• خانه
  • اخبار
  • پرواز فضایی زیرمداری بعدی Blue Origin مسیرهای جدیدی را برای تهیه بلیط هموار می کند

پرواز فضایی زیرمداری بعدی Blue Origin مسیرهای جدیدی را برای تهیه بلیط هموار می کند

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پرواز فضایی زیرمداری بعدی Blue Origin مسیرهای جدیدی را برای تهیه بلیط هموار می کند

پرواز فضایی زیرمداری بعدی Blue Origin مسیرهای جدیدی را برای تهیه بلیط هموار می کند
خدمه ماموریت Blue Origin NS-21 در محل پرتاب 1 جمع می شوند. سمت چپ: ایوان دیک، ویکتور وسکوو، جیسون رابینسون، ویکتور کوریا هسپانیا، هامیش هاردینگ و کاتیا اچازارتا. (عکس آبی مبدا)

مدارهای زیرمداری ارائه شده توسط سرمایه گذاری فضایی جف بزوس Blue Origin برای افرادی که پرواز کرده اند قابل توجه است، اما ماموریت برنامه ریزی شده برای پرتاب در روز شنبه به همان اندازه قابل توجه است که برخی از خدمه آن چگونه موفق به پرواز شدند.

یکی از خلبانان فضایی، کاتیا اچازارتا، اولین ذینفع از برنامه شهروندان فضانورد فضا برای بشریت است، یک تلاش بشردوستانه که از پروازهای فضایی برای نامزدهای شایسته حمایت می کند. Echazaretta، مهندس برق که مجری مشترک سریال YouTube Netflix IRL و عضو تیم CBS Unstoppable Mission است، اولین زن مکزیکی تبار خواهد بود که به آخرین خط می رسد.

یکی دیگر از اعضای خدمه، ویکتور کوریا هسپانیا، دومین برزیلی خواهد بود که به فضا پرواز می کند و اولین “کریپتونوت” خواهد بود. محل او توسط آژانس فضایی Crypto حمایت می شود، که به طور کامل توسط جامعه NFT از طریق درآمد Mint تامین می شود. هیسپانیا برنده سفر قرعه کشی شد.

ایوان دیک، سرمایه گذار Dick Holdings LLC، اولین فردی خواهد بود که دومین پرواز را با فضاپیمای زیرمداری Blue Origin New Shepard انجام می دهد. او یکی از خدمه مأموریت NS-19 در دسامبر گذشته بود که با دختر آلن شپرد، فضانورد پیشگام مرکوری، پرواز می کرد.

خدمه شش نفره توسط Hamish Harding، رئیس Action Aviation تکمیل می شود. جیسون رابینسون، موسس یک شرکت تجاری املاک و مستغلات به نام JJM Investments و یکی از بنیانگذاران Dream Variations Ventures. و ویکتور وسکوو، یکی از بنیانگذاران Insight Equity، یک شرکت سرمایه گذاری خصوصی.

این پنجمین پرتاب فضایی زیرمداری با خدمه Blue Origin خواهد بود که بر روی افراد برجسته ای مانند کاپیتان Star Trek ویلیام شتنر، پیشگام هوانوردی والی فانک و خود بزوس پرواز کرده است. خروج از سایت راه اندازی شرکت 1 در غرب تگزاس برای ساعت 8 صبح CT (6 صبح PT) در روز شنبه برنامه ریزی شده است، با پخش جریانی از طریق وب سایت Blue Origin و YouTube در T-minus 60 دقیقه.

همیشه این احتمال وجود دارد که تاخیر یا مشکلات فنی منجر به تاخیر شود. دو هفته پیش Blue Origin تلاش راه اندازی قبلی را لغو کنید زمانی که مهندسان دریافتند که یکی از سیستم های پشتیبان نیو شپرد انتظارات عملکرد آنها را برآورده نمی کند.

با فرض اینکه همه چیز طبق برنامه پیش برود، شتاب‌دهنده هیدروژنی نیو شپرد کپسول خدمه را فراتر از خط ۱۰۰ کیلومتری (۶۲ مایلی) می‌فرستد که مرز پذیرفته‌شده بین‌المللی برای فضا را مشخص می‌کند.

خلبانان فضایی چند دقیقه بی وزنی را تجربه خواهند کرد و از طریق پنجره های کپسول به زمین منحنی نگاه خواهند کرد. شتاب‌دهنده کنترل‌شده خودران در فاصله‌ای نزدیک از سکوی پرتاب فرود می‌آید، در حالی که کپسول یک چتر نجات را در میان مراتع تگزاس فرود می‌آورد. کل سفر باید کمی بیشتر از 10 دقیقه طول بکشد.

برخلاف Virgin Galactic که قیمت 450000 دلاری را برای سفرهای فضایی زیر مداری خود اعلام کرد، Blue Origin به طور خصوصی درباره قیمت بلیط مذاکره می کند و میزان پرداختی را که مشتریانش می پردازند را فاش نمی کند. اما مسیرهایی که Echazaretta و Hespanha دنبال می‌کنند نشان می‌دهد که همه مجبور نیستند صدها هزار دلار برای رسیدن به فضا هزینه کنند.

اگرچه Echazaretta اولین “فضانورد فضایی” است که توسط Space for Humanity حمایت مالی می شود، اما او اولین خلبان فضایی تجاری نیست که بلیط فضایی را توسط شخص دیگری خریداری کرده است. سال گذشته، میلیاردر جرد آیزاکمن، بلیط های مداری سه خلبان فضایی را برای مأموریت بشردوستانه Inspiration4 پوشش داد.

هلن شارمن شیمیدان بریتانیایی در سال 1991 پس از انتخاب شدن در یک کمپین با بودجه خصوصی به نام پروژه جونو، به ایستگاه فضایی میر روسیه پرواز کرد.

ماموریت روز شنبه به عنوان NS-21 شناخته می شود زیرا بیست و یکمین پرواز نیو شپرد است (به استثنای پرتاب های بدون سرنشین). در اینجا نموداری برای NS-21 آمده است که دارای یک پنجره پرتاب در ساعت 8 صبح CT (6 صبح به وقت شرقی) است:

  • T-minus-7.5 ساعت: استقرار یک موشک
  • T منهای 3 ساعت: بار پیشران
  • T-minus-45 دقیقه: فضانوردان به سمت سایت حرکت می کنند
  • T-minus-35 دقیقه: ورودی کپسول
  • T-minus-24 دقیقه: دریچه بسته است
  • T-minus-10 دقیقه: “شروع” نهایی برای شروع