• خانه
  • اخبار
  • پرزیدنت بایدن به رهبران اتحادیه گفت: “آمازون، ما داریم می آییم.”

پرزیدنت بایدن به رهبران اتحادیه گفت: “آمازون، ما داریم می آییم.”

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پرزیدنت بایدن به رهبران اتحادیه گفت: "آمازون، ما داریم می آییم."

پرزیدنت بایدن به رهبران اتحادیه گفت: "آمازون، ما داریم می آییم."
رئیس جمهور بایدن در کنفرانس قانونی اتحادیه های ساختمانی در آمریکای شمالی سخنرانی می کند. (عکس از صفحه توییتر از طریق @POTUS)

تنها چند روز پس از اینکه شرکت در پایان شکست در یک انتخابات تاریخی اتحادیه قرار داشت، جو بایدن، رئیس جمهور آمازون، روز چهارشنبه در سخنرانی خود خطاب به رهبران اتحادیه، ضربه ای به آمازون زد.

بایدن در کنفرانس قانونی اتحادیه های ساختمانی در آمریکای شمالی، در مقابل جمعیتی بازی کرد که ظاهراً خواهان شکست آمازون در انتخابات در یکی از انبارهایش در استیتن آیلند، نیویورک بودند. این اولین بار در تاریخ تقریباً 28 ساله غول فناوری بود که کارمندان با موفقیت به این سازمان رأی دادند.

بایدن در اظهارات خود گفت هدف اتحادیه ها تضمین کرامت و احترام افرادی است که «گردن خود را می شکنند».

بایدن گفت: «به همین دلیل گروه کاری کاخ سفید را برای سازماندهی و توانمندسازی کارگران راه اندازی کردم. بیایید مطمئن شویم که انتخاب عضویت در اتحادیه فقط متعلق به کارگران است.

رئیس جمهور در حالی که با لبخندی حیله گرانه در برابر سخنان خود تعظیم کرد که تشویق حضار را برانگیخت، افزود: «به هر حال، آمازون، ما داریم می آییم». “من تماشا می کنم! من تماشا می کنم!” گفت و انگشت اشاره را بالا برد.

بعداً از جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید پرسیده شد که آیا بایدن با تلاش‌های کارگران آمازون برای اتحاد موافق است یا خیر.

ساکی گفت بایدن پیامی مبنی بر اینکه رئیس جمهور یا دولت فدرال مستقیماً در هیچ یک از این تلاش ها دخالت خواهند داشت، ارسال نمی کند. ساکی گفت که این اظهارات بیانگر حمایت دیرینه بایدن از چانه زنی جمعی و دیگران است.

جمعه گذشته، کارکنان مرکز اجرای JFK 8 آمازون در استیتن آیلند با 2654 رای موافق در مقابل 2131 رای به پیوستن به اتحادیه کارگری آمازون، سازمانی که توسط یک کارمند سابق رهبری می‌شود و پس از راه رفتن برای شرایط کاری در تاسیسات COVID-19 اخراج شد، رای دادند.

این یک پیروزی قابل توجه برای جنبش کارگری و یک شکست برای غول فناوری پس از سال ها مقاومت موفق در برابر کارگران سازمان یافته در عملیات خود در ایالات متحده بود. کریستین اسمال، رهبر ALU گفت که قصد دارد این جنبش را به تأسیسات آمازون در سراسر کشور گسترش دهد.

شارلوت گاردن، دانشیار حقوق در دانشگاه سیاتل که متخصص قانون کار است، هفته گذشته به brooztechnology گفت که پس از تایید شورای ملی کار بر پیروزی اتحادیه، گام بعدی مذاکره بود.

گاردن گفت: “تعهد قانونی آمازون این است که پای میز مذاکره بیاید و با حسن نیت چانه زنی کند – اما تحریم ها برای شرکت هایی که به تعهدات خود عمل نمی کنند بسیار ضعیف است و آمازون انگیزه خواهد داشت تا آنجا که ممکن است کارها را انجام دهد.”

سال گذشته، نه نام آمازون، بایدن ویدیوی توییت ها با ابراز حمایت از اتحادیه ها به عنوان کارگرانی که در یکی دیگر از تأسیسات آمازون در بسمر، آلاباما تلاش می کنند سازماندهی کنند.