• خانه
  • اخبار
  • پرسش و پاسخ: برایان سورت پس از حمایت از رشد سیاتل، تمرکز خود را به موفقیت منطقه ای تغییر می دهد.

پرسش و پاسخ: برایان سورت پس از حمایت از رشد سیاتل، تمرکز خود را به موفقیت منطقه ای تغییر می دهد.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پرسش و پاسخ: برایان سورت پس از حمایت از رشد سیاتل، تمرکز خود را به موفقیت منطقه ای تغییر می دهد.

پرسش و پاسخ: برایان سورت پس از حمایت از رشد سیاتل، تمرکز خود را به موفقیت منطقه ای تغییر می دهد.
برایان سورات، مدیرعامل و رئیس شرکت Greater Seattle Partners، در مراسم استقبال اخیر از جاسیندا آردرن، نخست وزیر نیوزیلند، در آکواریوم سیاتل به شرکت کنندگان سخنرانی می کند. (عکس از آلن آلابستر)

برایان سورات به مدت 13 سال برای شهر سیاتل کار کرده است، از جمله 2 1/2 رهبری آژانس متمرکز بر توسعه اقتصادی برای شهر. سورات در سمتی که هفت ماه برعهده داشت، همچنان نگران رشد است، اما تمرکز او به منطقه معطوف شده است.

Surratt مدیرعامل و رئیس شرکت Greater Seattle Partners است، یک ابتکار عمومی-خصوصی که به دنبال جذب سرمایه‌گذاری، شرکت‌ها و مشاغل با کیفیت در منطقه است، که شامل سیاتل، بلوو، اورت، تاکوما و بسیاری از نقاط بین آن‌ها می‌شود.

Surratt در یک گفتگوی ویدیویی اخیر با brooztechnology گفت: “چند ماه اول را صرف درک عمیق تر از جاه طلبی های سایر بخش های منطقه کردم.” «آنها کجا می خواهند بروند؟ چگونه داستان خود را به عنوان یک منطقه به طور جمعی بیان کنیم؟

او گفت که این نقش چشمانش را باز کرد و به او قدردانی عمیق تری نسبت به چیزی که ممکن است کسی را به منطقه ای غیر از سیاتل و موقعیت آن به عنوان یک مرکز فناوری پیشرو جذب کند، داد. و هدف GSP این است که این داستان را از گوشه سمت چپ بالای کشور خارج کند.

سورات گفت: برای موفقیت، باید دنیا را طراحی کنیم. چیزهایی که ما در اینجا ایجاد می کنیم، افرادی که به منطقه خود می آوریم، آنها موفق هستند زیرا درک می کنند که نیاز به دستیابی به موفقیت جهانی وجود دارد.

ما اخیراً با Surratt آشنا شدیم و چندین موضوع را پوشش دادیم، از جمله:

  • تاثیر آمازون: چندین بار وجود آمازون در آن منطقه و ادامه رشد مثبت بوده است.
  • شرکت های پرسنل در سیاتل: ما باید فرصت‌هایی را برای گسترش مراکز شغلی در سرتاسر منطقه جستجو کنیم، لازم نیست فقط سیاتل و بلوو باشند. ما باید در حین رشد دریابیم که چگونه مطمئن شویم محل کارمان پراکنده است و در جایی که با مردم هستند ملاقات می کنیم.
  • بخش علوم زیستی: ما شروع به نفوذ به آن منطقه رده بالای علوم زیستی کرده ایم. ما در واقع اکنون سطحی از عمق و تنوع در علوم زیستی داریم که هرگز در این منطقه نداشتیم.”

برای اطلاعات بیشتر درباره این پرسش و پاسخ brooztechnology که برای اختصار و وضوح ویرایش شده است، ادامه دهید.

brooztechnology: شرکای بزرگ سیاتل چه می کنند؟

برایان سورات: تمرکز اصلی ما جذب شرکت های ملی و بین المللی و سرمایه گذاری و استعداد در منطقه است. ما می خواهیم داستان خود را بگوییم، می خواهیم منطقه را تبلیغ کنیم، می خواهیم در نمایشگاه های مختلف تجاری داخلی و بین المللی شرکت کنیم. در چند ماه گذشته ما میزبان بازدیدکنندگان و هیئت های بین المللی زیادی بوده ایم. شرط می بندم که در خارج از GSB مشارکت عمومی-خصوصی متنوع تری پیدا نخواهید کرد. از شهرستان اسنوومیش، شهر بلیو، خطوط هوایی آلاسکا، آمازون، بوئینگ… هیئت مدیره ما و شرکای ما نشان دهنده یک ارتباط واقعاً منحصر به فرد بین بخش عمومی و خصوصی در مورد سلامت اقتصادی ما هستند.

چگونه GSP و منطقه در دنیای امروز، در دوران رکود اقتصادی، جذب نیرو می کنند؟

منطقه ما از دیرباز دارای تنوع فوق العاده ای بوده است. ما همه تخم‌مرغ‌هایمان را در یک سبد نمی‌گذاریم – فکر می‌کنم این درس را در دهه 1970 یاد گرفتیم، زمانی که بوئینگ بود و هیچ کس دیگری. همانطور که گفته شد، ما شرکت‌های سنگین‌وزن بزرگ-بوئینگ، مایکروسافت، آمازون- را داریم و آنها یک اثر خوشه‌بندی دارند. از منظر استخدام، مردم همچنان می خواهند اینجا باشند زیرا می خواهند از همه این دارایی هایی که ما در منطقه داریم استفاده کنند. وقتی به چشم انداز نگاه می کنم، مناطقی که بیشترین موفقیت را خواهند داشت، مناطقی هستند که برای استعدادیابی رقابت می کنند، زیرا سرمایه و تجارت مردم را دنبال می کنند. من به کالیفرنیا و تگزاس از بسیاری جهات به عنوان رقبای اصلی خود نگاه می کنم، و وقتی در مورد فضای کسب و کار و فضای نوآوری ما صحبت می کنید، با آنها موافقم. و همچنین از نظر فرهنگی، ما مکان بسیار دلپذیرتر و بازتری هستیم.

دو سال گذشته و کار از راه دور چه تأثیری بر آن داشته است؟ آیا می بینید که مردم می گویند، “من در واقع مجبور نیستم در سیاتل باشم، می توانم هر جایی باشم”؟

این بستگی به بخش صنعت و مکان دارد. دنیای فناوری گسترده‌تر از بسیاری جهات توانسته انعطاف‌پذیرتر باشد و نحوه انجام کار از خانه را بیابد، و این به بخش بسیار مهمی از جذب و حفظ کارمندان تبدیل شده است. همانطور که گفته شد، شما شروع به افزایش در بازگشت مردم به مرکز شهر کرده اید. من عضو هیئت مدیره انجمن مرکز شهر سیاتل هستم و به تازگی گزارش‌های جدیدی را دیدم که نشان می‌دهد به بیش از 40 درصد از کارگران برگشته‌اند. دور از پیش از همه گیری، اما همچنین یک جهش قابل توجه از پایین و بسیار جلوتر از سانفرانسیسکو و لس آنجلس و برخی دیگر از شهرهای مشابه ما در آن جبهه. این سوال که مردم کجا می خواهند کار کنند به کل منطقه ما صحبت می کند. ما باید فرصت‌هایی را برای گسترش مراکز شغلی در سراسر منطقه جستجو کنیم، نه لزوماً فقط سیاتل و بلیو. چگونه به جوامعی که از لحاظ تاریخی مراکز اشتغال قوی بوده اند – تاکوما، اورت – و مردم کجا هستند نگاه می کنید؟ ما باید در حین رشد دریابیم که چگونه مطمئن شویم محل کارمان پراکنده است و در جایی که با مردم هستند ملاقات می کنیم.

پرسش و پاسخ: برایان سورت پس از حمایت از رشد سیاتل، تمرکز خود را به موفقیت منطقه ای تغییر می دهد.
برایان سورات در سال 2015 با خانواده‌اش در کنارش، توسط شهردار اد موری به عنوان مدیر دفتر توسعه اقتصادی شهر سیاتل سوگند یاد کرد. (عکس از برایان سورات)

چه حسی دارید که از کارتان در سیاتل به این نقش رسیدید؟

من از تابستان 1998 در این منطقه بوده ام و تمام دسیسه ها و تحولات سیاتل و این منطقه و اقتصاد را دیده ام. من همیشه می دانستم که منطقه ما چقدر پویا و متنوع است، اما حضور در این نقش به من قدردانی عمیق تری از مقیاس و وسعت دارایی های منطقه ای مان را داده است. من به انفجار تولید پیشرفته در اورت فکر می کنم. شهرستان اسنوومیش واقعا گردشگری را تقویت کرده است. انرژی پاک در تاکوما؛ شناخت برخی از قبایل و توسعه اقتصادی آنها. هیدروژن و نوآوری دریایی… در منطقه ما خارج از شهر سیاتل خیلی اتفاق می افتد. بازارهای کار و سرمایه به مرزهای سیاسی اهمیت نمی دهند. من فکر می کنم ما به عنوان یک منطقه به بلوغ رسیده ایم – موفقیت سیاتل موفقیت منطقه است، موفقیت Bellevue موفقیت منطقه است.

بنابراین تمرکز کمتری روی ذهنیت سیاتل در مقابل بلوو وجود دارد، زیرا در منطقه همه چیز یک امتیاز مثبت است؟

با هم بلند می شویم. من به چنین انتخابات جعلی اعتقادی ندارم، به خصوص در مورد اقتصاد. ما خوش شانس هستیم که سیاتل این تنوع را دارد و من می خواهم بتوانم انتخاب های مختلفی را به شرکت هایی که در سطح ملی و سراسر جهان با آنها صحبت می کنیم ارائه دهم. کار ما این نیست که بگوییم، “شما باید برای X به اینجا بروید.” ما می گوییم، “اینم منوی کامل. و در اینجا تمام ویژگی هایی است که جوامع مختلف دارند. ما می خواهیم بهترین اطلاعات را برای تصمیم گیری به آنها بدهیم. موفقیت Bellevue فوق العاده بوده است و همه ما باید آن را جشن بگیریم. من می خواهم همان سطح موفقیت را در اورت و تاکوما و دوستانمان در جنوب در آبرن و کنت ببینم.

آیا فکر می کنید آمازون برای منطقه خوب است؟

کاملا بله. در طول پنج سال گذشته، آمازون کشور را در سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی، هزینه‌های سرمایه، مشاغل و پروژه‌های ایجاد شده رهبری کرده است. من فکر می کنم گسترش آنها به Bellevue نشان دهنده رشد آنها به عنوان یک شرکت است. بازی در مورد جذب استعداد و حفظ استعداد است. زمانی که من در شهر سیاتل بودم، زمانی که آمازون توسعه بزرگی را انجام داد تا مطمئن شود دفتر مرکزی آنها در قلب مرکز شهر همه امکانات رفاهی را دارد، موضوع جذب استعدادها بود. گسترش آنها به Bellevue نیز به نظر من در مورد استعداد است. همانطور که نیروی کار آنها بالغ می شود، مردم فرصت های متفاوتی می خواهند، آنها خواهان نزدیکی به خانه های خود هستند. آنها شاهد افزایش نیروی کار خود در سمت شرقی دریاچه واشنگتن بودند. وجود آمازون در آن منطقه و ادامه رشد چندین بار مثبت بوده است. چیزی که در سال‌های اخیر در مورد آمازون قدردانی کرده‌ام این است که آن‌ها به گفتگوهای زیادی درباره مقرون به صرفه بودن و آنچه برای داشتن یک منطقه سالم نیاز است، دست زده‌اند. صندوق سرمایه گذاری خانگی آنها سیگنالی قوی از تمایل آنها به سرمایه گذاری مستقیم در جامعه است.

فکر می‌کنید شرکت‌های بزرگ‌تر منطقه، و به‌ویژه غول‌های فناوری، چه مسئولیتی برای کمک به حل مسائلی مانند مقرون‌به‌صرفه بودن مسکن و بی‌خانمانی و سایر مسائل ایجاد شده توسط نابرابری درآمد و رشد دارند؟

همه ما موظفیم که از رشد عادلانه خود مطمئن شویم. و شرکت های بومی ما در حال انجام وظیفه خود هستند. مایکروسافت و آمازون میلیاردها دلار برای پرداختن به مقرون به صرفه بودن مسکن متعهد شده اند. چالش سیاتل، ائتلافی از 21 کارفرمای منطقه ای ما، برای رسیدگی به بی خانمانی و برابری در محل کار تلاش می کند. در GSP، ما امیدواریم که مراکز شغلی را در سراسر منطقه گسترش دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که همه به اقتصاد ما دسترسی برابر دارند. باز هم همه ما نقشی داریم. مشارکت های دولتی و خصوصی کلیدی هستند و مناطقی که می توانند این را درک کنند موفق تر خواهند بود. ما می توانیم آن را در اینجا انجام دهیم.

چگونه GSP از داده ها و تجزیه و تحلیل برای ارائه رشد اقتصادی استفاده می کند؟

شرکت‌ها به ما مراجعه می‌کنند تا اطلاعات خاصی در مورد سایت‌های مختلفی که ممکن است بخواهند از آنها بازدید کنند در اختیار آنها قرار دهیم – ما به آمار نیروی کار در منطقه و جوامع محلی نگاه می‌کنیم. ما ایده بسیار خوبی از هزینه های املاک و مستغلات در زمان واقعی داریم. ما روابط بسیار خوبی با تاسیسات خود داریم و درک می کنیم که هزینه های آب و برق چقدر است. ما همچنین ارتباط منظمی با شرکای خود در سطح توسعه اقتصادی محلی برقرار می‌کنیم و از سایت‌های مختلفی که ممکن است داشته باشند و سایر داده‌های اقتصادی را می‌شناسیم. اینکه همه این چیزها چگونه به هم وصل می شوند، کار ماست. به هر حال، هزینه راه اندازی یک شرکت در یک مکان خاص چقدر خواهد بود؟ این چیزی است که ما ارائه می دهیم.

شما در اینجا در مورد تنوع صنعت صحبت کردید. یک بخش تصادفی دارد آیا به هیچ وجه با مقاومت خود در طول دو یا سه سال گذشته شما را شگفت زده کرده است؟

فکر نمی‌کنم در همه این‌ها چیزی مرا شگفت‌زده کند. در این منطقه، علوم زیستی از نظر نوآوری تکنولوژیک چیزی شبیه جام مقدس است. ما احساس می‌کنیم که همیشه منطقه‌ای درجه دوم بوده‌ایم و اکنون و آنچه در چند سال گذشته دیده‌ایم این است که شروع به ورود به آن منطقه درجه یک با علوم زیستی کرده‌ایم. چرخه همیشه این بوده است: “اوه، ما یک کشف جالب و یک خط محصول بالقوه داریم، و سپس توسط یک شرکت داروسازی چند ملیتی بزرگتر خریداری می شود و ما باید دوباره آن را انجام دهیم.” ما هرگز در این منطقه نداشتیم. ما از Fred Hutch و UW در مورد spin-off عمدی‌تر هستیم – برای مثال، موسسه طراحی پروتئین – و شرکای مخاطره‌آمیز که به سمت این همگرایی محاسبات ابری و علوم زیستی حرکت می‌کنند و واقعاً سیاتل را به عنوان یک رهبر جهانی مدعی می‌شوند. ما همیشه این سرمایه ها را داشته ایم. مدتی طول کشید تا نشان داده شود.

روز به روز شما چگونه است؟

من سعی می کنم حداقل دو، سه بار در هفته وارد مطب شوم. من واقعیت جدید کار از خانه را می پذیرم، اما از این واقعیت قدردانی می کنم که ما فضا داریم و بودن در مرکز شهر، دیدن شلوغی، واقعاً بسیار مهم است. زیرا در پایان روز، مردم نیاز به ارتباط دارند. بدیهی است که کسب و کار در مورد نوآوری، ایده های جدید و ارتباط با مردم است. بنابراین من بیشتر وقتم را صرف اجرای نمایش جاده ای با شرکای منطقه ای خود کردم و واقعاً سعی کردم بفهمم جاه طلبی های شرکای ما چیست. چه در اوبرن باشید چه در اورت، به جامعه خود افتخار می کنید و من می خواهم توجه را به آن جلب کنم. بخشی از کار من این است که آن انرژی را هدایت کنم و آنها را به یک روایت منطقه ای هدایت کنم که معتبر، قانع کننده است، و در نهایت سرمایه گذاری جدیدی را به همراه دارد.