• خانه
  • اخبار
  • پدال به فراجهان: این تکنسین سیاتل درد واقعی رانندگی در یک مسیر شبیه سازی شده را پیدا می کند.

پدال به فراجهان: این تکنسین سیاتل درد واقعی رانندگی در یک مسیر شبیه سازی شده را پیدا می کند.

 تاریخ انتشار :
/
  اخبار
پدال به فراجهان: این تکنسین سیاتل درد واقعی رانندگی در یک مسیر شبیه سازی شده را پیدا می کند.


پدال به فراجهان: این تکنسین سیاتل درد واقعی رانندگی در یک مسیر شبیه سازی شده را پیدا می کند.
فرانک چانگ در شبیه ساز رانندگی خانگی، جایی که هنگام رقابت در یک بازی ویدیویی پشت خود را صاف کرد. (عکس از فرانک چانگ)

فرانک چانگ دوست دارد سریع رانندگی کند. هنگام مسابقه، او می تواند لرزش جاده زیر خود، نیروهای g و تنش فرمان در پیچ های تنگ و همچنین تلاشی که با ترمزگیری و شتاب مکرر حاصل می شود را احساس کند.

پیاده شدن سالم از خودروی مسابقه ای یک پیروزی است.

بیرون آمدن از شبیه ساز مسابقه خود با مصدومیت اخیر شگفت انگیز بود.

چانگ، 45 ساله، یک کهنه کار فناوری است که 16 سال را در مایکروسافت و چندین سال دیگر را در آمازون گذراند تا قبل از اینکه شرکای مشترکی را در فلایینگ فیش پارتنرز، یک شرکت سرمایه گذاری خطرپذیر در سیاتل، شرکای خود را مدیریت کند. چانگ به مدت 20 سال با اتومبیل های مختلف در پیست های سراسر کشور به رقابت پرداخته است.

چند هفته پیش، او برای مسابقه آتی Circuit of the Americas، یک پیست خارج از آستین، تگزاس، تمرین می کرد. چانگ مانند بسیاری از علاقه‌مندان به رانندگی و حتی حرفه‌ای‌ها، از یک شبیه‌ساز خانگی فریبنده استفاده می‌کند و در پیست‌های مسابقه در بازی ویدیویی آنلاین iRacing تمرین می‌کند.

«از یک طرف، بله، صدمه دیدن بد است. اما از سوی دیگر، من از این کار صرف نظر کردم، زیرا فکر می‌کردم شبیه‌سازی کاملاً واقعی است.

چانگ درباره جلسه COTA خود گفت: “من هرگز آنجا نرفته ام، بنابراین می خواستم پیست را یاد بگیرم و قبل از رانندگی در دنیای واقعی آن را در دنیای مجازی رانندگی کنم.” پس از چند ساعت، او احساس کرد که در تگزاس است.

او می‌گوید: «در زندگی واقعی، وقتی در حال مسابقه با ماشین هستید، می‌توانید بسیار خسته و آسیب ببینید. “در نهایت می توانید پشت خود را صاف کنید یا ماهیچه ها را بکشید یا هر چیز دیگری. در اصل، هنگام رانندگی شبیه ساز، همین اتفاق افتاد.

شبیه‌ساز Chang مانند مسابقه GripWerx Racing در ردموند، واشنگتن است، جایی که علاقه‌مندان به خودرو می‌توانند با استفاده از آخرین فناوری و سخت‌افزار شبیه‌سازی، تجربه رانندگی فوق‌العاده‌ای داشته باشند.

راه اندازی آن شامل مجموعه ای از قطعات، از جمله یک کامپیوتر و مانیتور است. صندلی مسابقه واقعی با عناصر لمسی تقویت شده است که توسط مبدل هایی که به قابی که صندلی را نگه می دارد، پیچ شده است. پدال ها به صورت فنری با فشار قابل تنظیم هستند. فرمان دارای یک درایو اصلی قدرتمند با درایو مستقیم است.

چانگ می‌گوید: «من داستان‌هایی از افرادی شنیده‌ام که مچ دست خود را زخمی کرده‌اند، زیرا تصادف در یک شبیه‌سازی باعث چرخش چرخ می‌شود. “از نظر فیزیک همه چیز بسیار واقع بینانه است.”

او از هدفون واقعیت مجازی استفاده نمی کند زیرا مستعد ابتلا به بیماری حرکت است، اما می داند که برخی از افراد این کار را انجام می دهند، یا از کلاه ایمنی و مجموعه کاملی از مسابقات استفاده می کنند تا شبیه سازی را بیشتر کنند.

به نظر می رسد با موضوعات این “ویدیوهای شکست خورده” که در همه جا در یوتیوب و نمایش های رسانه های اجتماعی وجود دارد، فاصله زیادی داشته باشد. هر چه بیشتر و بیشتر افراد برای یافتن سرگرمی وارد دنیای فراجهانی می شوند، در دنیای واقعی دچار تلو تلو خوردن می شوند و به چیزهایی دست می زنند – و در این فرآیند صدمه می بینند.

وال استریت ژورنال – در مقاله ای با عنوان “VR to the ER” – در این ماه گزارشی را در مورد پذیرندگان اولیه متاورس مستعد تصادف گزارش داد که همه چیز را از گلدان و تلویزیون گرفته تا شانه ها، زانوها و موارد دیگر شکستند.

به گفته این روزنامه، با افزایش علاقه به دستگاه های واقعیت مجازی، شهرت آنها به عنوان منبع درد و ناراحتی نیز افزایش می یابد.

شرکت مادر فیس بوک متا آینده خود را بر روی تکامل سه بعدی اینترنت تنظیم کرده است. با قضاوت بر اساس فروش تعطیلات امسال، به نظر می رسد هدفون Meta Quest 2 بیش از نقش خود در ارائه واقعیت مجازی به جریان انبوه انجام می دهد. سود سه ماهه اخیر این شرکت نشان داد که برنامه Oculus برای اولین بار در کریسمس به رتبه 1 در اپ استور رسید و مردم بیش از 1 میلیارد دلار برای محتوای فروشگاه Quest هزینه کرده اند.

متا در ادامه گفت: «سلامت و ایمنی افرادی که از دستگاه‌های Quest ما استفاده می‌کنند بالاترین اولویت ما است و مهم است که همه کاربران جدید اطلاعات بهداشتی و ایمنی موجود در بسته‌بندی دستگاه ما را به صورت آنلاین و در حین راه‌اندازی دستگاه بررسی کنند.» بیانیه همراه توصیه از مرکز ایمنی Oculus او.

اما بر اساس افراد موجود در این ویدیوهای شکست خورده و موضوعات شکسته در تاریخ مجله، افراد کافی در حال پاکسازی یک فضای امن یا بیرون بردن حیوانات خانگی و افراد از اتاق قبل از رفتن به واقعیت دیگری نیستند.

مرکز پزشکی هاربورویو سیاتل نتوانست آمار مفیدی در مورد تعداد افرادی که به بخش اورژانس خود برای آسیب های متاورس و واقعیت مجازی مراجعه می کنند ارائه دهد. بیمارستان اطلاعات جراحات بیمار را در چنین سطح دقیقی دریافت نمی کند.

چانگ به خاطر کمر آراسته اش نیازی به رفتن به بیمارستان نداشت. همسرش یک پزشک است که به او توصیه کرده است که ورزش کند. او مقداری Advil را گرفت و احساس بهتری داشت و آماده رقابت واقعی بود.

«از یک طرف، بله، صدمه دیدن بد است. اما از سوی دیگر، من از این کار منصرف شدم و فکر کردم شبیه سازی کاملا واقع بینانه است. “خوب است و درد تنها بخشی از آن است. شما می‌توانید در دنیای شبیه‌سازی‌شده عضلات را بکشید، درست مانند دنیای واقعی.»

چانگ در پاسخ به این سوال که آیا درس های دیگری از این تجربه آموخته است یا خیر، تایید کرد که شما نمی توانید پیری را شکست دهید.