• خانه
  • اخبار
  • پرسش و پاسخ با دانشگاه 19 ساله به یک دانشجوی واشنگتن که به تازگی برنده یک بورس تحصیلی معتبر شده است

پرسش و پاسخ با دانشگاه 19 ساله به یک دانشجوی واشنگتن که به تازگی برنده یک بورس تحصیلی معتبر شده است

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پرسش و پاسخ با دانشگاه 19 ساله به یک دانشجوی واشنگتن که به تازگی برنده یک بورس تحصیلی معتبر شده است

پرسش و پاسخ با دانشگاه 19 ساله به یک دانشجوی واشنگتن که به تازگی برنده یک بورس تحصیلی معتبر شده است
دانشگاه دانیل چن، فارغ التحصیل واشنگتن و دریافت کننده بورسیه مارشال. (عکس از دانشگاه واشنگتن)

دانیل چن تنها 19 سال دارد، اما اخیراً فارغ التحصیل دانشگاه واشنگتن و دریافت کننده بورسیه معتبر مارشال است.

این بورسیه از تحصیلات تکمیلی در انگلستان برای دانشجویان ایالات متحده پشتیبانی می کند.

چن در 14 سالگی از طریق مرکز رابینسون برای دانش پژوهان جوان در UW شروع به کار کرد و در بهار امسال در رشته انفورماتیک و میکروبیولوژی مدرک گرفت و جایزه بهترین پروژه تحقیقاتی کارشناسی در میکروبیولوژی را به خانه برد. او همچنین چینی صحبت می کند و یک پیانیست ماهر است.

او که اهل سامامیش، واشنگتن است، اکنون دستیار آزمایشگاه در مؤسسه زیست شناسی سیستمی و مرکز سرطان فرد هاچینسون است، جایی که به مطالعات خود در ایمونولوژی و کووید ادامه می دهد.

برنامه بورسیه عمدتاً توسط دولت بریتانیا تأمین می شود و در سال 1953 به عنوان تشکر از طرح مارشال، تلاش ایالات متحده برای تأمین مالی بازسازی اروپا پس از جنگ جهانی دوم، آغاز شد. چن تحقیقات بیوانفورماتیکی را در آزمایشگاهی در موسسه Wellcome Sanger انجام خواهد داد. در نهایت، هدف او تبدیل شدن به یک پزشک دانشمند است.

brooztechnology با چن در مورد برنامه‌هایش، تجربه‌اش در UW و توصیه‌هایش به دیگر جوانان صحبت کرد. مصاحبه زیر برای وضوح و اختصار ویرایش شده است.

brooztechnology: چرا Double Major در UW؟

چن: UW یک برنامه رسمی در زیست شناسی محاسباتی ندارد، و این واقعاً برای من جالب بود. بنابراین من یک پیشینه بیولوژیکی از مدرک میکروبیولوژی گرفتم و در بخش محاسباتی مدرک انفورماتیک گرفتم تا یاد بگیرم چگونه اطلاعات را بگیرم، پردازش کنم و در دسترس مردم قرار دهم.

چطور توانستی همه چیز را از بین ببری؟

انتقال مهارت های زیادی وجود داشت، به عنوان مثال برخی از پروژه های تحقیقاتی برای کار درسی من قابل اجرا بودند. من همچنین برخی از الزامات دوره را از طریق یادگیری تجربی در آزمایشگاه برآورده کردم.

جالب ترین چیزی که به کشف آن در مورد کووید طولانی کمک کردید چه بود؟

افراد مبتلا این علامت رایج کورتیزول افسرده را دارند که یک هورمون استرس است. وقتی سطوح پایین تری از این هورمون دارید، سیستم ایمنی شما به اندازه کافی کنترل نمی شود. ما گمان می کنیم که بسیاری از این علائم در طولانی مدت کووید ممکن است به دلیل کورتیزول پایین افراد و فعال شدن بیش از حد سیستم ایمنی بدن آنها باشد.

میکروب مورد علاقه شما چیست؟

Deinococcus radiodurans. می تواند در برابر تشعشعات زنده بماند.

در موسسه سنگر چه تحصیلی خواهید داشت؟

سیگنال های زیادی در بدن انسان وجود دارد. و مردم اساساً سیگنال‌های کبد یا مغز را تجزیه و تحلیل کرده‌اند، اما واقعاً آنها را به هم مرتبط نکرده‌اند. من قصد دارم از یک رویکرد انفورماتیک برای نگاه کردن به افراد مختلف استفاده کنم و بپرسم: “چگونه سیگنالینگ در مغز با سیگنال های کبد، ریه یا قلب ارتباط برقرار می کند؟”

“فقط به دنبال جایی باشید که می توانید از طریق تجربه بیشتر بیاموزید.”

این چگونه با هدف برنامه بورس تحصیلی مطابقت دارد؟

این برنامه فرصتی را برای من ایجاد می کند تا به عنوان سفیر بین بریتانیا و ایالات متحده خدمت کنم. بسیاری از کارهای من متکی به این همکاری های عظیم در ایالات متحده است و حتی یک همکاری در آلمان داشتم. بعداً در زندگی حرفه‌ای‌ام، شاید بتوانم بگویم: «اوه، پدیده‌ای وجود دارد که در ایالات متحده می‌بینم. چگونه آن را در بریتانیا می بینیم؟ چه منابع متفاوتی را می بینیم؟

قطعه موسیقی مورد علاقه شما در حال حاضر چیست؟

در حال حاضر یک Nocturne توسط شوپن بازی می‌کنم، Opus 9 No. 2. استراحت کردن بسیار خوب است. شلوغی و شلوغی بسیاری از کارهای آزمایشگاهی وجود دارد، و موسیقی او بسیار بیشتر است، نه لزوما ملایم‌تر، بلکه کندتر.

آهنگساز مورد علاقه و نوازنده مورد علاقه؟

آهنگساز مورد علاقه من احتمالا جو هیسایشی است که موسیقی زیادی برای فیلم ها نیز می سازد. نوازنده مورد علاقه من؟ یک هنرمند جدید وجود دارد، نام او فوزیه است.

زمانی که در سال دوم تحصیلی خود خانه را ترک کردید تا در نزدیکی پردیس UW زندگی کنید، کاملا جوان بودید. آیا احساس می کنید حمایت زیادی از طرف والدین خود داشته اید؟

آنها همیشه بسیار حمایت کرده اند. اصلی ترین چیزی که آنها بر آن اصرار داشتند این بود که واقعاً مستقل باشند. خیلی چیزها مثل آشپزی را در سنین پایین به من یاد دادند. من از هشت سالگی برای شام کمک می کردم. آنها این چهارپایه کوچک با پله ها را داشتند که به من دادند تا به اجاق گاز برسم.

چه توصیه ای به سایر نوجوانان در مورد ورود زودهنگام به دانشگاه دارید؟ این را پیشنهاد می دهید؟

کاری که من انجام دادم فقط یک بار است. من این فرصت را داشتم که با بسیاری از افرادی که در Running Start (برنامه ایالت واشنگتن که به دانش‌آموزان کلاس یازدهم و دوازدهم اجازه می‌دهد در کلاس‌های انجمن و دانشکده‌های فنی شرکت کنند) دوست باشم. و من فکر می کنم این نیز یک فرصت بسیار خوب است. فقط به دنبال جایی باشید که می‌توانید یادگیری تجربی بیشتری انجام دهید، مانند پروژه‌هایی با شرکت‌ها، مؤسسات یا گروه‌های خاص، که در آن واقعاً می‌توانید تأثیر آن را ببینید و بگویید: «کاری که من انجام می‌دهم فقط محدود به این محیط کلاس نیست، بلکه به و زندگی دیگران را لمس می کند.» به نظر من این مهم است.