• خانه
  • اخبار
  • پروژه اینترنت ماهواره ای آمازون با پرتاب 83 ماهواره آغاز می شود

پروژه اینترنت ماهواره ای آمازون با پرتاب 83 ماهواره آغاز می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پروژه اینترنت ماهواره ای آمازون با پرتاب 83 ماهواره آغاز می شود

آمازون قصد دارد اپلیکیشن اینترنت ماهواره ای خود را با پروژه کویپر راه اندازی کند. برنامه ریزی با پرتاب 83 ماهواره این شرکت از سه موشک مختلف آغاز خواهد شد.

به گزارش سرویس فناوری و فناوری خبری تکنا، آمازون برنامه ریزی برای راه اندازی اینترنت ماهواره ای به نام پروژه کویپر را آغاز کرده است. این موشک از موشک های آرین اسپیس، بلو ایر و اتحاد پرتاب یونایتد برای ارسال ماهواره خود به مدار استفاده خواهد کرد.

طی یک دوره پنج ساله، حدود 83 ماهواره این شرکت و همچنین سایر ماهواره های کویپر وارد مدار خواهند شد. صورت فلکی در نظر گرفته شده برای این پروژه شامل 3236 ماهواره است. به نظر می رسد آمازون میلیاردها دلار برای راه اندازی این پروژه سرمایه گذاری کرده است. جزئیات قراردادهای این شرکت هنوز روشن نشده است. اما به گفته خود آمازون، این شرکت بزرگترین خرید تجاری وسایل نقلیه پرتاب را انجام داده است.

در پروژه آمازون، تعداد زیادی از ماهواره ها در مدار پایین زمین قرار می گیرند و اینترنت پهن باند با تاخیر کاربر کم ارائه می دهند. ظروف Project Kuiper نیز برای اسکن پایانه ها برای اتصال به اینترنت در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. این پروژه دقیقاً شبیه استارلینک به نظر می رسد، اما پروژه استارلینک چند سال زودتر از پروژه کویپر شروع شده و تاکنون حدود 2000 ماهواره را به مدار فرستاده و ارائه خدمات به کاربران را آغاز کرده است.