• خانه
  • اخبار
  • پرونده دادگاه عالی واشنگتن در مورد مالیات بر عایدی سرمایه بحث برانگیز این هفته آغاز می شود

پرونده دادگاه عالی واشنگتن در مورد مالیات بر عایدی سرمایه بحث برانگیز این هفته آغاز می شود

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پرونده دادگاه عالی واشنگتن در مورد مالیات بر عایدی سرمایه بحث برانگیز این هفته آغاز می شود

پرونده دادگاه عالی واشنگتن در مورد مالیات بر عایدی سرمایه بحث برانگیز این هفته آغاز می شود
ساختمان کنگره ایالت واشنگتن در المپیا، واشنگتن (عکس Bigstock)

دادگاه عالی ایالت واشنگتن این هفته استدلال هایی را درباره قانونی بودن مالیات بر عایدی سرمایه بالای 250000 دلار در ایالت بررسی خواهد کرد.

مالیات بر عایدی سرمایه که توسط قانونگذار تصویب شد و دو سال پیش توسط فرماندار Jay Inslee امضا شد، موج هایی را در صنعت فناوری ایجاد کرد زیرا سهام هایی را هدف قرار می دهد که می توانند بخش مهمی از غرامت کارگران باشند.

سال گذشته، یک قاضی دادگاه عالی شهرستان داگلاس این قانون را به این دلیل که قانون اساسی واشنگتن را برای اعمال مالیات به طور مساوی نقض می کند، رد کرد.

دیوان عالی ایالت پس از درخواست تجدیدنظر دادستان کل باب فرگوسن با رسیدگی به این موضوع موافقت کرد و این پرونده بحث برانگیز به طور بالقوه می تواند ممنوعیت طولانی مدت مالیات بر درآمد واشنگتن را لغو کند.

مالیات بر عایدی سرمایه چگونه کار می کند؟

این قانون 7 درصد مالیات بر عایدی سرمایه را بر بیش از 250000 دلار از فروش سهام و اوراق قرضه، بدون احتساب درآمدهای حاصل از املاک و حساب های بازنشستگی، از جمله استثنائات دیگر، وضع کرد.

درآمد تخمینی 500 میلیون دلاری سالانه که انتظار می‌رود مالیات ایجاد کند، صرف برنامه‌های آموزشی دوران کودکی و ساخت مدرسه می‌شود. و مدافعان می‌گویند این یکی از راه‌های تغییر قوانین مالیاتی قهقرایی واشنگتن برای یکسان کردن زمینه بازی برای جوامع رنگین پوست و جوامع روستایی است.

اندی نیکولاس، یکی از همکاران ارشد این موسسه، گفت: «کد مالیاتی وارونه ما به این معنی است که افراد سیاه پوست، بومی یا رنگین پوست بیش از سهم عادلانه خود در مسئولیت تأمین مالی مدارس، مراقبت های بهداشتی و سایر ساختارهای عمومی مهم هستند.» مرکز ایالت واشنگتن برای بودجه و سیاست، در پانلی که توسط طرفداران اصلاحات مالیاتی در Invest in WA برگزار شد. همین امر در مورد بسیاری از ما که در جوامع روستایی زندگی می کنیم نیز صدق می کند.

درآمد حاصل از این مالیات در حال حاضر برای ایجاد زیرساخت های آموزش در دوران کودکی استفاده می شود.

من نمی دانم چگونه این بحث در مورد اینکه آیا این مالیات بر درآمد است وجود دارد.

استفان بلانفورد، مدیر اجرایی اتحادیه کودکان غیرانتفاعی، در خلال این پنل گفت: “برای ما شرم آور است که به روزی برگردیم که بودجه برای K-12 و یادگیری اولیه وجود نداشت.”

دعوا چیست؟

به طور کلی، دو طرف بحث در مورد کد مالیاتی واشنگتن وجود دارد: کسانی که می‌خواهند ساختار مالیاتی را ادامه دهند که به شدت به مالیات بر فروش و دارایی برای تأمین مالی برنامه‌های دولتی متکی است، و کسانی که مایلند مالیات بیشتری از ساکنان ثروتمند دریافت کنند – احتمالاً حتی. معرفی مالیات بر درآمد با لغو یک حکم دادگاه در سال 1933 که مالیات بر درآمد را به عنوان مالیات بر دارایی طبقه بندی می کرد و بنابراین باید به طور یکسان برای همه شهروندان اعمال شود.

این پرونده به این اهداف متضاد می پردازد، اما مشخص نیست که بحث ها در باتلاق اصلاح قانون اساسی تا کجا پیش خواهد رفت.

پل لارنس، وکیل پاسیفیکا که این هفته به نمایندگی از ناحیه مدرسه، مربیان و والدین بحث کرد، گفت: “سوال اساسی در برابر دادگاه این است که ویژگی صحیح مالیات بر عایدی سرمایه چیست؟”

به عبارت دیگر: آیا این عوارض معاملاتی است یا مالیات بر درآمد؟

جیسون مرسیه، مدیر مرکز اصلاحات دولتی در مرکز سیاست واشنگتن، مخالف صریح مالیات جدید به این دلیل است که این مالیات معادل مالیات بر درآمد است.

او گفت: “من نمی دانم چگونه بحث در مورد اینکه آیا این مالیات بر درآمد است وجود دارد.” “به معنای واقعی کلمه هر متخصص مالیاتی در جهان، از IRS، هر ایالت دیگر، تا کشورهای دیگر، همین را به شما خواهد گفت – سود سرمایه درآمد است و مالیات بر آنها مالیات بر درآمد است. خود واشنگتن مدعی است که این مالیات مالیات غیر مستقیم است.

لارنس استدلال می کند که این به این سادگی نیست. مالیات بر عایدی سرمایه را با مالیات هایی که هنگام فروش ملک می پردازید مقایسه می کند – نه مالیات هایی که سالانه برای داشتن یک ملک می پردازید.

وی گفت: «اگر ملکی دارید و آن را می فروشید، مشمول مالیات غیر مستقیم املاک هستید.

اما اگر دادگاه عالی قانون مالیاتی جدید را لغو کند، لارنس گفت که تیم او به مرحله دوم دفاع خواهد رفت: تلاش برای لغو حکمی که قدمت آن نزدیک به 100 سال است.

“اگر دیوان عالی تشخیص دهد که مالیات غیر مستقیم در واقع یک مالیات بر درآمد است، ما استدلال می کنیم که پرونده های مربوط به دهه 1930 که معتقد بودند مالیات بر درآمد مالیات بر دارایی بر اساس قانون واشنگتن است، اشتباه حل شده است و باید بررسی و لغو شود.” لارنس گفت.

چقدر احتمال دارد که این مورد واقعاً قانون مالیات بر درآمد واشنگتن را تغییر دهد؟

هیو اسپیتزر، استاد حقوق اساسی در دانشگاه واشنگتن، یکی از طرفداران برجسته تغییر روش مالیات بر شهروندانش در ایالت واشنگتن است. او از ایجاد سیستمی حمایت می کند که شامل مالیات بر درآمد متوسط ​​باشد تا نرخ های پرداخت مالیات مشابهی برای سطوح درآمد ایجاد کند.

اسپیتزر گفت: «اگر دادگاه پرونده 1933 را لغو کند، به قانونگذار و مردم این امکان را می دهد که سیستم مالیاتی با نرخ مالیات بر فروش پایین تر، نرخ مالیات بر دارایی پایین تر، اما پس از آن یک مالیات بر درآمد متوسط، پایدارتر داشته باشند.

این مالیات تازه شروع به رسیدگی به نابرابری درآمد در این ایالت کرده است.»

اما او نفس خود را حبس نمی کند که این مورد جرقه ای خواهد بود که آن نوع تغییر قانون اساسی را شعله ور می کند.

او گفت: “در حالی که اگر دادگاه عالی ایالت ما پرونده 1933 را لغو کند و به طور خاص بگوید که مالیات بر درآمد طبق قانون اساسی است، خوشحال می شوم … حدس می زنم آنها این کار را نکنند.” تشخیص اینکه این مالیات مستقیم بر سرمایه است و نه نوعی مالیات بر دارایی، برای آنها بسیار واضح و آسان است. آنها واقعاً دلیلی برای تصمیم گیری در قانون اساسی ندارند.

تهدید یا فرصت؟

بر اساس گزارش Invest in WA Now، حدود 7000 خانوار – ثروتمندترین در ایالت – تصور می شود که تحت تأثیر این قانون بحث برانگیز قرار دارند. تقریباً دو سوم این خانوارها در شهرستان کینگ هستند.

شارون چن، یکی از مدیران سابق مایکروسافت که در حال حاضر در هیئت مدیره Progress Alliance حضور دارد، یکی از این 7000 نفر است. هفته گذشته، او به پانل حامیان اصلاحات مالیاتی Invest in WA Now پیوست و دلیل این موضوع را مطرح کرد که چرا فکر می کند این تنها راه است. منصفانه.

او گفت: “خانواده من بسیار خوشحال هستند و ما این مالیات را پرداخت خواهیم کرد.” و افزود: “این مالیات تازه شروع به رفع نابرابری درآمدی که در این ایالت داریم می کند.”

اما مرسیه از مرکز اصلاحات دولتی گفت که او معتقد است که این مالیات تهدیدی قابل توجه برای توانایی واشنگتن برای جذب تجارت و حفظ ثروتمندترین ساکنان ایالت است.

مرسیه گفت: «حتی قبل از تصویب این مالیات بر عایدی سرمایه، از صاحبان مشاغل در کالیفرنیا شنیدم که در نظر دارند به واشنگتن نقل مکان کنند، اما من نگران آنچه می‌شنوم هستم.» به من گفته شده که نوادا و تگزاس اکنون شرط بندی های امن تری هستند. با نزدیک شدن به جلسه دادگاه، من همچنان از مردم واشنگتن می شنوم که باز کردن درب مالیات بر درآمد آخرین نی خواهد بود.”

واشنگتن در رتبه‌بندی اخیر اندیشکده «بنیاد مالیات» در مورد فضای مالیاتی کسب‌وکار این ایالت، ۱۳ پله به رتبه ۲۸ سقوط کرد، «بیشتر به دلیل کنار گذاشتن وضعیت خود به عنوان یک ایالت بدون مالیات بر درآمد»، پس از تصویب مالیات بر عایدی سرمایه. .

واشنگتن… همیشه توسط این کشور حمایت شده است فهرست مطالب با چشم پوشی از مالیات بر درآمد»، این بنیاد نوشت. “با از دست دادن این ویژگی متمایز، ایالت در رتبه بندی ما سقوط کرده است.”

نیکلاس از مرکز بودجه و سیاست ایالت واشنگتن با ایده مهاجرت دسته جمعی ثروتمندان واشنگتن به دلیل مالیات بر عایدی سرمایه مخالف است.

وی گفت: تحقیقات نشان می دهد که مالیات تنها یک دلیل بسیار کوچک برای جابجایی افراد به هر دلیلی است. “عوامل واقعی که مهاجرت بین ایالتی را تحریک می کند، که به هر حال در مجموع بسیار کم است، مواردی مانند هزینه مسکن و در دسترس بودن مدارس و پارک های خوب و محیط زیست هستند – چیزهایی که مالیات ها در واقع هزینه آنها را پرداخت می کنند.”