منو سایت

  • خانه
  • اخبار
  • پرسش و پاسخ: دانشگاه به رهبر STEM در واشنگتن برای جایزه ریاست جمهوری و حمایت او از دانشکده زنان

پرسش و پاسخ: دانشگاه به رهبر STEM در واشنگتن برای جایزه ریاست جمهوری و حمایت او از دانشکده زنان

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پرسش و پاسخ: دانشگاه به رهبر STEM در واشنگتن برای جایزه ریاست جمهوری و حمایت او از دانشکده زنان

پرسش و پاسخ: دانشگاه به رهبر STEM در واشنگتن برای جایزه ریاست جمهوری و حمایت او از دانشکده زنان
جویس ایان، مدیر مرکز ADVANCE برای تغییرات نهادی در دانشگاه واشنگتن. (عکس UW)

حرفه آکادمیک STEM شامل دانش، دسترسی و ارتباطات تخصصی است. اساتید، مدیران، معلمان و معدنچیان شاغل با بودجه خارجی هستند. سخت ترین سال های آنها اغلب با والدین اولیه همپوشانی دارد. و همکاران می توانند به شدت قضاوت کنند.

علاوه بر این، دانشمندان اغلب یک بازی خودی هستند، و راه درازی برای زنان برای نفوذ به باشگاه برای چندین دهه است.

پیشرفت کند اما ثابت است. در دانشگاه واشنگتن، تعداد اساتید زن در رشته های STEM از رشد ملی در 20 سال گذشته پیشی گرفته است. جویس ایان، مدیر مرکز تغییرات سازمانی UW ADVANCE، می گوید که ماموریت سازمان او برای کمک به معلمان در پس برخی از این پیشرفت ها قرار دارد.

دیگران موافقند. ماه گذشته، ایان توسط پرزیدنت بایدن به عنوان یکی از 12 نفری شناخته شد که جایزه 10000 دلاری ریاست جمهوری را برای برتری در علوم، ریاضی و مهندسی دریافت کردند. ایان دو مدیر سابق برنامه UW، دنیس دنتون و ایو ریسکین را دنبال می کند که این افتخار را نیز به دست آوردند.

این برنامه در سال 2001 به عنوان بخشی از اولین گروه از موسسات ملی ADVANCE با بودجه بنیاد ملی علوم ایالات متحده برای کمک به استخدام و حفظ معلمان زن راه اندازی شد. از آن زمان، برنامه UW برای خدمت به تمام اعضای هیئت علمی در داخل و خارج از STEM گسترش یافته است، اگرچه هنوز هم میزبان ناهار مربیگری ماهانه برای اعضای هیئت علمی زنان است.

سمینارهای او به معلمان می آموزد که چگونه یک آزمایشگاه را اداره کنند، کمک هزینه بنویسند، یا راهنمایی ارائه دهند، و با بخش ها همکاری کنند تا شیوه های استخدام را بررسی کنند و تعصب را از بین ببرند. این برنامه به زنان کمک می کند، اما به همه کمک می کند.

از سال 2001 تا 2019، درصد معلمان زن در ده بخش مهندسی UW از 14 درصد به 26 درصد افزایش یافته است. در علوم طبیعی نیز نسبت به مدت مشابه از 13 درصد به 24 درصد افزایش یافته است.

ایان همچنین چندین برنامه ملی آموزشی و راهنمایی برای پزشکان اولیه را مدیریت می کند. دانشمندان و مهندسان از گروه هایی که کمتر حضور دارند.

brooztechnology اخیراً با Ian، استادیار سابق مهندسی صنایع در UW، در مورد این برنامه و چگونگی افزایش مشارکت زنان در مشاغل آکادمیک STEM صحبت کرد. مصاحبه برای وضوح و اختصار ویرایش شد.

brooztechnology: برنامه UW ADVANCE چگونه به افزایش تعداد معلمان زن در UW کمک کرده است؟

ین: تغییر فرهنگ زمان زیادی می برد. یکی از چیزهای کلیدی طول عمر ما است و بخشی از طول عمر ما به این دلیل است که زمان زیادی را صرف سرمایه گذاری در روابط با مردم می کنیم. ما تبدیل به یک منبع قابل اعتماد برای مدیران گروه شده‌ایم، بنابراین آنها می‌آیند و از ما سؤال می‌پرسند و از ما می‌پرسند که چگونه روند استخدام معلمان را بهبود بخشیم و چگونه از اعضای هیئت علمی آنها حمایت کنیم. آنها معلمان خود را به سمت ADVANCE به عنوان منبعی در دانشگاه هدایت می کنند.

وقتی با داوطلبان معلم در محوطه دانشگاه مصاحبه می شود، سعی می کنیم با آنها ملاقات کنیم. ما از اساتید زن می شنویم که صحبت با ADVANCE و شنیدن آنچه از طریق برنامه در دسترس است یکی از ویژگی های کلیدی است که آنها را به دانشگاه واشنگتن می کشاند. ما در تلاش هستیم تا فرهنگ کاملی را ایجاد کنیم که همه در موفقیت معلمان و به ویژه معلمان زن سرمایه گذاری کنند.

آیا فکر می کنید در حمایت از هیئت علمی بانوان در تغییرات ساختاری در گروه ها نقش داشته اید؟

یکی از برنامه های پیشرو ما، سمینارهای فصلی برای روسای بخش است، و این فراتر از بخش های تحقیقاتی و مهندسی ما است. آنها می گویند که تعامل آنها با ADVANCE رشد مهارت های رهبری آنها را شکل داده است و همچنین به آنها کمک کرده است تا بفهمند چه منابعی در محوطه دانشگاه در دسترس است. افراد همچنین عملیات خود و نحوه برخورد با مشکلات را بر اساس آموخته های خود از طریق ADVANCE تغییر می دهند.

در طول 20 سال گذشته، ما با روسای دانشکده و گروه های خود در مورد استخدام معلمان و در مورد برخی از شیوه های موثر و بهتر برای ایجاد یک تجربه فراگیرتر و فرآیند استخدام گفتگوی مداوم داشته ایم.

ما به دپارتمان‌ها کمک کردیم تا به این فکر کنند که چگونه نه تنها به مهارت‌های تحقیق و تدریس، بلکه برای مهارت‌های رهبری، به‌ویژه در فرهنگ، آب و هوا، عدالت و شمول ارزش‌گذاری می‌کنند. بخشی از محقق خوب بودن، درک این مسائل است. محققان خوب، محققین فراگیر هستند.

چرا برخی از حوزه ها مانند علوم کامپیوتر از زنان عقب مانده و معلمان زن کمتری دارند؟

پرسش و پاسخ: دانشگاه به رهبر STEM در واشنگتن برای جایزه ریاست جمهوری و حمایت او از دانشکده زنان
درصد مدارک دکترای زن اعطا شده در حوزه های STEM در ایالات متحده (نمودار مرکز تحقیقات PEW)

آنجا اتفاقات زیادی می افتد. این ترکیبی از جرم بحرانی نیست [of women] بلکه فرهنگی است که در این زمینه ها ارزشمند و دانا دیده می شود. محیط زیست ترکیبی از چیزهای مختلف است. مطالعاتی وجود دارد که در مورد این ارتباط بین [perceptions of] چه توانایی های ذاتی باید در یک منطقه خاص و تنوع جنسیتی در آن زمینه داشته باشید. هر چه بیشتر فکر کنید که باید با این به دنیا بیایید یا توانایی ذاتی در این زمینه داشته باشید، تنوع این ناحیه کمتر است. همه این چیزها در یک زمان تلاقی می کنند.

فرهنگ به خودی خود بسیار پیچیده و چند بعدی است و راه های مختلفی برای دستیابی به برخی پیروزی های کوچک برای تقویت آن فرهنگ وجود دارد. بنابراین وقتی شروع به حرکت در آن جهت‌ها کردید، می‌بینید که این پیروزی‌های کوچک به ساخت و ساز ادامه می‌دهند، و چیز بعدی که می‌دانید، حوزه یا بخش کاملاً متفاوت به نظر می‌رسد – اما فوراً اتفاق نمی‌افتد.

آیا تلاش برای مطالعه شیوه های استخدام معلمان زن موانعی را برای استخدام مردان با شرایط برابر یا بهتر ایجاد می کند؟ به عنوان مثال، پدرو دومینگوس، استاد سابق علوم کامپیوتر UW، اخیراً گفت که مردان مورد تبعیض قرار می گیرند.

تحقیقات نشان داده است که چگونه فرهنگ، هنجارها و بسیاری از عوامل دیگر بر افرادی که در STEM پیشرفت می‌کنند و نمی‌کنند، تأثیر می‌گذارند. همکار من در UW، Sapna Cheryan، کار بزرگی در مورد تأثیر فرهنگ مردانه در STEM انجام داد.

دو مقاله از علوم پایه زمینه مفید اضافی را فراهم کند. مقاله اول در مورد مسیرهای مردان و زنان با سطوح مختلف موفقیت در علوم و ریاضیات صحبت می کند. [The study concludes that more lower-achieving men than women are majoring in physics, engineering and computer science as undergraduates. Therefore, if graduate programs selected only the basis of merit, they would expect to see a higher proportion of women than undergraduate programs]. مقاله دوم ارتباط بین اعتقاد به استعداد ذاتی و توزیع جنسیتی در رشته های تحصیلی را نشان می دهد.

بنابراین، این سؤال که آیا مردان با صلاحیت بالا در مناطقی با تفاوت‌های جنسیتی محروم هستند، سؤالی نیست که ما باید بپرسیم. بلکه باید دلایل تفاوت‌ها و استراتژی‌هایی را برای ایجاد زمینه‌های فراگیر برای افراد با هر زمینه‌ای به منظور موفقیت و مشارکت جستجو کنیم.

دانشگاه های دیگر چه چیزی می توانند از برنامه شما بیاموزند؟

جوهر جایزه من، نحوه فکر کردن من در مورد آن، در واقع ارزش ایجاد روابط و جامعه برای ایجاد حس تعلق و ایجاد یک محیط فراگیر است – عدم دست کم گرفتن ایجاد جامعه و روابط در برخی زمینه ها، که می تواند منجر به غفلت شود. من زمان زیادی را صرف ایجاد روابط با مردم می کنم، تا جایی که می توانم، از یک دانشکده جدید گرفته تا مدیران. و این منجر به مکالمه، به اشتراک گذاری اطلاعات، و شبکه سازی و ارتباط افراد می شود. همه این موارد بخشی از داستان موفقیت هر فرد در علم است.