائه‌دهندگان، به‌علاوه قدرت پردازش Microsoft Azure برای ایجاد میلیون‌ها محیط سه‌بعدی مجازی با جزئیات استفاده کند. مشتریان می توانند فضاهای خود را بسازند یا از کتابخانه ای از مکان های خاص در سراسر جهان نقاشی بکشند.

پروژه AirSim مایکروسافت بر اساس یک ابزار منبع باز قبلی از Microsoft Research ساخته شده است که به کدنویسی عمیق و تخصص یادگیری ماشین نیاز دارد. یک پلتفرم تجاری که اخیراً رونمایی شده است، آزمایش و آموزش هواپیماهای مجهز به هوش مصنوعی را تسهیل می کند. شرکای این پروژه عبارتند از Ansys و MathWorks، دو شرکتی که نرم افزاری برای طراحی شبیه سازی های مبتنی بر هوش مصنوعی ارائه می کنند.

یکی از کاربران دسترسی زودهنگام Project AirSim، Airtonomy، یک شرکت مستقر در داکوتای شمالی است که کمک هزینه 100000 دلاری TechSpark را از مایکروسافت دریافت کرده و در حال آموزش پهپادها برای بازرسی مزارع بادی و مخازن نفت در غرب میانه است.

جاش ریدی، مدیرعامل Airtonomy می‌گوید: «شما نمی‌خواهید هواپیماهای بدون سرنشین را به سمت توربین‌های بادی، خطوط برق – یا هر چیز دیگری بفرستید.» همراه با این واقعیت که زمستان می تواند به معنای واقعی کلمه در داکوتای شمالی هفت ماه طول بکشد، متوجه شدیم که برای طراحی راه حل های خود برای مشتریان به چیزی غیر از دنیای فیزیکی نیاز داریم.

پروژه AirSim به Airtonomy کمک کرد تا هواپیماهای بدون سرنشین را برای کنترل شرایط محیطی از برف و باران گرفته تا بادهای شدید و دمای بالا آموزش دهد.

یکی دیگر از شرکای دسترسی زودهنگام Bell است که از Project Airsim برای بهبود توانایی هواپیماهای بدون سرنشین خود برای فرود مستقل استفاده می کند.

طی یک پرواز آزمایشی اخیر برای پروژه ناسا با هدف تسریع ادغام پهپادها در حریم هوایی این کشور، بل نشان داد که کانتینر کشتیرانی خودرانش می تواند در حین پرواز از طریق یک راهرو در منطقه دالاس – فورت ورث، تماس خود را با سیستم های رادار نظارتی زمینی حفظ کند. .

مت هولوی، مدیر سیستم‌های هوشمند بل، می‌گوید: «AirSim به ما این امکان را داد که قبل از پرواز در دنیای واقعی، درک واقعی از آنچه باید انتظار داشته باشیم به دست آوریم. این یکی از ابزارهایی خواهد بود که جدول زمانی را برای افزایش تحرک هوایی تسریع خواهد کرد. اگر مجبور باشیم همه چیز را با دست، یا در یک آزمایشگاه فیزیکی یا در یک هواپیمای پرنده آزمایش و اعتبار سنجی کنیم، دهه ها صحبت می کنیم و میلیاردها هزینه در بر خواهد داشت. اما Project AirSim این کار را از طریق شبیه سازی با کیفیت بالا بیشتر می کند.

پال مایکروسافت گفت که این شرکت با تنظیم‌کننده‌های هوانوردی غیرنظامی کار می‌کند تا بفهمد چگونه Project AirSim می‌تواند به تأیید سیستم‌های پرواز مستقل کمک کند. برای مثال، نرم‌افزار پرواز را می‌توان تحت یک سری شبیه‌سازی قرار داد تا نحوه کنترل آب و هوای بد یا از دست دادن اتصال GPS را آزمایش کند.

آشیش کاپور، که AirSim اصلی را در Microsoft Research ایجاد کرد و اکنون مدیر کل گروه تحقیقاتی سیستم‌های مستقل مایکروسافت است، می‌گوید: «هنگامی که یک هواپیما در فضا در پروژه AirSim پرواز می‌کند، حجم زیادی داده تولید می‌شود.

کاپور گفت: «توانایی ما برای گرفتن این داده ها و تبدیل آن به خودمختاری، چشم انداز هوانوردی را به طور قابل توجهی تغییر می دهد. و به همین دلیل، وسایل نقلیه بیشتری را در آسمان خواهیم دید که به نظارت بر مزارع، بازرسی زیرساخت‌های حیاتی و انتقال کالاها و افراد به دورافتاده‌ترین نقاط کمک می‌کنند.»

مشتریانی که علاقه مند به آزمایش Project AirSim هستند، می توانند برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد پیش نمایش محدود، با تیم سیستم های خودکار مایکروسافت تماس بگیرند.